22.12.2015
Adam Joska

Junioři nezvládli derby s Hradcem Králové

PARDUBICE — Špatný výkon v oslabené sestavě a zasloužená výhra Mountfieldu HK. Mladíci Dynama Pardubice prohráli v utkání 30. kola DHL extraligy juniorů s rivalem z Hradce Králové 2:5. Hosté byli po valnou většinu utkání aktivnější a zcela zaslouženě vyhráli poslední předvánoční duel. Góly domácích vstřelili Roman Benýšek a Martin Hlaváček. Řadu šancí soupeře pochytal gólman Patrik Červený, jenž zneškodnil 38 střel protivníka.

DHL extraliga juniorů, 30. kolo, úterý 22.12.2015, Tipsport arena

Mountfield HK

2:5
0:2, 1:0, 1:3
Branky a nahrávky: 30:52 Benýšek (Hoskovec, Rohlík), 55:33 Hlaváček (Dušek, Martinec) – 5:54 Havránek (Orság), 9:37 Hofman (Pilař), 55:12 Matouš (Košař), 56:47 Orság (Drašnar), 59:38 Orság (Pilař). Rozhodčí: Úlehla – Novák, Potůček. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 150. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Dynamo Pardubice: Červený – Beran, Faltys, Horyna, Procházka, Šklíba – Barkóci, Benýšek, Dušek, Hlaváček, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Pipek, Rohlík, David Voženílek.
Mountfield HK: Veselý – Bureš, Havránek, Junek, Košař, Kynčl, Lier, Matějček – Drašnar, Gančařík, Hnik, Hofman, Matějček, Matouš, Michálek, Orság, Pilař, Zahradník.

Do čtvrtého vzájemného utkání v sezoně vstoupil lépe Hradec Králové, který se ujal v 6. minutě vedení. Orság našel přesnou přihrávkou zpoza branky v předbrankovém prostoru volného Štěpána Havránka, jenž bekhendovým zakončením mezi betony překonal gólmana Červeného – 0:1.

O čtyři minuty později hosté navýšili své vedení, když dokázali zužitkovat svu aktivitu a z pravého kruhu pro vhazování se prosadit Tomáš Hofman – 0:2.

Ve druhé třetině mohl snížit Krajňák, který projel s kotoučem celé hřiště a dostal se až před brankáře, jenže tomu poslal puk přímo do lapačky. Hradečtí se dostali do slibné příležitosti po rychlé souhře, ani nadvakrát však brankáře nepřekonali. Z gólu se tak nakonec radovaly Pardubice ve 31. minutě. Hoskovec se dokázal vymanit z obležení dvou protihráčů v mezikruží, následně poslal kotouč před branku na volného Romana Benýška, jenž přesným zakončením k pravé tyčce snížil na rozdíl jediné branky – 1:2.

O minutu později se o vyrovnání mohl postarat o vyrovnání ze samostatného úniku Hoskovec, jenže bekhendovým zakončením neuspěl. Do další vážnější šance se dostal Hradec až v poslední desetiminutovce zápasu, jenže Hnik zakončil povedenou souhru na jeden dotek mimo. V 55. minutě uklidnil hosty Dominik Matouš, který po přihrávce Košaře od modré čáry zamířil z hranice levého kruhu přesně mezi tři tyče – 1:3.

Domácí svěřenci ale dokázali o jednadvacet vteřit později opět snížit na rozdíl jediného gólu. Dušek adresoval svou přihrávku na Martina Hlaváčka, který zakončoval do odkryté části branky – 2:3.

Hradečtí si vzali své dvougólové vedení opět zpět v 57. minutě díky využité přesilové hře. Jakub Orság si se střelou počkal, až se povyjetý brankář Červený položí na led a poté ho uklidil za jeho záda – 2:4.

V poslední minutě střetnutí ještě pečetil výhru Mountfieldu svou druhou trefou Jaku Orság, pro kterého vybojoval puk v rohu kluziště Pilař a Orság už jen z hranice levého kruhu trefil příklepem prázdnou branku Dynama – 2:5.