10.12.2020

Dynamo slaví sedmou výhru nad Kometou v řadě, navíc s čistým kontem

Po bezbrankové první třetině předehrávky 26. kola na brněnském ledě ukončily Pardubice čekání na gól ve 34. minutě, přesilovkovou trefou se prosadil poprvé v sezoně Denis Kusý. V závěru třetiny dodal Dynamu větší klid na hokejky střelou od modré čáry Juraj Mikuš. Pardubický výkon podpořil bezchybným výkonem brankář Daniel Vladař, který si připsal první tříbodovou výhru v Tipsport extralize a navíc s čistým kontem. Na konečných 3:0 pro hosty upravil v závěru střelou od modré kapitán Jakub Nakládal.

Tipsport extraliga, 26. kolo, čtvrtek 10.12.2020

Kometa Brno

0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 33:51 Kusý (Camara, Kousal; 5/4), 39:07 Mikuš(5/5), 55:43 Nakládal (Kousal; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 30:30 (12:9, 11:11, 7:3). Zblokované střely: 10:14. Hity: 5:2. Vhazování: 32:19. Průběh utkání: 0:3.
Kometa Brno: Vejmelka – Zbořil, Pyrochta, Freibergs, Němec, Gulaši, Král, Barinka – Zaťovič, Klepiš, Mueller – Plášek, Holík, Horký – Vincour, Malý, Schneider – Kunc, Dvořák, Svoboda.
Dynamo Pardubice: Vladař – Kolář, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Holland, Vála – Svačina, Poulíček, Mandát – Camara, Kousal, Paulovič – Kusý, Matýs, Blümel – Machala, Anděl, Claireaux.

Východočeši nastoupili do předehrávky 26. kola na brněnském ledě s pozměněnými útočnými formacemi, a to i vinou zranění Radoslava Tybora z úterního utkání v Třinci. Oba týmy začaly velmi svižně, hned v úvodu se Dynamo muselo bránit v oslabení, což zvládlo na výbornou, brankář Vladař nemusel vytáhnout žádný složitější zákrok. První vážnější šance přišla na straně domácích, ta začala ve střední třetině u Pláška, který uvolnil přes šíři pásma Holíka, jenž se rozjel vstříc pardubickému gólmanovi a nakonec ještě vylepšil pozici pro Horkého, kterého zbrzdilo zpracování a branku netrefil. Pardubičtí hokejisté byli poté mírně aktivnější a ve 13. minutě připravil Claireaux zpoza branky svou nahrávkou mezi kruhy dobrou příležitost pro Kousala, jeho střela byla ještě mírně sražená a těsně minula bránu. O minutu později se musel mít Vejmelka opět na pozoru, Kusý zavezl kotouč do pásma a na hranici kruhu ho přenechal Blümelovi, proti jehož zakončení vytáhl gólman Komety pohotový zákrok. Dynamo dostalo v závěru třetiny k dispozici početní výhodu, ta se mu však příliš nepovedla.

Brňané vstoupili do druhé dvacetiminutovky zostra, hned při prvním střídání to z levého kruhu zkoušel prudkou ránou Mueller, k dorážce se ještě dostal Klepiš, Vladař ale odolal. Domácí byli v úvodu třetiny aktivnější, což utnulo až jejich vyloučení ve 29. minutě, ale ani druhá početní výhoda nevyšla Pardubicím ideálně. Třetí přesilová hra už ale přinesla gólovou radost. Po dlouhé kombinaci v pásmu nejprve po přihrávce od Pauloviče napálil Kusý z levého kruhu horní tyč. O chvíli později měl ale z podobných míst šanci na reparát, což se mu povedlo. Na konci 34. minuty Anthony Camara poslal puk do levého kruhu na Denise Kusého, ten z první dělovkou propálil Vejmelku a mohl se radovat ze své první trefy v letošní sezoně – 0:1. Východočechy vstřelená branka nakopla, po střelecké pasivitě z úvodu třetiny zabrali a odměnou jim byl druhý gól v závěru periody. Pardubice sevřely Kometu v pásmu, domácím se nepovedlo vyhodit, čehož využil Juraj Mikuš, jehož nahození bylo sražené mezi tři tyče – 0:2.

Pardubice zahrozily při prvním střídání poslední třetiny, poté ale přebralo aktivitu Brno a Daniel Vladař společně s celou obranou musel podávat koncentrovaný výkon. Domácím se po celý zápas nedařilo vymyslet recept na dobrou obrannou hru soupeře, který si hlídal své vedení. To Pardubice ještě navýšily v 56. minutě, kdy jejich nápor zakončil tvrdou ránou od modré po nahrávce od Roberta Kousala Jakub Nakládal – 0:3. Východočeši si už závěr utkání pohlídali a mohli slavit sedmou výhru nad Kometou v řadě, navíc podpořenou čistým kontem.

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): „Po slušné první třetině jsme po jednoduchých situacích dostali góly, nechci říkat zbytečných, ale jednoduchých. Poté jsme se samozřejmě snažili zvrátit vývoj utkání, bohužel jsme to nezvládli. Makali jsme, pracovali jsme co to šlo, ale nejsme efektivní dopředu. Musíme zase pracovat, odrazit se dobrým tréninkem do dalšího zápasu a jít do dalšího utkání s tím, abychom ho zvládli.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina vyrovnaná, bylo tam pár šancí na obou stranách. Druhá byla spíše v naší režii i díky přesilovkám jsme měli více ze hry, podařilo se nám dát dva góly. Až na ten začátek tři čtyři minuty třetí třetiny, kdy jsme pár šancí Brnu dali, jsme odehráli skvěle zbylých šestnáct minut a víceméně jsme soupeře k ničemu nepustili.“