11.9.2021

Smazání manka dorostencům nestačilo, body veze Sparta

Pardubice – Úvodní utkání pardubických dorostenců na domácím ledě úspěchem neskončilo. Sparta si proti Dynamu nejprve vypracovala dvoubrankové vedení, to se ještě svěřencům trenéra Michala Mikesky podařilo umazat, opětovné vedení pražského soka již nikoliv. Sparta vyhrála 4:2 a uštědřila dorostencům Pardubic první letošní porážku.

Extraliga dorostu, 2. kolo, sobota 11.9.2021, Pardubice, enteria arena

2:4
0:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 30:56 Šmerda (Fiala), 43:57 Lejdar (Dostál, Šmerda) – 16:49 Vašíček (Křišťan), 26:57 Potoma (Křišťan, Vašíček), 51:47 Křišťan (Byakov, Novák), 58:20 Odehnal. Rozhodčí: Veselý – Jiruška, Všetečka. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Dynamo Pardubice: Pithart – Šmerda, Straka, Sopoušek, Holec, Oliva, Dvořák – Lejdar, Fiala, Dostál, Svoboda, Jedlička, Pilař, Novák, Hiemer, Vrba, Pražan.
Sparta Praha:

Zápas hned od začátku probíhal ve vysokém tempu a první velká šance zápasu přišla v 6. minutě z hokejky Dostála, který se dostal do úniku, avšak jeho střela mířila pouze do výstroje brankaře Hrabala. Sparta si na svojí první velkou příležitost počkala až do 14. minuty, kdy se Skuratov pokusil prověřit Pitharta střelou mezi betony, kterou však pardubický gólman dokázal zlikvidovat. Oba brankaři si drželi čisté konto až do 17. minuty, kdy se po chybě pardubické obrany dostal do zakončení ve vlastním oslabení Martin Vašíček, který se jeho tvrdou ránou nemýlil a poslal Spartu do vedení. První třetina nám již žádný gól nepřinesla a tak se do druhé části šlo za stavu 0:1.

I ve druhém dějství se jako první prosadila pražská Sparta. Šimon Potoma dostal po krásné přihrávce ke střele do odkryté branky a zvýšil vedení Sparty. Pardubice si svůj první gól v utkání připsaly ve 31. minutě, kdy se tvrdou střelou od modré čáry dokázal prosadit Samuel Šmerda. Do konce třetiny se ještě krásným zákrokem blýskl Pithart, který skvělým přesunem znemožnil Křišťanovi skórovat.

Pardubice skvěle vlétly do třetí třetiny a již za 30 vteřin se mohl prosadit Novák, jeho rána však těsně minula pravý horní roh branky. Gól ale přišel o pár minut poté. K puku se dostal Ludvík Lejdar, který po kombinaci v přesilové hře dokázal srovnat skóre zápasu – 2:2. Utkání bylo vyrovnané až do 52. minuty, kdy se Sparta dostala do přečíslení a přihrávka Bjakova našla před bránou osamoceného Petra Křišťana, který vstřelil nakonec vítězný gól zápasu Dynamo ke konci utkání zkusilo hru bez brankaře, toho však dokázal využít Mikuláš Odehnal a zařídil Spartě výhru 4:2.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Zápas neměl příliš vysokou úroveň, nebyl špatný, ale ani špičkový. Bohužel jsme dojeli na neproměňování šancí, dostali jsme se z 0:2 na 2:2. Myslím, že jsme měli chvíli navrch, měli několik šancí, které jsme nedali. Poté jsme po naprosto fatálním individuálním zaváhání dostali branku a poté gól do prázdné brány. Škoda, kluci makali a dostali pochvalu, nicméně máme nulu."