14.11.2015
Tomáš Čekal, Jan Hrabal

Starší dorostenci neudrželi proti Kometě nadějné vedení

BLANSKO — Solidní zápas se špatným koncem sehráli starší dorostenci proti Kometě Brno. V Blansku byli střelecky aktivnější, po čtyřiceti minutách hry vedli 3:2, když se trefili Filip Roubal, Viliam Šeliga a Matouš Boček. V závěrečném dějství ale úřadoval lídr skupiny střed, čtyřmi brankami zcela otočil zápas ve svůj prospěch.

NOEN extraliga staršího dorostu, 20. kolo, sobota 14.11.2015, Zimní stadion Blansko

Kometa Brno

6:3
2:2, 0:1, 4:0
Branky a nahrávky: 4:45 Hasoň (Zábranský, Novák), 14:26 Král (Novák), 43:21 Král (Mlynář), 52:11 Mlynář (Hasoň, Zábranský), 52:47 Gajarský (Ferda, Jurnečka), 59:33 Mlynář (Král, Hasoň) – 8:03 Roubal (Javůrek, Martínek), 15:56 Šeliga (Mert, Javůrek), 22:33 Boček (Machač, Matýs). Rozhodčí: Netopil – Procházka, Vašíček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 60. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3.
Kometa Brno: Dostál – Jeřábek, Jurnečka, Král, Kučera, Trnka, Zábranský – Čejka, Ferda, Frydrych, Gajarský, Hasoň, Klenec, Matula, Mlynář, Novák, Süss.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Bureš, Javůrek, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Syrovec, Šeliga, Štefka.

Úvodní třetina nabídla rychlý hokej a hosté ukázali, že se týmu, který je před nimi o osmnáct bodů, bát rozhodně nebudou. Jejich nástup byl dobrý, leč svoji nedisciplinovaností nabídli Kometě přesilovku, kterou už v páté minutě využil tečí Zábranského střely Jan Hasoň – 1:0.

Z podobné situace, ale při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Pardubice vyrovnaly. Na pravé straně u modré čáry vypálil Javůrek a tečí jeho pokus za záda Dostála dostal Filip Roubal – 1:1. Hra byla v deváté minutě vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Bylo tedy otázkou, kdo se ujme vedení.

A byla to opět „domácí“ Kometa. Obránce Filip Král se zmocnil puku mezi kruhy, moc dlouho neváhal a vypálil přesně k pravé tyči Kloučka – 2:1. Vedení však trvalo jen něco přes minutu. Na konci šestnácté minuty se pěkná akce povedla Dynamu. Mert našel Viliama Šeligu, jenž si sjel mezi kruhy a trefil pravou šibenici. Byla to poslední gólová akce první části, která skončila 2:2.

Druhá přinesla poměrně dost slibných šancí na obou stranách a také čtyři vyloučení na straně Komety. Jedno z nich, hned to úvodní, Dynamo dokázalo využít. Po hezké nahrávce z levé strany od Machače se do kotouče na straně druhé hned z první opřel kapitán Matouš Boček a podařilo se mu překonat přesouvajícího se Dostála – 2:3. Byla to také jediná branka prostřední části.

Bylo otázkou, zda domácí zápas dokáží vyrovnat, nebo hosté své vedení navýší. Jak se ukázalo, první varianta byla pravdivá. Nejprve se o vyrovnání postaral druhou brankou utkání obránce Filip Král, jenž využil přesilovou hru střelou švihem – 3:3.

Na 4:3 stanovil v 53. minutě Tomáš Mlynář, když se k němu odrazil kotouč zpoza brány a on jej poslal bekhendem rychle do šibenice.

Hosté byli otřeseni a ještě nevěděli, že to za šestatřicet vteřin bude 5:3. Nyní pálil, opět bekhendem, útočník Adam Gajarský. I když se hosté ještě snažili s utkáním něco udělat, už to nestihli. Naopak při hře bez brankáře inkasovali pošesté. Druhou branku v zápase trefil Tomáš Mlynář – 6:3.