16.11.2007
Jiří Lalov, Jan Hrabal

Kanonáda dorostenců. Nastříleli osm gólů Vítkovicím

Po reprezentační přestávce se opět rozjela nejvyšší soutěž dorostu. Pardubičtí extraligisté na domácím ledě rozstříleli Vítkovice vysoko 8:4. Východočeši rozhodli o své výhře ve druhé třetině, kterou vyhráli jasně 4:0. V sobotu od 16.00 hodin přivítají ve velké hale ČEZ Areny hokejisty Sarezy Ostrava.

Extraliga dorostu, 21. kolo, pátek 16.11.2007, ČEZ Arena Pardubice

Vítkovice

8:4
2:1, 4:0, 2:3
Branky a nahrávky: 6:52 Nosek (Lenoch, Kindl), 7:48 Hemský (Světlík, Kindl), 28:03 Kindl (Lenoch, Semrád), 28:42 Semrád (Nosek), 29:17 Zdráhal, 35:15 Kindl (Havlík), 47:22 Světlík (Čáp), 54:34 Hemský (Kindl) – 10:05 Stránský (Vicherek), 48:17 Kolouch (Prokop), 51:30 Hlinka (Kuscera), 59:00 Slovák (Hořínek). Rozhodčí: Chlaň – Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 9:12, navíc Kindl (Pardubice) do konce utkání osobní trest – Šatiar 5 minut a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 70. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:3, 8:3.
Dynamo Pardubice: Štrof – Semrád, Zdráhal, Vondráček, Havlík, Lenoch, Tesner, Čáp – Kindl, Zavoral, Šafář, Světlík, Vlček, Zrůst, Tomín, Hemský, Kapec, Nosek.
Vítkovice: Mrázek (29:17 Rudl) – Kimla, Prokop, Pastor, Bartošák, Kovář, Žvatora, Hudeček, Hruzík – Řehák, Včíslák, Vicherek, Gutierrez, Slovák, Hlinka, Stránský, Kolouch, Kucsera, Mareček, Šaitar, Hořínek.

Utkání začalo velmi opatrně a první šanci si vytvořili domácí hráči až ve 4. minutě, když bylo Davida Vondráčka tečováno jen těsně vedle pravé tyče. Další šance Pardubic už znamenala gól. V čase 6:52 se prosadil Tomáš Nosek po asistencích Patrika Lenocha a Denise Kindla – 1:0.

O 56 vteřin později zvýšil vedení Marek Hemský, kterému přesně přihrávali Jiří světlík a Denis Kindl – 2:0. Vítkovice se snažily o snížení. V 10. minutě se po chybě domácího obránce ocitl Daniel Hořínek osamocen před Vojtěchem Štrofem, ten puk s přehledem podržel.

Vítkovice se dočkaly snížení v čase 10:05 když se k odraženému puku po střele Jakuba Vicherka dostal Matěj Stránský a umístil touš do prázdné brány – 2:1. Zbytek první části ovládly Pardubice, ale své šance nedokázaly proměnit.

Začátek druhé třetiny byla k vidění velmi nepřesná hra. V čase 28:03 výborně kombinovala v přesilovce pět na tři trojice Tomáš Semrád, Patrik Lenoch a Denis Kindl, který umístil puk do zcela odkryté branky – 3:1.

Tlak domácích pokračoval a podařilo se jim proměnit i pokračující přesilovku čtyři na tři v čase 28:42 po skvělé souhře Tomáše Noska a Tomáše Semráda, který měl jednoduchou pozici k zakončení – 4:1.

V čase 29:17 vypíchl Jan Zdráhal puk hostující obraně a zvýšil vedení domácích – 5:1.

V Témže čase bal vystřídán brankář hostů Petr Mrázek za Roberta Rudla. Vítkovice se snažily utkání zvrátit, ale v tom jim bránila skvělá obrana domácích a tudíž se hrál hokej nahoru dolů. Další střelecký zásah zaznamenal opět hráč Pardubic, tentokrát Denis Kindl střelou od modré do šibenice po asistenci Ladislava Havlíka v čase 35:15 – 6:1.

Do konce druhé části se nic zajímavého nestalo a Pardubičtí mladíci odcházeli do šaten za velmi příznivého stavu.

Začátek závěrečné časti byl velice ovlivněn vyloučeními. Domácím se povedlo hned jedno využít. V čase 47:22 se ocitl sám před gólmanem Jiří Světlík, kterému do jízdy přihrával Zdeněk Čáp – 7:1. Hosté odpověděli v čase 48:17 Lukášem Kolouche, pak v čase 51:30, když využil Michal Hlinka přihrávku Lukáše Kucsery a stáhl náskok hostů na rozdíl pěti gólů – 7:3.

Pardubičtí mohli náskok zvýšit o pár minut později, když ujeli ve dvou Marek Hemský a Jiří Světlík. Druhý jmenovaný neumístil puk do prázdné brány. To se povedlo v čase 54:34 dvojici Denis Kindl a Marek Hemský, který zvýšil vedení na 8:3.

Ani to nebyla poslední změna skóre. O tu se postaralo duo Daniel Hořínek a střelec mezi betony Petr Slovák – 8:4. „Pardubáci“ si vedení s přehledem udrželi a připsali si tři body.