14.1.2022

Junioři si po dvou porážkách spravili chuť. Výhru nad Libercem zpečetil hattrickem Herčík

Pardubičtí junioři dokázali v domácím zápase přemoct aktuálně druhý tým tabulky Liberec. Dynamo se po chybě obrany Liberce dostalo již v první třetině do vedení. Hráči Pardubic poté zvýšili ještě do konce druhé třetiny na 2:0. Třetí třetina začala lépe pro Liberec, avšak Dynamo třemi góly v závěrečné části hry vybojovalo důležité tři body.

Extraliga juniorů, 31. kolo, pátek 14.1.2022, Pardubice, enteria arena

5:1
1:0, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 16:59 Herčík, 36:35 Kaplan (Herčík, Chabada; 5/5), 46:17 Herčík (Kaplan, Chabada; 5/4), 49:04 Štetka (Kaplan, Gromadzki; 5/5), 58:37 Herčík (Kaplan; 5/4) – 43:26 Měchura (Zajíček; 5/5). Rozhodčí: Veselý, Mejzlík – Hájková, Hofman. Diváci: 78. Vyloučení: 8:6. 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek, Štetka, Burda, Lichtag, Rouha, Herčík, Kalužík, Kloz, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Bílí Tygři Liberec: Vopravil – Kollert, Starý, Hladík, Patzelt, Meisel, Dvořák, Leden, Nezbeda, Cikhart, Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Velice vyrovnaný začátek utkání mohl ve svůj prospěch proměnit ve třetí minutě Kloz, ten se však po dobré kombinaci útočné trojice Dynama probojoval k dorážce, avšak nedokázal puk trefit. Liberec nezůstal pozadu a šanci na první gól dostal Patzelt, který vyzkoušel pozornost Matěchy dělovkou od modré. Matěcha jeho střelu vystihl a poslal ji do ochranné sítě. První gól zápasu přišel až v osmnácté minutě, kdy se po chybné přihrávce Dvořáka přes střed hřiště k puku dostal Daniel Herčík, který měl již jednoduchou úlohu, a po střele nad pravý beton Vopravila poslal Dynamo do vedení – 1:0.

Druhou třetinu začal lépe tým ze severu Čech, když měl srovnání na hokejce Měchura, jež byl vyslán do samostatného nájezdu, který musel výborným zákrokem likvidovat Matěcha. Dynamo se však dokázalo dostat z tlaku a přišla řada šancí na straně domácích. Kubíček se pokusil zakončit chybnou rozehrávku Liberce, ale puk nedokázal dostat za gólmana.

Dlouhého počínání Liberce v útočném pásmu se snažil využít Chabada, ten si obhodil bránícího hráče, avšak v následné šanci dva na jednoho se do jeho přihrávky vložil Měchura, jež puk z nebezpečného prostoru vyhodil. O dvě minuty později, konkrétně v 37. minutě se po střelách Chabady a Herčíka k puku dostal Robin Kaplan, jehož následná dorážka znamenala zdvojnásobení pardubického skóre – 2:0.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky zahájil lépe Liberec, ten vstřelil v 44. minutě zásluhou Adama Měchury kontaktní branku – 2:1. Avšak Dynamo tato branka nerozhodila a o tři minuty později, konkrétně v 47. minutě využili domácí početní výhodu, když se Daniel Herčík po kombinaci s Chabadou a Kaplanem probojoval ke střele a dělovkou o břevno dostal puk za záda Vopravila – 3:1. Zanedlouho potom po tlaku před brankou Dynama se domácí zmocnili puku a po řadě střel se k závěrečnému zakončení postavil Pavol Štetka, jež bez problému navýšil vedení Pardubic – 4:1. Závěrečnou tečku za zápasem zasadil třetím gólem v utkání Daniel Herčík, který střelou po zemi vybojoval Dynamu důležité tři body – 5:1.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice) - „Hrozně si ceníme vítězství nad silným Libercem, který hraje sebevědomě, je silný na kotouči a mi jsme se jim dnes dokázali vyrovnat. Myslím si že jsme měli více gólových šancí a dokonce jsme jim dokázali dát pět branek a ve třetí třetině jsme si to vítězství pohlídali, i když start do utkání nebyl úplně dobrý z naší strany, byli jsme nervózní po těch dvou porážkách co jsme teď sklidili. Liberec je silný takže si věřil od první minuty, naštěstí jsme se tím gólem chytili a dotáhli jsme to do úspěšného konce.“