28.11.2019

Dorostenci nestačili na lídra z Vítkovic

Pardubice - Dorostenci pardubického Dynama zaznamenali ve druhé fázi základní části úvodní porážku. V domácím prostředí nedokázali vzdorovat prvnímu týmu tabulky z Vítkovic, se kterým prohráli výsledkem 1:5.

ELIOD extraliga dorostu, 19, čtvrtek 28.11.2019

Vítkovice

1:5
1:2, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 19. Herčík (Kubíček, Kloz) – 6. Krejsa (Holaník), 8. Petr (Melovský, Bystroň), 35. Melovský (Machů, Petr), 45. Přibyl (Melovský), 60. Melovský (Přibyl). Rozhodčí: Vepřovský - Brož, Všetečka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 15:48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, Kubíček, Koudelka, Joudal, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Herčík, Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Macas.
Vítkovice: Bartošák – Bystroň, Smolka, Bialy, Machů, Kosina, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Melovský, Ryšavý.

Začátek utkání byl nevýrazný, oba týmy držely své modré čáry a spíše si přehazovaly kotouč. První vážné akce jsme si mohli všimnout ve čtvrté minutě, kdy Martin Ryšavý proskočil mezi obránci a jel sám na brankáře, ale bránu přestřelil. Úvodní gól přišel v šesté minutě, kdy po přihrávce na modré od Filipa Holaníka z první pálil Josef Krejsa a mířil přesně. O zhruba dvě minuty po něm prostřelil domácího Borovičku i Dominik Petr, který osamocený před bránou dorážel puk. Poté se hra o něco vyrovnala a dvě minuty před koncem zakončoval domácí Daniel Herčík. Do šaten se odcházelo za stavu 2:1 pro Vítkovice.

Do druhé třetiny nastoupily Pardubice odhodlanější a vyrovnaly tak hru. Bohužel ale všechny šance, které si vytvořily, zneškodňoval brankář Bartošák. Poté však Dynamo šlo do dvojnásobného oslabení, výraznou nevýhodu ale bez inkasovaného gólu nezvládlo. Matyáš Melovský zvyšoval na 3:1. Chvíli na to se domácí příznivci už radovali, když viděli puk v hostující brance, ale rozhodčí těsně před střelou viděli sekání od domácího Novotného, tudíž gól nemohl platit.

Třetí třetina začala s nepřesností a ztrátami u obou týmů, ale ve čtyřicáté páté minutě, když se Melovský obtočil kolem Borovičkovy branky a nahrál na volného Matěje Přibyla, který měl už snadné umístit puk mezi brankáře a jeho pravou tyč. Zbytek zápasu se odehrával spíše v obranném pásmu Dynama, které se dobře bránilo a Borovička vychytal několik jasných gólů, ale v samotném závěrů, čtyři sekundy před koncem, po krásné spolupráci mezi Matyášem Melovským a Přibylem stanovil první jmenovaný výsledek zápasu na konečných 5:1

Druhé kolo odehrají dorostenci již v sobotu od 13:45 v Přerově proti HC ZUBR Přerov.

Michal Mikeska (trenér HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, že Vítkovice, které známe už z loňské sezony, jsou vyspělý tým. Přehrávaly nás od začátku do konce, nestíhali jsme. Byli jsme trošku zaskočeni, utkání jsme moc nezvládli, prohlédneme si ho, pošlu klukům nějaké video a budeme pracovat dál.“

Radek Philipp (trenér HC Vítkovice Ridera): „Myslím, že celé utkání jsme měli dobrý pohyb, vytvářeli jsme si větší šance a byli lepším týmem. Dneska zaslouženě jsme vyhráli, gólman chytl vše, co mohl. Zápas jsme zvládli tak, jak jsme si ho představovali, s chutí. A klukům jsme poděkovali, protože to byl perfektně vydařený zápas.“