14.1.2016
(HoH)

Pochvala juniorům: v Litvínově vyhráli 8:5!

LITVÍNOV — Třináct gólů a výhra 8:5 pro Dynamo. Pardubičtí junioři dokázali zvítězit na ledě předposledního Litvínova po zajímavé přestřelce. Vyjma srovnání Vervy na 1:1 a 2:2 pardubičtí mladíci stále vedli, nakonec předposlednímu týmu nastříleli osm gólů. Dvakrát se trefili Adam Ružička a Martin Krajňák, dále se prosadili Václav Beran, Denis Kusý, Miroslav Rohlík a Martin Hlaváček.

DHL extraliga juniorů, 33. kolo, pátek 15.1.2016, Zimní stadion Ivana Hlinky

5:8
2:3, 1:2, 2:3
Branky a nahrávky: 9:21 Sklenička (Urbánek), 14:34 Šimeček (Stříbrný), 35:25 Reichel (Ujfaluši, Jícha), 52:02 Ujfaluši (Jícha, Reichel), 53:07 Reichel – 6:09 Beran (Horyna, Rohlík), 12:49 Kusý (Faltys), 17:43 Rohlík (Hoskovec), 31:47 Ružička, 38:58 Krajňák (Ružička, Kusý), 41:05 Ružička (Benýšek), 47:36 Krajňák (Ružička), 54:10 Hlaváček (Voženílek, Martinec). Rozhodčí: Petružálek – Ondráček, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 102. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:7, 5:7, 5:8.
Litvínov: Sklíba – Brejžek, Březák, Franc, Šesták, Šíp, Urbánek, Vostárek – Bárdoš, Havelka, Chmelař, Jícha, Reichel, Sklenička, Střibrný, Šimeček, Ujfaluši.
Dynamo Pardubice: Klouček – Benýšek, Beran, Faltys, Horyna, Kučera, Šklíba – Barkóci, Benýšek, Dušek, Hlaváček, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Rohlík, Ružička, Velinský, David Voženílek.

První třetina utkání juniorů mezi Litvínovem a Pardubicemi nabídla brankové hody, když v ní bylo k vidění celkem pět branek! Ta první padla v sedmé minutě. Václav Beran vypálil od modré čáry a nejistý Sklíba propustil kotouč za svá záda. Hosté se z vedení radovali pouhé tři minuty. V desáté minutě nahodil Urbánek kotouč na bránu Kloučka, před kterou ho ještě tečoval Jindřich Sklenička a hostující brankář byl bez šance.

O tři minuty bylo vše zase jinak. Denis Kusý vypálil z mezikruží nad bránu, kotouč se od zadního mantinelu odrazil do brankoviště, odkud si ho do vlastní brány betonem srazil Sklíba a hosté zase vedli. Dvě minuty na to bylo opět srovnáno. Stříbrný zavezl kotouč za bránu Kloučka, poslal ho skrz brankoviště na Jaroslava Šimečka, který svižnou ranou pod horní tyč rozvlnil síť. Poslední branka třetiny padla v osmnácté minutě v přesilovce domácích, bohužel pro ně do svatyně Sklíby. Domácí obránce udělal obrovskou chybu na útočné modré čáře a Miroslav Rohlík jel spolu s Hoskovcem do brejku dva na jednoho. Ten zakončil ranou do poloprázdné brány první jmenovaný, který zakončil brankový účet první třetiny.

Na další branku si fanoušci na zimním stadionu Ivana Hlinky museli počkat až do dvaatřicáté minuty, kdy Pardubice odskočily do dvoubrankového vedení. David Šesták trefil prvního blokujícího hráče, ten si dojel odražený kotouč a jel sám na Sklíbu. Adam Ružička celou akci zakončil svižnou ranou, na kterou nedokázal Sklíba zareagovat a bylo to 4:2 pro hosty.

Domácím se podařilo snížit na rozdíl jediné branky o pět minut později. Petr Ujfaluši vypálil z mezikruží, Klouček vyrazil kotouč pouze před sebe, kde stál pohotový Kristian Reichel, který ranou z první poslal kotouč za záda dezorientovaného gólmana Pardubic. Hosté ovšem ještě před koncem druhé třetiny zvýšili své vedení na rozdíl dvou branek. Martin Krajňák na poněkolikáté překonal domácího gólmana, když puk do brány dostal mezi jeho betony a hosté se mohli opět radovat.

Jestli si někdo myslel, že ve třetí třetině už tolik branek padat nebude, byl rozhodně na omylu, jelikož v ní padlo hned dalších pět! Dvě minuty hry v poslední třetině a domácí opět lovili kotouč z brány. Adam Ružička vypálil skrze obránce a kotouč se zastavil až v síti. Nutno ale podotknout, že domácí brankář měl plně zakrytý výhled a na poslední chvíli už lapačkou kotouč nezachytil.

V osmačtyřicáté minutě bylo pro domácí ještě hůř, když se Pardubice opět prosadily. Martin Krajňák si počkal na vyražený kotouč, rychle se ho ujal, objel ležícího Sklíbu a zasunul kotouč do prázdné brány. Domácí se ale nevzdali, zabrali a ještě utkání trochu zdramatizovali. Sedm minut před koncem snížili na rozdíl tří branek. Petr Ujfaluši si našel volný kotouč a tvrdou bombou překonal Kloučka.

O minutu a dvě vteřin to bylo už jenom o dvě branky! Kristian Reichel vyhrál v útočném pásmu buly dopředu, vypálil z velkého úhlu, čímž zaskočil nepřipraveného Kloučka, který nedokázal zabránit kotouči v cestě do brány. Domácí naděje ale dvě minuty na to utnul Martin Hlaváček. Pardubický útočník ujel domácímu obránci, rychle vypálil a kotouč skončil až v síti. Toto byla poslední branka „bohatého“ utkání, ze kterého si odnesly tři body Pardubice za výhru 8:5!

Robert Reichel (HC Litvínov): Myslím, že jsme s Pardubicemi dostali laciné góly a to rozhodl celé utkání. Byly to góly po chybách, na které jsme kluky upozorňovali. Věděli jsme, že nás za to mohou trestat, jako nás trestali v Pardubicích. Bohužel se stálo právě to, co jsme nechtěli.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): Pro nás to bylo hrozně důležité utkání. Byl to prakticky souboj o play-off, jelikož domácí by se na nás dotáhli na šest bodů. Jsem rád, že jsme to zvládli. Bylo to hodně divoké utkání, hodně branek, hodně chyb. Jsem ale rád za to, jak to dopadlo.