21.2.2015
Adam Joska

Juniorům se vůbec nevyvedl domácí zápas s Plzní

PARDUBICE — Devět branek obdrželi junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v domácím utkání proti Plzni, které podlehli 3:9. Góly Východočechů vstřelili Lukáš Vácha, Luboš Adam a v poslední vteřině střetnutí Ondřej Vála.

DHL extraliga juniorů, 49. kolo, sobota 21.2.2015, Tipsport arena

3:9
0:3, 2:2, 1:4
Branky a nahrávky: 23:46 Vácha (Chvojka, Rohlík), 36:18 Adam (Chvojka), 59:59 Vála (Kysela) – 7:09 Krliš (Kubalík), 9:48 Petráš (Michel), 13:27 Krliš (Kubalík, Marcel), 30:46 Kubalík (Beneš, Walter), 37:57 Opava, 42:54 Michel (Marcel), 50:24 Kubík (Michel, Petráš), 53:42 Petráš (Michel), 59:15 Kaňák (Beneš, Holý). Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:3, navíc Bažant a Vejmelka (oba Pardubice) oba 10 minut osobní trest. Využití: 2:3. Diváci: 108. Střely na branku: 27:48. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:9, 3:9.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Budík, Nedbal, Vácha, Vála – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kysela, Pipek, Rohlík, Ružička, Voženílek.
Plzeň: Štekr – Holý, Kaňák, Kubík, Marcel, Polívka, Prokop, Walter – Beneš, Jakubec, Kepka, Krliš, Kubalík, Michel, Opava, Petráš, Polata, Rajal, Suchý, Švarc, Vlček.

Přestože měli domácí hokejisté výhodu přesilové hry, tak se jako první prosadila v oslabení Plzeň. Václav Krliš v 8. minutě obral o kotouč Válu, poté ujel pardubickým hráčům podél mantinelu a střelou do horního rohu brány otevřel skóre utkání – 0:1.

O dvě minuty později se opět hosté dokázali prosadit, tentokrát už v přesilové hře. Michel našel přesným pasem v mezikruží volného Šimona Petráše, který přesnou trefou poslal puk za záda Vejmelky a navýšil vedení svého celku – 0:2.

Přestože se Pardubice snažily vstřelit kontaktní branku, tak se jim nedařilo překonat brankáře Štekra. Ve 14. minutě se opět radovali hokejisté Plzně, když Kubalík nahodil kotouč na bránu, ten se poté odrazil k Václavu Krlišovi, jenž ho z bezprostřední blízkosti poslal za brankovou čáru – 0:3.

Ve druhé třetině po čtyřech minutách hry se už Východočechům podařilo prosadit, Chvojka přihrál na modrou čáru na Lukáše Váchu, který na nic nečekal, vyslal dělovku na bránu a jeho rána prolétla nad betonem Štekra až do brány, čímž využil přesilovou hru – 1:3.

I další branka padla v přesilové hře, ve 31. minutě po rychlé souhře hostů v útočném pásmu se puk dostal k v pravém kruhu stojícímu Dominiku Kubalíkovi, který tvrdou ranou nedal domácímu brankáři šanci a potrestal vyloučení Voženílka – 1:4.

Po šesti odehraných minutách od předchozí branky se domácím svěřencům podařilo snížit opět střelou od modré čáry, tu po přihrávce od Chvojky vyslal na bránu Luboš Adam, jeho střelu hostující gólman dobře neviděl a pustil ji za svá záda – 2:4.

Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky si Plzeň vzala svůj třígólový náskok zpět, hostům se dlouhou dobu nedařilo překonat Vejmelku, ale po lehkém nahození Patrika Opavy už kapituloval, puk mu přeskočil beton a skončil v síti. Pardubice sice ještě protestovaly, že branka byla před vstřelením gólu posunutá, ale hlavní rozhodčí po konzultaci s brankovým rozhodčím gól uznal – 2:5.

Ve 43. minutě se kotouče po Marcelovi ujal David Michel, jenž si s pukem nabruslil až těsně před Vejmelku a následně ho poslal do levého horního rohu branky – 2:6.

I po další přesné trefě se rozvlnila síť v pardubické brance, v 51. minutě se po rychlé protiakci dostal puk na modrou čáru k Matyáši Kubíkovi, jenž svou tvrdou ranou nedal domácímu brankáři šanci – 2:7.

Tři minuty po sedmém gólu musel Vejmelka lovit opět puk ze své brány, Šimon Petráš si počkal, až proti němu domácí brankář vyjede, až se položil na led, tak ho objel a zakončil do odkryté klece – 2:8.

Po vyloučení Havrdy na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí se Plzni dlouho nedařilo využít přesilovou hru, ale minutu před koncem základní hrací doby se jí to nakonec povedlo, střelou z bezprostřední blízkosti se prosadil Lukáš Kaňák – 2:9.

Po nevyužité šanci hostů se do posledního útoku vydaly Pardubice, po levé straně projel s kotoučem do útočného pásma Ondřej Vála, který přesnou trefou sekundu před třetí sirénou do horního rohu branky snížil na rozdíl šesti branek a uzavřel gólový účet utkání – 3:9.

Plzni se tak podařilo vyhrát i svůj pátý zápas v boji o play off a s plným počtem bodů hají první příčku. Ovšem Východočeši na tom tak dobře nejsou, z pěti duelů dokázali zatím vytěžit jen dva body za výhru po samostatných nájezdech s Kladnem.