22.2.2020

Dorostenci po Zlínu porazili doma i Havířov

Pardubice – Dorostenci Dynama navázali na zápas, ve kterém zdolali Zlín, a tentokrát porazili jednoznačným rozdílem 4:1 hosty z Havířova. Tyto tři body znamenají posun Pardubic na šestou příčku ELIOD extraligy dorostu.

ELIOD extraliga dorostu, 0. kolo, sobota 22.2.2020

Havířov

4:1
1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Formánek, 25. Štetka (Matuška), 37. Pavlata (Burda), 55. Tvrdík (Formánek, Štetka) – 15. Makovec (Bílek, Kubík). Rozhodčí: Kratochvíl – Havel, Všetečka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, P. Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, J. Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Štetka, Macas.
Havířov: Nowak – Bílek, Kremnický, P. Kubíček, Křivohlávek, Puzoň, Kalina – Siekierka, Žák, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Vojkuvka.

Hned ve druhé minutě utkání zaspala defenziva Dynama a Becher si najel do dobré příležitosti, ve které ho ale Michal Borovička vychytal. O tři minuty později ale vedlo Dynamo, když František Formánek vystihl na modré čáře nepřesnou nahrávku a samostatný únik na gólmana Nowaka proměnil střelou na lapačku - 1:0. Ve 12. minutě selhal kapitán Matěj Kloz v dobré šanci, když se mu střelecký pokus nevydařil. Zanedlouho už bylo skóre vyrovnané. Bílkovo nahození od modré čáry chytře tečoval Pavel Makovec - 1:1.

V úvodu druhé části opět překlopily Pardubice vedení na svoji stranu. Pavol Štetka obdržel od Matušky přesný pas a přízemní střelou překonal havířovského gólmana - 2:1. V polovině zápasu mohl navýšit skóre Paleček, který střelou mezi betony byl neúspěšný. Dobře umístěnou střelou se neprosadil ani Makovec. Tři minuty před koncem prostřední třetiny navýšil Dominik Pavlata skóre na 3:1.

Během přesilové hry ve třetí periodě mohl tentokrát udeřit hostující Havířov. Štiplavá Krmenického střela ale skončila těsně vedle tyče. Poté mohl František Formánek vsítit svůj druhý gól ve vlastním oslabení. Tentokrát si ale střelu nad beton Antonín Nowak pohlídal. V 51. minutě neskóroval ani Adam Paleček, když jeho střela byla zblokována těsně nad břevno. Na konečných 4:1 upravil skóre z prostoru před bránou Vojtěch Tvrdík.

Petr Hemský (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že jsme začali solidně, dobře jsme plnili věci, které jsme si řekli a byli jsme v tempu. Poté nás trochu dolů poslala oslabení. Ve druhé třetině jsme nehráli tak, jak si představujeme a soupeř se o hodně zlepšil a my se posunuli směrem k vítězství šťastným gólem. Od této doby jsme už hráli dobře.“