14.12.2019

Dorostenci Dynama zvítězili na ledě Havířova v prodloužení

Havířov – Dorostenci Pardubic zvládli vyhrát v 6. kole o pořadí v play off ELIOD Extraligy dorostu na ledě Havířova 2:1 po prodloužení a dokázali si připsat do tabulky cenné dva body. Dynamo zvládlo náročný duel vyrovnat v 55. minutě a následně v prodloužení vybojovalo bod navíc zásluhou Jana Matušky.

ELIOD extraliga dorostu, 24. kolo, sobota 14.12.2019

Havířov

1:2p
1:0, 0:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 20. Moškoř (Bárta) – 55. Nekvinda (Novotný, Hebek), 63. Matuška (Hebek). Rozhodčí: Rapák - Janoško, Zicháček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 100 . Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P., Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Belan, Siekierka
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Vašíček, Kubíček P., Koudelka, Joudal, Špinka – Pavlata, Matuška, Paleček, Macas, Panchartek, Pilař, Kubíček J., Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Štetka

Úvod první třetiny se odehrával v poklidném tempu. O první větší příležitosti by se dalo mluvit až v osmé minuté, kdy si střelu na Michala Borovičku připsal havířovský Bárta. V 19. minutě si vypracoval šanci Makovec, ale Borovička ho vychytal zákrokem holí. Po velkém tlaku Havířova se ale deset sekund před koncem první části trefil Jan Moškoř. Na jeho střelu už Borovička nestačil - 1:0.

Na začátku druhé třetiny se Makovec dostal ve vlastním oslabení do výborné pozice pro zakončení, tvrdou střelou ale Borovičku neprostřelil. Až ve 28. minutě si hostující Dynamo dokázalo vytvořit první větší šanci. Po chybě domácích hráčů si Nowak se střelou Kubíčka poradil. O chvíli později se neprosadil ani Kloz. Během následující přesilové hry se Pardubice snažily dále dobývat bránu havířovského Nowaka - bohužel neúspěšně. Po konci přesilové hry se ještě Paleček dostal do zakončení po vyjetí z rohu, havířovský brankář jeho pokus vyrazil. V posledních dvou minutách druhé části hry se ukázal Urbančík z Havířova, když vystihl pardubickou rozehrávku u mantinelu, natlačil se před Borovičku, ale překonat ho už nezvládnul.

Třetí třetina se odehrávala opět bez větších příležitostí. To nahrávalo do karet Havířovu. Pardubické Dynamo se ale za žádnou cenu nechtělo vzdát a odměnou byl gól, který vstřelil v 55. minutě zblízka Nekvinda - 1:1. V úplném konci zápasu se snažili prosadit ještě Zmarzlák s Moškořem, skórovat se jim ale nepovedlo.

V prodloužení překlopily výsledek na svoji stranu Pardubice. Cenný bod navíc jim zařídil gólem z brankoviště Jan Matuška - 1:2. Další utkání sehraje Dynamo ve čtvrtek 19.12. na domácím ledě proti Pirátům Chomutov.