5.9.2014
Miroslav Mayer, Jan Hrabal

Bravo juniorům! Mladíci otočili zápas v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Parádní obrat se povedl juniorům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v pátém extraligovém kole. Mladí Východočeši sice prohrávali v Českých Budějovicích 1:3, nevzdali se a ve třetí třetině duel otočili. Obrat řídil zejména Jan Ščotka (2+1), jenž vstřelil poslední dva góly Pardubic. Další přidali Radek Velinský a Daniel Voženílek.

DHL extraliga juniorů, 5. kolo, pátek 5.9.2014, Budvar aréna

České Budějovice

3:4
1:1, 2:0, 0:3
Branky a nahrávky: 19:52 Prokeš (Marek, Rob), 27:36 Prokeš (Rob, Šuhaj), 38:55 Prokeš (Marek) – 10:53 Velinský (Panna), 43:21 Voženílek (Ščotka), 48:36 Ščotka (M. Procházka, Krajňák), 56:06 Ščotka. Rozhodčí: Talpa – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 65. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
České Budějovice: Kváča – Brečka, Hanus, Klinecký, Kutiš, Malovec, Matoušek – Bílek, Březina, Koupal, Marek, Pašek, Prokeš, Rob, Ruda, Šuhaj, Točík.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Franc, Nedbal, J. Procházka, Ščotka, Vácha – Bohuněk, Hlaváček, Krajňák, Kusý, Kysela, Panna, Pipek, M. Procházka, Velinský, Veselý, Voženílek, Vyskočil.

Pardubičtí vletěli do zápasu aktivně a domácí se jen bránili. Postupně se ovšem probudili a i oni se pouštěli do útočných akcí. Většinou si sice vytvořili zajímavé situace, ale ty většinou končili střelou vedle, či do clonících obránců. Východočeši vyráželi do protiútoků méně, ale zato vždy Kváču velmi zaměstnávali. Jihočeši sehráli skvělou první přesilovku a zvláště šance Klineckého volala po brance, ale nebylo z toho nic.

Nakonec se první radovali hosté. Ondřej Panna zavezl puk za branku a našel volného najetého Radka Velinského, které z první trefil k tyči – 0:1.

Pak úroveň hry klesla a obě mužstva chybovala v rozehrávce. Množství nepřesností nakonec domácí dokázali využít. Ladislav Marek se protáhl podél mantinelu, předložil puk Radku Prokešovi a ten devět vteřin před koncem třetiny stačil vyrovnat – 1:1.

Hned z prvního útoku ve druhé třetině se mohli radovat domácí, kdyby Luboš Rob nebyl překvapen a trefil odražený puk – 2:1.

Jihočeši se tentokrát do soupeře zakousli a nedali mu vydechnout. Skvělý byl hlavně Ladislav Marek, který měl množství dobrých střel. Z tlaku domácího celku logicky vyplynul gól. Luboš Rob viděl najetého Radka Prokeše, poslal mu krásnou nabídku a domácí desítka jen šikovně nastavila hokejku a puk skončil v brance – 3:1.

Hosté se ale nevzdali a odměnou jim byla vyložená šance. To jeli sami dva na Kváču Voženílek a Veselý. Jenže Veselý se dostal moc do strany a Kváča ho tak bez problémů stačil vykrýt. Po pěti minutách se Jihočeši opět vzpamatovali a měli zase herně navrch. Povedlo se jim i využít přesilovku. To se Ladislav Marek proháčkoval s pukem nad kruh a poslal přihrávku na Radka Prokeš, který jen puk lehce tečnul a ten se po ledě dostal až za brankovou čáru. Střelec tak mohl oslavit hattrick a dvougólový náskok.

Ve třetí třetině ale Východočeši excelovali. Hostům se povedlo snížit v přesilovce. Spíše z náhodné akce se k puku dostal Daniel Voženílek sjel si na Kváču a trefil se mu přesně nad rameno – 3:2.

Pak přišla dvě vyloučení domácích a trest v podobě vyrovnání. Jan Ščotka se napřáhl od modré a jeho projektil skončil v síti – 3:3.

Domácí tak promrhali svůj náskok a začalo se znovu. Obě mužstva chtěla vyhrát a remízu nechtěla. Domácí se stále snažili otočit zápas na svoji stranu, ale udeřili hosté. Po chybě domácí obrany se před branku sám dostal Jan Ščotka a na druhý pokus poslal puk do branky – 3:4.

Hosté pak už hru kontrolovali a nepomohlo ani domácí power play. Hosté tak vyučili Motor z produktivity a odvahy.