2.3.2015
(HoH)

Oslabení junioři v Kladně dřeli do úmoru, nakonec padli

PARDUBICE — Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli ve veledůležitém utkání na ledě Kladna 1:2. Do vedení poslal Východočechy Daniel Voženílek využitou přesilovkou, hosty v celém utkání držel brankář Karel Vejmelka. Na nekompletní tři formace hrající Pardubáci nakonec na soupeře nestačili, Rytíři nakonec duel otočili.

DHL extraliga juniorů, 52. kolo, pondělí 2.3.2015, ČEZ Stadion

Rytíři Kladno

2:1
0:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 42:24 Machač (Šilhavý), 56:38 Machač (Šilhavý) – 15:10 Voženílek (Kusý, Bažant). Rozhodčí: Souček – Flegr, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Rytíři Kladno: Vladař – Bunda, Matula, Potěchin, Větrovec, Zajíc, Zelingr – Doležal, Hajný, Havlůj, Janeček, Kaprál, Kuzďas, Machač, Macháček, Miura, Schildhabel, Slánský, Šilhavý.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Bažant, Budík, Pilný, Vácha, Vála – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kysela, Rohlík, Velinský, Voženílek.

První třetina nám nabídla několik spoustu velkých šancích, a to většinou na straně Kladenských. Bohužel, ale Rytíři žádnou z nich nedokázali přetavit v branku, a tak si vzaly slovo Pardubice.

Pardubičtí junioři obdrželi možnost přesilové hry, kterou také následně během dvaceti vteřin využili. Ke střele z mezikruží se dostal Kusý, jehož ránu vyrazil Vladař před sebe, kde byl zcela volný a nikým nehlídán Daniel Voženílek, ten už se zakončením z těsné blízkosti neměl sebemenší problém – 0:1.

Ve druhé dvacetiminutovce jsme se sice branky nedočkali, ale diváci se rozhodně nenudili, neboť jim mladí junioři nabídli velice pohledný hokej se spoustou šancí. Jednou z nich byla akce Šilhavého, který se dostal k zakončení z levého kruhu, ale Vejmelka se stihl včas přemístit. Další velkou šanci Kladenských měl i Machač, ale ani ten se nedokázal z těsné blízkosti prosadit.

Třetí část hry byla v režii Rytířů. Ve 42. minutě se za brankou puku ujal Machač, který se následnou kličkou dostal před branku a krásnou střelou nad rameno Vejmelky vyrovnal stav utkání – 1:1.

V 57. minutě propukla na zimním stadionu kladenská radost, neboť se domácí dočkali další branky. Po vyhraném buly se k puku probojoval Patrik Machač, ten si sjel mezi kruhy a následnou bekhendovou střelou poslal puk mezi Vejmelkovy betony a svým druhým zásahem pečetil skóre na – 2:1.