6.12.2019

Junioři z Jihlavy s prázdnou, rozhodla druhá třetina

Jihlava – Mladíkům pardubického Dynama nesedla v rámci 23. kola Turnaje O Pohár DHL především druhá třetina, ve které Dukla odskočila na rozdíl čtyř branek. I přes závěrečnou snahu o zvrat se nakonec překvapení nekonalo, junioři tak z Jihlavy odjíždějí s prázdnou.

Turnaj O Pohár DHL, 23. kolo, pátek 6.12.2019, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

6:3
2:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 6. Čermák (Smolko), 9. Smolko (Pětník, Juda), 28. Čermák (Trávník), 30. Zadražil (Dvořák), 40. Pětník (Juda, Krajíček), 59. Čermák – 7. Šír (Hrádek), 50. Rohlík (Oliva, Kostka), 58. Antoníček (Hrádek). Rozhodčí: Pilný – Polák, Bohuněk. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:2. Diváci: 55. Střely na branku: 28:47 (7:12, 13:12, 8:23). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Dukla Jihlava: Chaloupek – Dvořák, Smolko, Rašín, Piskač, Křišta, Trávník – Vyvial, Čermák, Fiala – Barák, Juda, Zadražil – Doležal, Krajíček, Pětník.
Dynamo Pardubice: Borovička (28. Nečas) – Kubíček, Oliva, Hrádek, Kaštánek, Blažej, Secký – Rohlík, Kostka, Rozlílek – Costa, Herčík, Šír – Formánek, Tobiáš, Paleček – Antoníček.

Mladíci Dynama do utkání vstoupili aktivně, hned v první minutě zamířil na trestnou lavici za podražení Fiala. Pardubičtí šanci v podobě početní výhody nevyužili, naopak na druhé straně po skvělé individuální akci poslal domácí do vedení Patrik Čermák. Hráči s koněm na hrudi ovšem rychle odpověděli, Radek Šír si v útočném pásmu vyměnil puk s Hrádkem a z mezikruží propálil brankáře Dukly, 1:1. V 9. minutě se ke kotouči dostal na druhé straně Pětník, ihned vyslal přihrávku na Valentýna Smolku, jenž vrátil juniorům Jihlavy vedení. Druhá část první dvacetiminutovky byla o něco klidnější, do šancí se dostali Tobiáš a Rohlík, ale ani jeden z nich Chaloupka nepřekonal.

Začátek prostřední části přinesl opět velké šance Dynama, Costova rána mířila pouze do lapačky, Herčíkovy příležitosti pak domácí gólman fantastickými zákroky zlikvidoval. Nevyužité možnosti hostů potrestali hokejisté Jihlavy, Borovičku z branky vyhnal Patrik Čermák, jenž se před pardubickou svatyní dostal k dorážce, 3:1 pro Duklu. Nečas nestrávil na ledě ani minutu a inkasoval, Zadražilův pokus od modré čáry mířil přesně pod lapačku. Ke konci třetiny dokázali Jihlavští skórovat ještě jednou, přihrávku od Judy obdržel Pětník na levou stranu kluziště, odkud se mu podařilo Nečase napodruhé překonat.

V posledním dějství sledovali fanoušci na Horáckém stadionu snahu o zvrat, Dynamo se dostalo do několika slibných zakončení, které se nedařilo přetavit v gól. Ten přišel až v 50. minutě, když se v přesilové hře prosadil pumelicí z mezikruží Ondřej Rohlík, 5:2. Naději Pardubicím dal dvě a půl minuty před koncem Petr Antoníček, od modré čáry se mu podařilo Chaloupka prostřelit mezi betony. Zbývaly dvě minuty do závěrečného hvizdu, když Nečas zamířil na střídačku, čehož využili domácí, Patrik Čermák namířil puk mezi tři tyče a zkompletoval hattrick.