22.10.2021

Druhá prohra v řadě, junioři těsně prohráli pod Ještědem

Pardubičtí junioři prohráli druhý zápas v řadě, když nestačili na liberecké Tygry. Konečnou prohru 3:4 zapříčinila hlavně nepovedená první třetina, kterou Pardubice prohrály 1:3. Ač Dynamo svého soupeře výrazně přestřílelo, tak na vyrovnání nedosáhlo.

Extraliga juniorů, 12. kolo, pátek 22.10.2021, Liberec, Svijanská aréna

4:3
3:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 10:38 Pavlík (Kovář, Hampl), 11:51 Měchura (Nezbeda, Zajíček), 17:07 Měchura (Zajíček, Nezbeda), 34:40 Gajda – 12:29 Chabada (Costa, Nedelka), 26:03 Herčík (Costa, Chabada), 30:55 Paleček (Lichtag). Rozhodčí: Wagner – Toman, Juránek. Diváci: 56. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Bílí Tygři Liberec: Král – Hampl, Kovář, Kollert, Starý, Duschka, Culek – Měchura, Nezbeda, Zajíček, Pavlík, Gajda, Huňor, Jenčovský, Kříž, Plos, Leden.
Dynamo Pardubice: Kadlc (Borovička) – Chabada, Nedelka, Koudelka, Hebek, Kubíček, Kaštánek, Tvrdík – Costa, Herčík, Paleček, Lichtag, Kaplan, Novotný, Šťastný, Štetka, Formánek, Pavlata.

Úvod utkání se nesl hlavně v duchu přesilových her domácího týmu. Tu první ještě Tygři nevyužili, ale z té druhé už se prosadil Šimon Pavlík a v čase 10:38 poslal Liberec do vedení. Následovalo vyloučení pardubického Lichtaga a druhá branka domácího celku. Hned po šesti vteřinách dostal puk za Borovičku Měchura. Využívání přesilových her pokračovalo i na druhé straně a snížení přišlo z hole pardubického Ondřeje Chabady. První branka při hře pět na pět přišla až tři minuty před koncem úvodní periody, když navýšil vedení domácích Adam Měchura.

Úvod prostřední části patřil juniorům Dynama. Po šesti minutách snížil Daniel Herčík a dokonce o vyrovnání se postaral po polovině zápasu Adam Paleček. Ještě před druhou pauzou zamířil přesně Petr Gajda, který v konečném zúčtování vstřelil i vítěznou branku libereckého výběru.

Závěrečná třetina už byla o poznání defenzivní. Dynamo mělo dvě velké šance na vyrovnání stavu a poslání zápasu do prodloužení, obě přesilovky ale nevyužilo a z Liberce tak odjelo s prázdnou.