10.8.2009
Michal Vilím, Jan Hrabal

První porážka v přípravě. Pardubice padly se Slavií na samostatné nájezdy

PARDUBICE — Bod získali hokejisté HC Moeller Pardubice v utkání se Slavií Praha ve třetím kole Tipsport Hockey Cupu. Moeller sice dvakrát vedl, Pražané dokázali vždy vyrovnat a nakonec zvítězili po samostatných nájezdech.

THC 3, pondělí 10.8.2009, ČEZ Arena Pardubice

Slavia Praha

2:3sn
1:1, 1:1, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 0:42 Čáslava (Semorád), 30:01 Špirko (Kolář I, Rákos) – 3:12 Beránek, 34:58 Doležal (Kadlec), rozhodující samostatný nájezd Růžička ml. Rozhodčí: Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3600. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.34:22
Dynamo Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Píša, Havíř, Šeda, Kolář II, Zukal, Mocek – Cetkovský, Semorád, Pivko – Kolář, Špirko, Rákos – Klejna, Zohorna, Somík – Bláha, Kousal, Buchtele.
Slavia Praha: Furch – Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Sloboda, Kolařík, Drtina, Jebavý – Micka, Beránek, Tomica – Hruška, Červenka, Vondra – Sklenář, Růžička ml., Doležal – Jelínek, Endál, Čermák.

Atraktivní utkání letního poháru mezi Pardubicemi a Slavií, ke kterému nastoupil i Dominik Hašek odstartovalo před velmi slušně zaplněným hledištěm. Po úvodním vhazování pěkně odstavil nováček v pardubické obraně Kočí od puku u mantinelu Beránka.

Ihned po této akci hra putovala za branku hostů, kdy se kotouč dostal na hokejky pardubických. Jmenovitě Petr Čáslava lehkou střelou po zemi překonal brankáře hostů Furcha – 1:0.

Odveta slávistů na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 03:12 se po závaru v levém útočném kruhu dostal k puku kapitán hostů Josef Beránek, jenž nelenil a stahovačkou do bekhendu zavěsil za před brankovištěm zasahujícího a ležícího Haška – 1:1.

V jediné domácí převaze v první třetině zasáhl výborně Hašek proti švihu Tomici pod horní tyč hbitou vyrážečkou.

Ve třetí minutě druhé třetiny propásl ideální příležitost ke skórování forvard Moelleru Somík, jenž se ocitl zcela sám mezi kruhy a pálil nad. Na druhé straně se znovu blýskl ve 29. minutě Hašek, kdy hladce zlikvidoval sólo hostujícího Jelínka.

V polovině utkání zakončil přečíslení dva na jednoho trefou do betonů Furcha Cetkovský. Následně se Východočeši dostali do vedení. Po ťukesu před brankovištěm se puk dostal přes Rákose a Koláře k Rastislavu Špirkovi, který se důraznou střelbou prosadil – 2:1.

Ve 35. minutě se obrana Moelleru rozestoupila v domnění, že Jiří Doležal bude přihrávat. Slavistický hráč jim ale vypálil rybník blafákem, kterým překonal Haška – 2:2.

Ve třetí třetině byla k vidění pumelice hostujícího Kadlece od modré čáry. Poté Hašek lapil ostrou střelu Žižky a tím zároveň znemožnil i teč střelce Hrušky.

Deset minut před 60. minutou byl za katr odeslán hostující Endál, ale Pardubice si šance nevypracovaly. Naopak zahrozil v oslabení Červenka.

Do konce třetí třetiny již gól nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm měl nevětší možnost převážit misku vah na svou stranu slávista Vondrka, ale mířil nad branku.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Za domácí neproměnil Pivko, Somík ani Špirko, jehož střela orazítkovala tyč slavistické klece. Hašek si poradil s nájezdy Beránka a Červenky. Vyzrál na něho až Vladimír Ružička mladší. Slavia tak zvítězila po samostatných nájezdech 2:3.

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Pro nás to byl doposud nejsilnější soupeř v přípravě. Nejvíce nás Slavia prověřila v obraně a odhalila naše problémy. V předchozích zápasech jsme sice uhráli dvě nuly, ale o ně se hodně zasloužili oba brankáři. Slavia disponuje šikovnými útočníky, tam jsme to měli těžší a oni potrestali naše chyby. Byl to každopádně kvalitní zápas, v závěru byl trochu poznamenaný nekvalitním ledem.“

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Pardubice nás hodně prověřily, zatlačily nás, měly dobrý tlak. Diváci viděli slušný hokej na to, že je první polovina srpna.“