5.10.2019

Dorostenci si na Vysočině otevřeli střelnici

Pardubičtí mladíci cestovali v rámci ELIOD extraligy dorostu do metropole Vysočiny. Od začátku zápasu Dynamo udávalo tempo hry a jasně si dokráčelo pro tři body do tabulky. Do hry se v pardubickém dresu v průběhu zápasu dostali oba brankáři, hattrickem se na výhře 9:2 podílel Daniel Herčík.

ELIOD extraliga dorostu, 8. kolo, sobota 5.10.2019, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

2:9
0:3, 2:3, 0:3
Branky a nahrávky: 26. Zdarsa (Nevšímal), 28. Bulík – 3. Formánek, 10. Burda (Kubíček, Vašíček), 16. Formánek (Kloz, Novotný), 24. Paleček (Tvrdík), 37. Chabada (Formánek, Novotný), 39. Herčík (Paleček), 44. Herčík (Pavlata), 46. Pavlata (Herčík, Hebek), 53. Chabada (Herčík, Novotný). Rozhodčí: Pokorný – Kotrba, Rampír. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 68. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:9
Dukla Jihlava: Maláč (46. Pulda) – Vranka, Macek, Vovsík, Sapík, Janda, Hrbek, Šabatka – Jungwirth, Zdarsa, Nevšímal – Pavelec, Melenovský, Sopotnik – Bulík, Valach, Mlejnek. Trenér: Štěpán Moravec
Dynamo Pardubice: Borovička (31. Kadlc) – Chabada, Kubíček, Tvrdík, Hebek, Vašíček, Špinka, Koudelka – Formánek, Novotný, Kloz – Paleček, Herčík, Matuška – Štetka, Pavlata, Burda – Nekvinda. Trenér: Michal Mikeska

Hned po úvodním vhazování se Pardubice dostaly ke kotouči a snažily se Jihlavu zatlačit. Jejich snaha ale skončila na zakázaném uvolnění a byla to tedy Jihlava, kdo první vystřelil na branku. To pardubické mladíky správně nakoplo a už v polovině třetí minuty se radovali z první branky, kterou vstřelil František Formánek. Pardubice se po vstřelené brance uklidnily a byly mnohem více na kotouči než Jihlava.

Když navíc v čase 6:54 Borovička vychytal Šabatku, potrestal Jihlavské Daniel Burda, když tečoval střelu Kubíčka. Krátce poté přišla řada vyloučení jihlavských a Dynamo přesilovku pět na tři využilo. Kloz výborně našel Formánka a ten se z prostoru mezikruží nemýlil, do kabin se tak šlo za stavu 0:3.

Tři a půl minuty po začátku druhé třetiny to vypadalo, že bude Jihlava zralá na ručník, protože Adam Paleček zvýšil vedení Východočechů už na 4:0. Pak ale přišla nejhorší dvouminutovka Pardubic v celém zápase a Jihlava dokázala dvěma góly zkorigovat stav utkání, prosadili se Šimon Zdarsa a Jan Nevšímal. V této části hry se dost možná nakonec rozhodlo o celém vývoji zápasu, protože Jihlavští ve svém vlastním oslabení dvakrát ujeli do brejku, ovšem ani jeden z nich neproměnili. Kadlc, který v polovině zápasu v brance Pardubic nahradil Borovičku, a jeho branková konstrukce udrželi pardubické vedení.

Hosté, povzbuzení výkonem svého brankáře, do konce druhé třetiny dvakrát skórovali a rozhodli o vítězství. Nejprve se opět z prostoru mezi kruhy prosadil Ondřej Chabada a krátce po něm se blýskl Daniel Herčík brankou v oslabení. Stav 6:2 při odchodu do kabin pro Pardubice znamenal pohodovou poslední třetinu, ve které si mohly už jen hlídat svůj náskok a zároveň si vyzkoušet složitější nacvičené herní situace.

Po prvním vhazování ve třetí třetině zahrozili borci z Vysočiny, ale Borovička už jim skórovat nedovolil. Daniel Herčík chvilku poté začal třetí třetinu podobně jako tu druhou skončil a druhým gólem v zápase rozradostnil svěřence Michala Mikesky i jeho samotného. Střídající brankář Pulda hned po třiceti vteřinách lovil puk ze své sítě poté, co Dominik Pavlata využil svého důrazu před brankovištěm. Od té chvíle se utkání spíše dohrávalo s občasnými vyloučeními na obou stranách, která kazila plynulost hry. Sedm a půl minuty před koncem ještě upravil na konečných 9:2 z pohledu Východočechů Ondřej Chabada. Pardubice si tak odvezly tři body a vyučily Jihlavské v rychlosti kombinace a v produktivitě.