2.10.2021

Druhá výhra v řadě! Dorostenci si poradili s Havlíčkovým Brodem

Dorostenci Dynama slaví druhou výhru v řadě. Dokázali porazit výše postavené dorostenci Havlíčkova Brodu 3:0 a stoupají tabulkou vzhůru. O branky se postarali Kučera, Hiemer a Lejdar. Čisté konto udržel Lukáš Matěcha v hostující brance.

Extraliga dorostu, 8. kolo, sobota 2.10.2021, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina

Havlíčkův Brod

0:3
0:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: – 39:10 Kučera (Vrba), 41:33 Hiemer (Oliva), 48:00 Lejdar (Hiemer, Fiala). Rozhodčí: Trnka – Augusta, Zíka. Diváci: 86. Průběh utkání: 0:3.
Havlíčkův Brod: Ferdus – Mrtka, Ondruš, Chymo, Vaněček, Adam, Mrtka – Petržílek, Gutsu, Bakus, Koubek, Prchal, Fiala, Teplý, Kupriianov, Kozlík.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Oliva, Holec, Maštalíř, Hemský, Šmerda, Úlehla – Hiemer, Lejdar, Kučera, Fiala, Vrba, Jedlička, Pražan, Dostál, Pilař, Svoboda.

Pardubičtí dorostenci vstoupili aktivněji už do první části hry. Nejprve se ve stoprocentní šanci neprosadil Ludvík Lejdar a poté Ferduse v domácí brance nedokázal z blízkosti prostřelit ani Ondřej Vrba. Největší šanci domácích si v úvodním dějství vytvořil Josef Teplý, který ale nedokázal puk vměstnat do mezi tyče brankáře Matěchy.

I druhá třetina se dlouho odehrávala bez branek. Do gólovky se v polovině utkání dostal Matěj Dvořák, ale Ferdus dokázal špičkou betonu dostat puk pryč z nebezpečného prostoru. Čekání na úvodní branku skončilo až v poslední minutě druhé části, kdy se ve vlastním oslabení prosadil Dominik Kučera a poslal hosty poprvé do vedení, brance předcházela chyba v domácí rozehrávce.

Druhou branku přidalo Dynamo hned po druhé přestávce. Filip Hiemera se nádherně prosadil střelou z první a upravil tak stav na 2:0 pro pardubický tým. Třetí a poslední branku zápasu přidali svěřenci Michala Mikesky přesně v čase 48:00. To v šanci už nemýlil Ludvík Lejdar a pečetil tak výsledek na konečných 3:0 z hostujícího pohledu. Parádní výkon v pardubické kleci předvedl brankář Lukáš Matěcha.