8.3.2022

I přes výhru v posledním zápase smutek. Dynamo musí do předkola, hrát bude s Karlovými Vary

Pardubičtí hokejisté v posledním zápase základní části dokázali vyhrát na ledě posledního Zlína výsledkem 3:0 a přerušili tím sérii osmi porážek v řadě. Za Dynamo se prosadili Robert Říčka, Adam Musil a Jan Košťálek, brankář Dominik Frodl vychytal čisté konto. I přesto ale zavládl na pardubické straně smutek. Z pátého místa míří Dynamo do předkola, ve kterém se utká s Karlovými Vary.

Tipsport extraliga, 60. kolo, úterý 8.3.2022, Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky

0:3
0:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 17:52 Říčka (Kousal; 5/5), 40:42 Musil (Říčka; 5/5), 49:02 Košťálek (Říčka, Cienciala; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Veselý – Ganger, Klouček. Diváci: 3543. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 21:36 (6:10, 7:14, 8:12). Zblokované střely: 13:18. Hity: 9:3. Vhazování: 24:30. Průběh utkání: 0:3.
Berani Zlín: Huf – Novotný, Kubiš, Suhrada, Němec, Kunst, Hamrlík, Riedl – Honejsek, Makarenko, Zabusovs – Köhler, Veselý, Okál – Vopelka, Sedláček, Fryšara – Chludil.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek, Petgrave – Paulovič, Poulíček, Musil – Říčka, Kousal, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík – Urban, Kaut, Matys.

V sestavě Dynama se letos poprvé objevil Tomáš Kaut, který v uplynulé sezoně působil v partnerském klubu z Vrchlabí. Naopak v sestavě nebyli Anthony Camara, Matěj Blümel a Dennis Robertson kvůli zranění.

Dynamo se hned od začátku první třetiny tlačilo do předbrankového prostoru, nejdříve střílel z mezikruží Zdráhal a poté Říčka, ale domácí brankář Huf jejich střely zastavil. V 18. minutě se ujaly vedení Pardubice, kdy Kousal nahrával před branku Robertu Říčkovi, který jako nejlepší střelec Dynama otevřel skóre zápasu - 0:1.

Na začátku druhé třetiny si Zlín zahrál přesilovou hru, při níž z mezikruží pálil Zabusovs, ale jeho střelu Frodl vyrazil betony. Poté se do útoku dostal pardubický Koffer, který se ještě snažil nahrávat před branku Rohlíkovi, ale zlínští obránci mu ve střele zabránili. Dynamo mělo většinu času ve druhé třetině obrovský tlak na bránu, nejdříve střílel Říčka a poté Anděl, ale ani jeden z nich Hufa nepřekonal. Ke konci druhé třetiny byl vyloučen domácí Honejsek a Pardubice si tak zahrály přesilovou hru, při níž Říčka trefil tyč.

Po uplynutí minuty ve třetí třetině šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy Adam Musil střelou od modré prostřelil Hufa - 0:2. A ve 49. minutě bylo definitivně jasno, Pardubice totiž přidaly třetí branku. Jan Košťálek se dostal k dorážce před brankou a poslal puk za záda domácího brankáře - 0:3. Ve třetí třetině se už nic víc nestalo, Dynamo zvítězilo i díky čistému kontu Dominika Frodla na ledě Zlína 3:0!

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): „Všichni viděli, v jaké jsme dohrávali sestavě. Kluci z juniorky dohráli svůj zápas a doběhli nás posílit a klobouk dolů před nimi, předvedli velmi dobrý výkon. I ostatní se nemají za co stydět, bojovali, stála proti nim velká kvalita a Pardubice dnes zaslouženě vyhrály.”

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany to bylo velice slušné utkání, přijeli jsme si pro tři body a úkol splnili. To jsou ta pozitiva a víc bych to komentovat nechtěl.”