8.12.2011
Jan Řápek, Jan Hrabal

Junioři se dočkali, vyhráli v Chomutově

CHOMUTOV — Po pěti prohrách v řadě dokázali pardubičtí junioři naplno bodovat. Mladí Východočeši dokázali otočit zápas 23. kola NOEN extraligy v Chomutově a vyhráli zde 3:2. Dva góly hostí vstřelil Jiří Půhoný, ten vítězný přidal Radim Zrůst.

Extraliga juniorů, 23. kolo, čtvrtek 8.12.2011, Nová aréna

Piráti Chomutov

2:3
1:0, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 0:14 Kopáč (Lehnert, Račuk), 39:39 Ondráček z trestného střílení – 23:04 Půhoný (Havlík, Hemský), 45:21 Půhoný (Březina), 45:35 Zrůst (Zdráhal). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Rozlílek. Vyloučení: 6:4, navíc Bartejs (Chomutov) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 50. Střely na branku: 24:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Piráti Chomutov: Matoušek – Bartejs, Čížek, Kolář, Kolčava, Kopáč, Korim, Opalek, Pozděna – Deveri, Fronk, Hlava, Hrabák, Komma, Lehnert, Mála, J. Novák, L. Novák, Ondráček, Račuk, Škorík.
Dynamo Pardubice: Horáček – Beneš, Červený, L. Havlík, Lenoch, Starý, Škvor, Vondráček, Zdráhal – Březina, Hemský, Chmelař, Křečan, J. Moučka, P. Moučka, Poulíček, Půhoný, Šťastný, Vlček, Zrůst.

Zápas začal v ostrém tempu. Hned v první minutě se po rychlé akci prosadil obránce Tomáš Bartejs – 1:0. První branka Chomutovské nakopla a i po zbytek třetiny byli lepším týmem. Bohužel se, i přes vypracování si několika šancí, k dalšímu gólu nepropracovali.

Druhá třetina vyšla obou týmům stejně, ale větší převahu postupně získaly Pardubice. Ty se branky dočkaly hned na začátku třetiny ve čtyřiadvacáté minutě. To po velké chybě Chomutova ujel Jiří Půhoný. Sám proti brankáři se rozhodl pro kličku do bekhendu a ta mu vyšla a vyrovnal – 1:1.

Pardubice od té chvíle byly aktivnějším týmem. Chomutov se ovšem znova dostal do vedení. V poslední minutě třetiny ujel Račuk a pardubický Havlík ho seknul. Za tento faul bylo nařízeno trestné střílení. To blafákem proměnil Filip Ondráček – 2:1.

Třetí třetina se už nesla v pardubickém tempu. Pýchodočeši většinu času drželi puk a rozhodovali o tom, co se bude na ledě dít. Nejprve ve čtyřiačtyřicáté minutě trefil Havlík břevno a o dvě minuty později se Pardubice již radovaly z gólu. To se z protiútoku střelou prosadil Jiří Půhoný a dal tak svůj druhý gól zápasu – 2:2.

Pardubičtí dokonali obrat přesně o deset vteřin později. Chvíli po rozehrání Radim Zrůst využil závaru před brankou a poslal hosty do vedení 2:3.

Piráti se ještě v závěru snažili strhnout vedení na svou stranu, ale již jim to nebylo nic platné. Pardubice podržel jejich gólman Horáček, junioři tak po čtyřiapadesáti dnech mohou oslavit tříbodovou výhru.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Dvě třetiny od nás byli dnes špatné. Tým je trochu rozklížený, leze na nás kdejaká nemoc, ale na to se nechceme vymlouvat. Vedli jsme 1:0 a byli jsme určitě schopni ten zápas dovést do vítězného konce. Měli jsme za úkol udržet a ubránit vedení 2:1, ale vyrobili jsme dvě hrubky, které se stávat nesmějí. Posledních deset minut jsme dělali, co jsme mohli, ale již to nestačilo. To již většinou soupeř zvládá. Mrzí nás i to, že jsme po více jak dvou měsících doma prohráli.“

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Měli jsme vlažný začátek. Domácí využili hned první střelu, ale poté jsme začali hrát ten náš nepříjemný hokej. Měli jsme tam hodně šancí, které jsme nedokázali využít, nicméně se nám podařilo srovnat. Pak jsme naší nezodpovědností opět prohrávali. Díky přetočení sestavy jsme opět honili soupeře a vyrovnali jsme. Mám z dnešního utkání radost.“