11.9.2015
(HoH)

Starší dorostenci se doma proti Mladé Boleslavi neprosadili

PARDUBICE — Porážku 0:4 si v dalším extraligovém utkání připsali starší dorostenci Pardubic. Mladá Boleslav rozhodla o své výhře v Tipsport areně už ve první třetině, kdy Dynamu vstřelila čtyři branky.

NOEN extraliga staršího dorostu, 3. kolo, pátek 11.9.2015, Tipsport arena

Mladá Boleslav

0:4
0:4, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 0:41 Musliu (Uřidil), 11:08 Straka (Outrata, Mlčoch), 14:30 Kerda (Nepokoj, Straka), 15:59 Outrata (Kerda). Rozhodčí: Veselý – Špringl, Špringl ml. Vyloučení: 6:7, navíc Roubal (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 0:4.
Dynamo Pardubice: Klouček (11:08–20:00 Jánský) – Boček, Javůrek, Leder, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Kaut, Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Pochobradský, Roubal, Syrovec, Šeliga, Štefka.
Mladá Boleslav: Groh – Jirásek, Kalus, Linhart, Mlčoch, Nepokoj, Uřidil – Dančišin, Dvořák, Flynn, Havelka, Jindra, Kalaš, Kerda, Musliu, Outrata, Straka.

Mladoboleslavští vstoupili do utkání na výbornou, když se již v jednačtyřicáté minutě radovali z první vstřelené branky. Po nahrávce od Uřidila vypálil Dominik Musliu a druhá střela na branku propadla až za záda Kloučka – 0:1.

I druhý gól padl do pardubické klece, Outrata poslal puk na Patrika Straku, který ve 12. minutě zamířil přesně k levé tyčce, čímž využil přesilovou hru po vyloučení Syrovce – 0:2.

Druhá obdržená branka vyhnala Kloučka z brankoviště, své místo přepustil Jánskému. Jenže ani náhradní gólman Dynama hokejisty z Mladé Boleslavi nezastavil a již po třech minutách v brankovišti poprvé inkasoval. Střelecký pokus Nepokoje se odrazil k Dušanu Kerdovi, který ho uklidil mezi tři tyče – 0:3.

Ani s dalším gólem hostující hokejisté nečekali dlouho, v 16. minutě po přesné přihrávce od Kerdy propálil Jánského Vojtěch Outrata – 0:4.

Do druhé třetiny nastoupil v brance Pardubic opět Milan Klouček a již po čtyřech minutách měl co dělat. Machala totiž podrazil ujíždějícího Dančišina a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Klouček měl štěstí, jelikož Milan Dančišin trefil pouze brankovou konstrukci.

V polovině zápasu se ve vlastním oslabení ocitl zcela sám před gólmanem Martin Kaut, jenže puk mezi tři tyče nasměřovat nedokázal.

Ve zbytku utkání se již ani jeden celek nedokázal dostat do vážnější šance, přestože ve 44. minutě měla Mladá Boleslav přesilovou hru pět na tři a poté ještě následovaly dvě přesilové hry Pardubic. Dynamo tak ani ve třetím utkání nedokázalo bodovat a hosté si připsali druhou výhru v soutěži.