20.11.2021

Třetí domácí výhra v řadě! Junioři porazili Salcburk s čistým kontem

Pardubická juniorka si připsala třetí domácí výhru za sebou, když s přehledem porazila rakouský Salcburk 5:0. Dynamu se podařilo zachytit hned úvod, kdy v 6. minutě vedlo už 2:0 po gólech Štetky a Urbana. Po bezgólové druhé třetině domácí navýšili v poslední části skóre na konečných 5:0 po trefách Tvrdíka s Kaplanem. Do prázdné brány pojišťoval opět Tomáš Urban.

Extraliga juniorů, 19. kolo, sobota 20.11.2021, Pardubice, enteria arena

Salcburk

5:0
2:0, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 01:24 Štetka (Formánek), 05:29 Urban (Herčík, Kubíček), 40:42 Tvrdík (Kaštánek, Kaplan), 44:26 Kaplan (Rouha, Chabada), 59:52 Urban (Rouha) – . Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Řezníček. Diváci: 50. Vyloučení: 10:7. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Tvrdík, Kaštánek, Chabada, Kubíček, Hrádek, Nedelka, Hebek – Urban, Kaplan, Rouha, Štetka, Formánek, Herčík, Gromadzki, Paleček, Kloz, Šťastný.
Salcburk: Clara (Pfarrmaier) – Stiegler, Sumpf, Mackner, Jelavic, Wurzer, Eckl, Vinzens, Ziesche. – Krotsch, Winkelmann, Schober, Rafalski, Kerber, Venier, Weber, Kauhanen

Do první třetiny vstoupili hosté z Rakouska velmi svižně, jenže ve 2. minutě hned jejich tlak utlumil Pavol Štetka, který po chybě na modré čáře neváhal a puk poslal nechytatelně k tyči – 1:0. Od této chvíle už Dynamo mělo hru pod kontrolou. V 6. minutě přidal další gól Tomáš Urban, který kotouč dostal do brány helmou poté, co se od břevna odrazila Herčíkova bomba – 2:0. Domácí mohli přidat další branky, Formánek byl během přesilové hry před prázdnou bránou ale na poslední chvíli zastaven. Branku se nepodařilo přidat ani Robinu Kaplanovi, který ve středním pásmu nabral neskutečnou rychlost a přebruslil obránce, střelu ale nezvedl dostatečně nad Pfarrmaierův pravý beton. Společně s klaksonem se ke střele propracoval ještě Štetka, jehož střela mířila těsně vedle tyče.

Ve druhé třetině padl velký počet trestů na obě strany, ve většině případů naprosto zbytečných. Žádná početní výhoda ale nebyla využita, nejblíže ke gólu ve druhé části byl Tomáš Urban, který nejprve ostře vystřelil a poté si dojel vyražený puk, se kterým obkroužil bránu, ale vychytal ho Pfarrmaierův natažený beton. Podruhé se dnes mohl prosadit i Štetka, který ale nepřehodil nataženou hůl brankáře.

Ve třetí třetině upevnilo domácí Dynamo svůj náskok. Ve 41. minutě se tvrdou střelou pod břevno trefil Vojtěch Tvrdík – 3:0. Ve 45. minutě skvěle napadal obránce soupeře Robin Kaplan, který následný únik zakončil přesně k tyči – 4:0. Deset minut před koncem mohl přijít Kadlc o čisté konto, v poslední chvíli ale na tečovaný puk zareagoval a vyrazil jej. Do prázdné brány upravil ještě skóre na konečných 5:0 svým druhým gólem v utkání Tomáš Urban. Pardubičtí junioři si tak připsali třetí domácí vítězství v řadě.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Soupeř velice dobře bruslil, nám se podařilo dát na začátku dvě branky, což nás trochu uklidnilo. Potom si myslím, že utkání bylo celkem vyrovnané. Druhá třetina z našeho pohledu nebyla úplně povedená, pak jsme ale hru zlepšili a utkání dotáhli do zdárného konce, proto možná vypadá, že 5:0 je jednoznačná převaha od začátku až do konce, ale není tomu tak.“