9.9.2021

Dorostenci otočili v Táboře nepříznivý vývoj a těsně zvítězili

Na úvodní zápas sezony 2021/2022 Extraligy dorostu zamířili pardubičtí mladíci na led Tábora, kde po dvou třetinách prohrávali 0:1. Ve třetí třetině ale Dynamo utkání otočilo, když nejprve ve 49. minutě vyrovnal Vrba. Čtyři minuty před koncem poslal pardubické dorostence do vedení Holec a domácí Tábor se do zápasu už nevrátil. Pardubice si tak z jihu Čech vezou hned na začátek cenné body tři body do tabulky.

Extraliga dorostu, 1. kolo, čtvrtek 9.9.2021, Tábor, Zimní stadion

Tábor

1:2
1:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 08:20 Sabiniok (Kofroň, Fábera) – 48:58 Vrba (Hiemer, Novák), 55:30 Holec (Matěcha, Fiala). Rozhodčí: Pražák – Kubíček, Bělohlav. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Tábor:
Dynamo Pardubice: Matěcha – Holec, Sopoušek, Oliva, Maštalíř, Kaštánek, Šmerda, Dvořák, Úlehla – Vrba, Novák, Hiemer, Fiala, Svoboda, Lejdar, Kučera, Dostál, Pražan.

První kolo nové sezony Extraligy dorostu dnes začalo a Dynamo čekalo výjezd do Tábora. Domácí se dostali poměrně rychle do vedení, když v 9. minutě překonal brankáře Pardubic Matěchu Ondřej Sabiniok, který tak vstřelil první gól sezony pro svůj tým – 1:0. Zápas celkově provázel vysoký počet trestů na obou stranách a průběh hry byl díky tomu značně rozkouskován.

Ani jednomu celku se navíc vůbec nedařilo při početních výhodách, kdy se jim nedařilo překonat brankáře soupeře. Jen za první dvě třetiny rozdal hlavní rozhodčí Pražák osm dvouminutových trestů – tři na straně Tábora, pět na straně Pardubic.

Hostující Dynamo nakonec vyrovnalo stav utkání ve 49. minutě, kdy se prosadil útočník Ondřej Vrba – 1:1. Následně Pardubice zvládly utkání otočit poté, co se v 56. minutě trefil Daniel Holec, který po přihrávkách Pražana a Fialy prostřelil Tesaře – 1:2.

Po stíhací jízdě dorostenců Dynama se toho už ve zbývajících minutách více nestalo a Pardubice si tak po vydřeném vítězství odváží z Tábora cenné tři body na úvod soutěže.