10.9.2015
Adam Joska

Junioři přetlačili Mladou Boleslav a slaví první výhru

PARDUBICE — Tři body do tabulky získali junioři Dynama ve svém druhém extraligovém utkání v této sezoně. Ve velké hale sice s Mladou Boleslaví prohrávali, ale dokázali skóre postupně otočit, dva body za gól a asistenci zaznamenali Tomáš Pipek a David Tomášek, dále se trefili Denis Kusý a Ondřej Panna do opuštěné branky soupeře při power play Středočechů.

DHL extraliga juniorů, 3. kolo, čtvrtek 10.9.2015, Tipsport arena

Mladá Boleslav

4:2
0:1, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 20:32 Pipek (Ružička, Tomášek), 32:19 Kusý (Zadina, Rohlík), 37:34 Tomášek (Horyna, Pipek), 58:39 Panna – 11:55 Štosek (Žalud, Ďurač), 35:43 Pätoprstý (Marček, Ďurač). Rozhodčí: Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Červený – Beran, Faltys, Horyna, Kučera, Nedbal, Rudy – Barkóci, Dušek, Hlaváček, Hoskovec, Kusý, Panna, Pipek, Rohlík, Ružička, Tomášek, David Voženílek, Zadina.
Mladá Boleslav: Krofta – Červinský, Marček, Mattis, Štosek, Tůma, Žalud – Brzák, Ďurač, Motloch, Pätoprstý, Planý, Pořízek, Průšek, Rypar, Sedmík, Vajsejtl, Vaníček, Veselý.

Oba celky měly o motivaci postaráno, ani jeden z nich svůj první zápas nevyhrál a do tohoto vstoupili aktivní hrou. Z branky se ale hokejisté radovali až ve 12. minutě a byli to hostující, kteří otevřeli skóre utkání. Po Žaludově nahození se k puku dostal Marton Štosek, který ho usměrnil mezi Červeného tři tyče – 0:1.

Dvě minuty před koncem první periody měl šanci na vyrovnání Panna, kterého vybídl ke střele přihrávkou Zadina, ale Panna nasměřoval kotouč těsně nad horní tyčku. Dynamo si muselo na vyrovnání počkat až do druhé třetiny, po dvaatřiceti odehraných sekundách. Když naskočil na led z trestné lavice Ružička, ujal se puku po přihrávce od Rudyho Tomáš Pipek, jenž si s ním vybruslil až do mezikruží, odkud vypálil přesně k levé tyčce a nedal gólmanovi šanci – 1:1.

Východočeši sice nedokázali využít početní výhodu, ale ihned po ní ve 33. minutě otočili vývoj utkání. Zadina poslal puk na Denise Kusého a poté se hlásil o zpětnou přihrávku, ale Kusý vzal vše na sebe a propálil Krofa střelou k levé tyči – 2:1.

Mladoboleslavští však se svou odpovědí nečekali dlouho, po třech minutách hry se Marčekova rána příklepem odrazila k Denisu Pätoprstému, jenž pohotově uklidl puk do odkryté klece a stav byl opět nerozhodný – 2:2.

Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel, ve 38. minutě Horyna zkusil vypálit od modré čáry a jeho přízemní ránu těsně před gólmanem tečoval David Tomášek přesně mezi tři tyče – 3:2.

V poslední desetiminutovce se Dynamu naskytla dobrá příležitost pro skórování, když hráli hosté pouze ve třech, ale tuto možnost Pardubice nevyužily a naopak Mladá Boleslav zahrozila v oslabení. Planý ihned po naskočení na led z trestné lavice jel zcela sám na brankáře Červeného, z pravé strany zvolil střelu, kterou mu domácí strážce klece vyrazil.

Hosté si po vyloučení domácího Kučery v 58. minutě vybrali oddechový čas a následně odvolali gólmana, ale ani to jim nepomohlo ke vstřelení branky. Naopak minutu před koncem pojistil vítězství Dynama trefou do prázdné svatyně Ondřej Panna – 4:2.