7.8.2015
Karel Janeba

Junioři zvládli jiskřivé derby, Hradec Králové zdolali 5:4

PARDUBICE — Třetí těsnou a zároveň vydřenou výhru si v přípravě na novou sezonu připsali junioři Dynama. V dramatickém utkání vyhráli v malé hale Tipsport areny nad Mountfieldem HK 5:4.

Přát., pátek 7.8.2015, Tipsport arena

Mountfield HK

5:4
3:0, 2:4, 0:0
Branky a nahrávky: 7:16 Hoskovec (Horyna), 11:37 Krajňák (Barkóci), 13:21 Krejčík (Hoskovec), 34:24 Krajňák (Nedbal, Rohlík), 38:43 Dušek – 27:32 Hnik z trestného střílení, 33:31 Junek (Hronek, Gančarčík), 35:37 Malík (Hronek), 38:14 Hronek (Hnik) Rozhodčí: Barek – Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:5, navíc Hronek (Hradec Králové) osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 100. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.
Dynamo Pardubice: Husár – Faltys, Horyna, Nedbal, Martinec, Šklíba, Kučera, Beran, Benýšek – Pipek, Kusý, Rohlík – David Voženílek, Krajňák, Barkóci – Musil, Hlaváček, Panna – Krejčík, Hoskovec, Dušek.
Mountfield HK: Bechný – Havránek, Hronek, Souček, Matějček, Košař, Junek, Veselý, Lier, Váňa – Pilař, Hnik, Malík, Šeda, Chalupa, Zahradník, Jebavý, Malinský, Gančarčík, Moník.

Že juniorský duel obou východočeských rivalů nebude žádným pouťákem, ukázaly hned první minuty. Pardubice se snažily tvořit hru, hrály dopředu, narážely však na královéhradecký důraz. Hosté velmi dobře obsadili vlastní modrou čáru, přes které se Dynamo jen s obtížemi dostávalo.

Už v 8. minutě získaly Pardubice vedení: Josef Horyna našel před bránou Jakuba Hoskovce a ten překonal poprvé gólmana Bechného – 1:0. O čtyři minuty později se poprvé v utkání radoval Martin Krajňák, když v gólovou přetavil Barkóciho přihrávku přesnou střelou – 2:0.

Povedenou pasáž Dynama zakončil vybídl Jakub Hoskovec ke skórování Matěje Krejčíka – 3:0. Rychle nabytý a zdánlivě jasný náskok nabudil hosty k ještě agresivnější hře. Hradec Králové dohrával všechny možné souboje, prodrat se přes střední třetinu tak bylo ještě těžší…

V čase 27:32 ujel František Hnik, pardubický bek Beran jej podrazil a nařízené trestné střílení využil Mountfield ke snížení na 3:1. Hosté se pak prosadili ve hře čtyři na čtyři, kdy se přesnou ranou trefil Šimon Junek – 3:2. Více prostoru při skromnějším počtu hráčů na ledě ale také využil Martin Krajňák a v čase 34:24 vrátil Dynamu dvoubrankový náskok – 4:2.

Ve druhé třetině padaly nejen góly, ale i tresty. Zápas obou rivalů se neobešel bez potyček, rozhodčí měli v nejednoduchém utkání plné ruce práce, aby oba protivníky udrželi na uzdě. Přátelský zápas? Ale kdeže! V malé hale se to mlelo jako při vyvrcholení sezony…

Další minuty patřily královéhradeckým hokejistům: před klecí Pardubic se ve 36. minutě zjevil David Malík a snížil na 4:3, ve 39. minutě nahozením od modré čáry vyrovnal Filip Hronek. Zadák Mountfieldu s extraligovými zkušenostmi zápas nedohrál, když za svá nemístná vyjádření obdržel nejprve desetiminutový a posléze osobní trest do konce utkání.

Pardubice přesto šly do šaten s jednobrankovým náskokem, které ve třetí části hry udržely. Ze samostatného úniku se prosadil Dominik Dušek – jeho blafák do forhendu roztleskal většinu ze stovkového obecenstva v hale – 5:4.

Dynamo mělo po celý zápas problémy s aktivním královéhradeckým forčekingem, Pardubice byly hokejovější a nakonec duel získaly na svou stranu. V jeho závěru hosté mocně tlačili v předposlední minutě odvolali gólmana, ale svěřenci Richarda Krále a Marka Zadiny těsnou výhru udrželi a připsali si třetí vítězství v přípravě na novou sezonu.