12.11.2015
Adam Joska

Starší dorostenci získali derby, Hradec Králové zdolali 3:2

PARDUBICE — Skvělé tři body do vyrovnané tabulky NOEN extraligy staršího dorostu získali ve čtvrtek pardubičtí mladíci, Dynamo vyhrálo derby s Mountfieldem HK 3:2. Pardubice na soupeře vlétly, po 71 sekundách vedly po brankách Viktora Martínka a Ondřeje Matýse o dva góly. Hradec Králové sice srovnal, ale vítězný gól vstřelil 620 sekund před koncem třetího dějství Matěj Štefka. Pardubice obrovskou vůlí a i díky výbornému výkonu gólmana Kloučka zápas získaly.

NOEN extraliga staršího dorostu, 19. kolo, čtvrtek 12.11.2015, Tipsport arena

Mountfield HK

3:2
2:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 0:52 Martínek, 1:11 Matýs (Pochobradský), 49:40 Štefka (Paliesek, Šeliga) – 18:20 Šalda, 34:16 Hašek (Gaspar). Rozhodčí: Kratochvíl – Budínský, Holeček. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 100. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Bureš, Javůrek, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Syrovec, Šeliga, Štefka.
Mountfield HK: Vomáčka – Brádel, Gaspar, Kynčl, Lelek, J. Moník, Muška, Pohl, Šalda – Dvořák, Hašek, Hidveghy, Jirásek, Maršík, Mašín, Matějček, Matouš, F. Moník, Pažourek, Štohanzl.

Pardubicím vyšel vstup do utkání na výbornou. Po dvaapadesáti sekundách hry se ujali domácí vedení, když Viktor Martínek sice padal k ledu, ale i přesto dokázal vypálit z mezikruží přesně nad rameno Vomáčky – 1:0.

Ani na druhou branku nečekalo Dynamo dlouho, ve 2. minutě dostal Ondřej Matýs přihrávku na levou stranu od Pochobradského a následně zamířil přesně mezi tři tyče – 2:0.

Po sérii vyloučení, při kterých měly Pardubice i výhodu přesilovky pět na tři, kterou však nedokázaly využít, dokázal v 19. minutě Hradec Králové skórovat v oslabení. Do rychlého útoku se vydal obránce Radim Šalda, jenž si dobře poradil se zakončením a překonal Kloučka – 2:1.

Ve 31. minutě sice ještě Maršík nedokázal z dobré střelecké příležitosti vyrovnat, o čtyři minuty později už se Mountfield radoval z gólu. Gaspar vypálil z levé strany a jeho pokus dokázal přesně tečovat Jakub Hašek – 2:2.

V úvodu třetí třetiny měli domácí další přesilovou hru pět na tři, ani tu ale nedokázali zužitkovat. Až v 50. minutě si vzali své vedení zpět. Puk se z předbrankového prostoru dostal k Matěji Štefkovi, který ihned vypálil bekhendem do horní části branky a svou trefou dopravil kotouč až do sítě – 3:2.

Hradečtí po inkasované brance dvakrát faulovali a mohli se tak plně soustředit na útočné snažení až od 56. minuty. V téže minutě se snažil proniknout do samostatného útoku Hidveghy, jenže na poslední chvíli mu domácí obránce dokázal vypíchnout kotouč od hole. Hosté pokračovali ve svém tlaku, jenže ten se jim nedařil zužitkovat ke vstřelení branky, a tak Dynamo i ve druhém domácím utkání v derby s Mountfieldem zvítězilo.