29.10.2010
(HoH)

Junioři uhráli v Mladé Boleslavi bod

MLADÁ BOLESLAV — Porážku za bod si připsali v utkání 18. kola své extraligy junioři HC Eaton Pardubice. V Mladé Boleslavi se gólově prosadil pouze Jiří Půhoný.

Extraliga juniorů, 15. kolo, pátek 29.10.2010, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

2:1
1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0
Branka a nahrávka Pardubic: Půhoný (Beneš). Rozhodčí: Wagner – Daněk, Hejl. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 100. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Mladá Boleslav: Will – Poláček, Anděl, L. Vrba, Mozík, Soukup, F. Vrba, Arazim, Martínek – Frolík, Hyka, Hájek, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Rys, Matějček, Koudela, Lenc
Dynamo Pardubice: Langhamer – Zdráhal, Havlík, Starý, Beneš, Lenoch, Krejnus – Půhoný, Nosek, Hemský – Stoklasa, Březina, Pilař – Tomín, Moučka, Kapec – Křečan, Vlček, Jetmar.

Mladá Boleslav začala velice dravě. Již ve druhé minutě se před bránu prokličkoval Tomáš Hyka a pardubický Langhamer měl plné betony práce. Hosté se snažili aktivitu soupeře napodobit, ale nenacházeli ten správný klíč k bráně, kterou pětičlenná boleslavská skvadra postavila na modré čáře. Eaton to tedy zkoušel dlouhými nahazovanými puky, jenže o ty se bez problému postarala obrana Středočechů. Pomohla mu až přesilovka, která jako by pro něj útočné pásmo otevřela. Tento fakt demonstrovala ideální kolmice na rozjetého Křečana, jenž v situaci dva na jednoho volil variantu střelby – neuspěl. Chvíli nato se v červeném dresu hrající pardubický hráč, konkrétně Jan Jetmar, pokoušel prokličkovat do zajímavé pozice z levého kruhu, avšak proti byl důrazný obránce Boleslavi Hájek.

Mladoboleslavští se snažili pokračovat ve své hře a po několika demonstračních pokusech ze střední vzdálenosti se dočkali kýženého gólu. Podél mantinelu rychle pronikajícího Koudelu doplnil Jan Chaloupka, který z brankového prostoru usměrnil nahozený puk svého spoluhráče za záda pardubického gólmana. O pár minut později navíc Bruslařský klub dostal početní výhodu, v níž největší šanci “spálil“ Lenc, když po výborné příhře od Tomáše Hyky zpoza brány mířil jen do výstroje brankáře Langhamera. Sotva šli Pardubičtí do pěti, rozhodčí upažil a opět poslal jednoho z nich na trestnou lavici. Ta už se však tolik nevydařila a tak šli domácí do šaten za stavu 1:0.

Druhé dějství začalo ve velice rychlém tempu. Na jedné straně pronikal nebezpečně pardubické Jetmar, na straně druhé pálil mimo Rys. Hru přerušil až ostrý zákrok Tomáše Poláčka na Kapce, který byl dle rozhodčího čistý. Uběhlo pár sekund po buly a na lavici hříšníků šel hráč v červeném. Boleslavským se v přesilové hře (stejně jako v té předešlé) příliš nedařilo, alespoň co se střelecké potence týče. Do dobré pozice se Jiránek dostal až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, gól ale nevstřelil. Hra se pak chvíli přelévala ze strany na stranu, dokud neskončila ve třetině hostů, ve které se Boleslav dlouho snažila dobýt Langamerovu tvrz, ale nedobyla.

Navíc šla Boleslav zakrátko do čtyřech a na útočení musela na chvíli zapomenout. No, jenže... Pardubice odehrály přesilovku opravdu bídně. Přes půlku kluziště se dostaly až po uběhnuté polovině boleslavského trestu, načež se dopustily faulu a početní “výhoda“ pro ně rázem skončila. A pak se bojovalo. Žádné z mužstev si nedokázalo vypracovat šanci hodnou přídomku “gólová“. Dá se říci, že jako blesk z polozataženého nebe přišlo pardubické vyrovnání. Petr Beneš vyslal na zteč Jiřího Půhoného, jenž tvrdou bombou nedal Willovi nejmenší šanci – 1:1. Tento stav také svítil na elektronické tabuli po čtyřiceti minutách a tak musela rozhodnout až poslední třetina nebo případné prodloužení či nájezdy.

Třetí dějství začalo vyrovnaně a zákroky si připsali brankáři na obou stranách. Iniciativu potom převzala Mladá Boleslav, ale Jiránek dal svým zbytečným útočným faulem Pardubicím vidinu gólu. Roman Will ale chytal bezchybně. Co víc, do samostatného úniku se málem dostal Koudela – gólman Eatonu byl rychlejší a k puku se dostal jako první. Zanedlouho přišel trest i na druhé straně, rovněž Boleslav ho nedokázala využít. Rychlost předváděného hokeje po delší době narůstala a bylo se opět na co dívat. A přičinili se o to především domácí. Pardubice sice se střelbou nezaháleli, ale led tál kolem brankoviště, jemuž vládl Langhamer. Nejdřív útočné trio Rys-Lenc-Matějíček přečíslilo pardubickou obranu, touš však ve finální přihrávce změnil směr a gólová příležitost byla tatam. Nezahálela ani druhá boleslavská formace; Hyka s Koudelou a Chaloupkou zle zavářeli soupeřově obraně, ale ani oni gól nedali.

Hrálo se i na druhé straně. Akce střídala akci a Roman Will se musel na zádech protočit u pravé tyče, aby udržel nerozhodný stav. Ještě, že kapitán hostí Nosek nedostihl pas přes celé kluziště, to by se pak brankáři domácích moc nelíbilo. “Užíval“ si i Marek Langhamer, betony mu vyprášili postupně Koludela, Lenc. První dva útoky Bruslařského klubu byly v těchto chvílích opravdu velmi nebezpečné. I tak dospělo utkání do prodloužení.

Již po padesáti sekundách střílel od modré Soukup, Langhamer už byl na zádech a tak si oddychl, když střela obránce Středočechů mířila mimo. Vzápětí se do branky tlačil pardubický Nosek, Will si ale přední tyč pohlídal. Přetlačovaná v prodloužení rozuzlení nepřinesla, na řadu přišly samostatné nájezdy.

V první sérii zkusili své štěstí v hokejové ruletě Tomáš Hyka a David Březina. Prvně jmenovaný sice předvedl zajímavou kličku, ale pardubický brankář jeho pokus přečetl a nataženým betonem zneškodnil. Obdobně si na Willovi vylámal zuby Březina, jemuž se nepovedlo zasunout kotouč mezi betony protivníka.
Na druhý nájezd si věřil hrdina předchozího utkání, Radan Lenc. Ten nic nevymýšlel, mezi kruhy zamířil a trefil se půl metru nad ledem přesně k levé tyči. Na druhé straně zklamal Nosek – Will si tentokrát vypomohl vyrážečkou.
Boleslavský Koudela v dalším pokusu beckhandovým blafákem orazítkoval tyč. O druhém bodu pro domácí Mladou Boleslav bylo rozhodnuto po nájezdu Jana Zdráhala, který to obdobně jako kolega Březina zkoušel mezi betony, jenže Will mezi nimi nenechal žádnou skulinu.

Tomáš Potěšil, trenér BK Mladá Boleslav: Jsem samozřejmě rád za dva body. Vedli jsme jedna nula, v první třetině jsme navíc za sebou měli dvě přesilové hry, které jsme podle mého názoru odehráli výborně, chyběla nám v nich jenom koncovka. V jedné z nich se puk možná otřel o břevno; tam kdybychom zvýšili na dva nula, tak si myslím, že bychom zápas dovedli do vítězného konce. Ale udělali jsme pak jednu chybu, kterou Pardubice potrestaly. Dál jsme měli velkou šanci, myslím že to byl Hyka, kdo měl asi minutu před koncem na hokejce gól a přestřelil. Ale zaplaťpámbu za ty dva body, kluci to dnes odedřeli, vyhráli jsme počtvrté za sebou v sezóně na nájezdy. Taky si myslím, že vzhledem k šestnácti odehraným kolům a současnému zápasovému tempu už ty zápasy nemají takovou šťávu, proto opakuji - jsem rád za každý bod navíc.

Luděk Salava, trenér HC Eaton Pardubice: Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že soupeř je oproti nám lépe postavený v ligové tabulce. Přijeli jsme co nejdéle bránit příhodný výsledek. Bohužel nás v první třetině jedna hrubá chyba stála inkasovaný gól. Hráčům jsme vytkli špatný pohyb po ledě a malý důraz. Pak jsme se trpělivou hrou dostali do příležitosti, kterou jsme proměnili. Třetí třetinu už jsme chtěli zajistit vyloženě obrannou činností s cílem odvézt si nakonec nějaký bod, což se nám povedlo. Rozhodly samostatné nájezdy, což už je víceméně o štestí a náhodě kdo s koho. Vzhledem k naší situaci je pro nás bod z Boleslavi cenný.