26.2.2015
Adam Joska

Junioři otočili duel s Libercem a drží naději na účast v play off

PARDUBICE — Cenné dva body vydřeli junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v souboji s Libercem. Ještě osm minut před koncem prohrávali o dvě branky, i tak se nevzdali, po brankách Martina Hlaváčka a Radovana Chvojky v přesilovce srovnali a po nádherném sólu Ondřeje Vály v prodloužení získali zápas za dva body.

DHL extraliga juniorů, 50. kolo, čtvrtek 26.2.2015, Tipsport arena

0:0, 0:2, 2:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 52:03 Hlaváček (Kysela, Adam), 54:02 Chvojka (Voženílek, Petira), 62:53 Vála (Voženílek) – 24:06 Suska (Zachar), 29:36 Paločko (Huňa). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Zídek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 42:52. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Budík, Petira, Vácha, Vála – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kysela, Pipek, Rohlík, Ružička, Velinský, Voženílek.
Bílí Tygři Liberec: Stezka – Arlt, Beránek, Divila, Husa, Klinger, Šír – Babec, Havlas, Heřmánek, Huňa, Jedlička, Paločko, Psota, Suska, Svoboda, Zachar.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a nehnala se zbytečně do nějakých riskatních situací. Ani přes dvě přesilové hry na obou stranách se žádný z celků v první dvacetiminutovce nedokázal prosadit.

V úvodu druhé třetiny měli domácí možnost skórovat v přesilové hře, jenže tu nevyužili. Ve 25. minutě po vyhraném vhazování v útočném pásmu přihrál Zachar kotouč Josefu Suskovi, který se štěstím z levé strany kluziště propálil Vejmelku mezi betony a otevřel skóre utkání – 0:1.

O pět minut později se opět měnilo skóre a radovali se hráči z Liberce. Vejmelka podruhé inkasoval po střele mezi betony, tentokrát střelou z druhé strany hřiště našel skulinku mezi jeho betony Matěj Paločko – 0:2.

Přestože Pardubice nabídly svému soupeři do konce druhé části čtyři přesilové hry, tak je hosté nedokázali využít k navýšení svého vedení. Nejblíže k využití přesilové hry byl ve 35. minutě Paločko, který dostal dobrou přihrávku před odkrytou pardubickou klec, jenže si kotouč nedokázal ideálně zpracovat a bránu následně netrefil. O dvě minuty později se vydal do samostatného úniku Psota, který na Vejmelku nevyzrál, domácí gólman si poradil i s následnou dorážkou.

Východočeši vstoupili do třetí třetiny aktivněji než do předchozích dvou a snažili se vstřelit kontaktní gól. To se jim podařilo až v 53. minutě, když nejprve Hlaváček obkroužil s kotoučem bránu a snažil se ho zasunout k levé tyčce, jenže stezka jeho pokus vyrazil. Poté se ale puk k Martinu Hlaváčkovi odrazil zpět a nyní už ho dokázal dostat za záda hostujícího gólmana – 1:2.

Minutu po vstřelené brance byl vyloučen na dvě minuty hostující Husa, čehož Pardubice dokázaly využít. Pět minut před třetí sirénou využil zmatku před libereckou svatyní Radovan Chvojka, jenž dorazil kotouč za bezmocného Stezku, čímž se postaral o vyrovnání – 2:2.

V 58. minutě byl tísněný Jedlička zcela sám před Vejmelkou, jenže nedokázal zasunout kotouč za brankovou čáru.

Do konce základní hrací doby ani jeden z celků o svém vítězství už nedokázal rozhodnout, na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení, v jehož třetí minutě rozhodl o bodu navíc pro domácí Ondřej Vála po nádherném sólu a ještě lepším zakončení – 3:2.