4.10.2008
(HoH)

Junioři ubránili třígólové vedení, ze Vsetína vezou všechny body

VSETÍN — Vedli 4:1, nakonec se ze zápasu vyklubalo solidní drama. I tak dovedli junioři HC Pardubice utkání ve Vsetíně do vítězného konce. Dvě branky Východočechů vstřelil Jan Buchtele, v obou případech mu asistoval Denis Kindl. Další trefy do vsetínské branky přidali kapitán Ugo Dobiáš a Lukáš Kapec.

Extraliga juniorů, 10. kolo, sobota 4.10.2008, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

3:4
1:3, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 7:50 Sýs (Snopka), 23:14 Surovec (Pořický, Kubo), 32:46 Plachtovič (Vávra) – 9:59 Buchtele (Kindl), 19:39 Dobiáš (Čapek, Buchtele), 19:54 Kapec (Radil), 21:04 Buchtele (Kindl). Rozhodčí: Dědek – Velinský, Wesley. Vyloučení: 5:7, navíc Karlík (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.
Vsetín: Hromada – Fabián, Kocur, Šimurda, Kapr, Sznapka, Štindl – Pořický, Vávra, Sýs – Červenka, Plachtovič, Surovec – Vítek, Szabo, Kubo.
Dynamo Pardubice: Landsman – Drtina, Karlík, Vondráček, Rozlivka, Poskočil – Radil, Kindl, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Zavoral, Čapek, Pilař, Bendík, Kapec, Matějček, Havlík.

Diváci Na Lapači se ještě nestačili ani usadit, a již viděli první přesilovou hru hostů, ve které se zaskvěla pouze Kapcova bomba od modré, kterou Hromada s přehledem zlikvidoval. Skóre zápasu otevřeli domácí v čase 7:21. Sznapkovu střelu dorazil za Landsmanova záda Marek Sýs – 1:0.

Domácí se ale z vedení dlouho neradovali. Havlík šikovnou žabičkou poslal puk před branku, kde jej Dobiáš špičkou hokejky přesně tečoval pod horní tyčku vsetínské branky. Hromada nemohl zasáhnout – 1:1.

Ve 12. minutě se nabídla Pardubickým přesilová hra pět na tři. Hlavní roli ve dvouminutovém pekle si zahrál vynikající brankář Hromada, který za svá záda nepustil tečovanou střelu Rozsivky. Zákrok z kategorie snů vytáhl proti Dobiášovi, když v pádu vyrazil jeho dorážku, a zvedl tak naprostou většinu diváků na zimním stadionu ze sedaček.

O dvě minuty později Kautova dělovka od modré rozezvonila pravou tyč vsetínské klece. Ke konci první části hráli Valaši přesilovku, ve které poslali na Landsmana pouze jednu střelu.

Pardubice trestaly až v závěru. V čase 19:39 využil zmatku v domácím obraně Dobiáše, když sebral obránci puk, obkroužil branku a střelou k tyči poslal hosty do vedení – 1:2.

Šest vteřin udělal definitivní tečku v první třetině Kapec, který z mezikruží prostřelil Hromadu – 1:3.

Diváci nestačili v první přestávce dopít ani teplý grog, když již ve 21. minutě Buchtele sebral puk domácím obráncům, dostal se před Hromadu a střelou do bekhendu zvýšil na 4:1 z pohledu hostí.

Když už se zdálo, že je prakticky rozhodnuto Valaši zabrali. Pořický nahrál do brejku Surovcovi, který rychlým blafákem poslal pul mezi Landsmanovy betony – 2:4.

Ve druhé části hráli domácí několik přesilových her přesilovek, ale kvůli překombinování nebo nepřesnosti střel jen málo ohrozili pardubického gólmana. Valaši ve druhé třetině soupeře prakticky nepustili do žádných šancí, přidali na důraze v osobních soubojích.

Ve 30. minutě Plachtovič nahazoval puk na Vávru ale jeho sklepnutí kotouče jen těsně prošel kolem pardubické klece. O minutu později hráli domácí přesilovku. Hosté vědomi silného náporu domácích si vzali oddechový čas. Ani defenzivní rady z úst trenéra Rohlíka hostům nepomohly. Valaši využili přesilovku, když Vávrovu střelu doklepl za Landsmanova záda Plachtovič 3:4.

V zápětí mohl brankově odpovědět Poskočil, ale jeho střela jen prolítla kolem vsetínského gólmana. Závěr třetiny proměnil v one-man-show brankář Hromada, když v oslabení vychytal všechny gólové šance Pardubických.

První přesilovka domácích v posledním dějství ukázala jen lekci z překombinování, ale hned ve 42. minutě hráli Vsetínští pětiminutovou přesilovku, když byl hostující Karlík vyloučen do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Valaši po celé dvě minuty obstřelovali pardubickou brankou, ale štěstí se jim odvrátilo zády. Spousta zblokovaných puků, které si nenašly cestu do pardubické klece. Vsetín nevyužil tedy pětiminutovou přesilovku.

Tři minuty před koncem se Vávra prosmýknul v obraně hostů ale přestřelil. V zápětí Plachtovič nedokázal trefit odkrytou zcela branku a přestřelil. Minuty před koncem si vzali svěřenci trenéra Halouzky oddechový čas, přesto ani následná hra bez brankáře s šestým hráčem nevedla ke srovnávací brance. Hokejisté Pardubic si tak z valašského tripu na trase Zlín – Vsetín odvážejí tři body.