18.12.2014
Adam Joska

Ondřej Vála exceloval a pomohl juniorům zdolat Liberec

PARDUBICE — Byl to jeho zápas! Obránce Ondřej Vála pomohl čtyřmi brankami (!) porazit libereckou juniorku 6:5 v prodloužení. Severočeši vedli po devíti minutách o dvě branky, pardubičtí mladíci ale dokázali i díky trefám Denise Kusého a Michaela Petiry vývoj zápas otočit a dvakrát vedli. Rozhodující gól v prodloužení vstřelil muž večera, věkem starší dorostenec…

DHL extraliga juniorů, 36. kolo, čtvrtek 18.12.2014, ČEZ Arena Pardubice

6:5p
3:2, 2:2, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 11:06 Vála (Bažant, Panna), 16:49 Kusý (Krajňák), 18:49 Petira (Barkóci, Havrda), 23:00 Vála (Nedbal, Budík), 35:46 Vála (Petira, Chvojka), 62:14 Vála (Kusý, Krajňák) – 0:48 Suska (Ordoš), 8:47 Huňa (Beránek, Paločko), 20:50 Ordoš (Beránek, Jedlička), 32:10 Jedlička (Ordoš), 57:59 Jedlička (Nezbeda, Ordoš). Rozhodčí: Kareš – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:6, navíc Franc (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.
Dynamo Pardubice: Husár – Bažant, Budík, Franc, Nedbal, Petira, Vácha, Vála – Barkóci, Havrda, Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Panna, Pipek, Rohlík.
Bílí Tygři Liberec: Skřebský (20:00 Pírs) – Arlt, Beránek, Divila, Husa, Mrázek, Mroz, Šír, Tržický – Babec, Havlas, Heřmánek, Huňa, Jedlička, Lakatoš, Nezbeda, Ordoš, Paločko, Suska, Žďárský.

Do utkání vstoupil lépe Liberec, který se již po čytřiceti osmi vteřinách hry ujal vedení. Nejprve vypálil na Husára Ordoš, jehož pokus se mu ještě podařilo vyrazit před sebe, ale proti pohotové dorážce Josefa Susky byl již bezmocný a hosté se hned po první šanci ujali vedení – 0:1.

I druhý gól skončil v pardubické síti, v 9. minutě poslal Beránek kotouč na modrou čáru na volného Jozefa Huňu, jehož rána příklepem prolétla mezi Husárovými betony až za brankovou čáru – 0:2.

O tři minuty později zavezl Bažant po levé straně puk do útočného pásma, kde ho přenechal Ondřeji Válovi, který přesnou trefou do pravého horního rohu branky snížil stav utkání na rozdíl jediné branky – 1:2, a spustil svůj gólostroj.

V 17. minutě vyrazil Krajňákovu střelu Skřebský pouze před sebe, následně se k dorážce dostal Denis Kusý, na jehož pokus z bezprostřední blízkosti byl hostující gólman krátký – 2:2.

Přesně dvě minuty poté se už Pardubice dostaly do vedení a to opět po dorážce. Kysela sice mířil sice pouze do vyrážečky brankáře Skřebského, následně se puk dostal k volnému Michalu Petirovi, který svou dělovkou příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2.

I do druhé části zápasu vstoupil lépe Liberec, tentokrát se mu podařilo vstřelit gól po padesáti sekundách hry. Beránek poslal kotouč na pravou stranu na Jana Ordoše, který přesnou trefou nad Husárův beton vyrovnal stav utkání – 3:3.

Přestože Bílí Tygři hráli přesilovou hru, tak se podařilo skórovat Pardubicím a vzít si své vedení zpět. Nedbal naservíroval puk před bránu Ondřeji Válovi, který už poté neměl sebemenší problém překonat bezmocného gólmana hostů, který už ležel na ledě – 4:3.

Ve 33. minutě bylo ale opět vyrovnáno. Ordoš se snažil dostat kotouč zpoza brány do předbrankového prostoru, Husár se ho snažil vyrazit betonem do bezpečí, to se mu však nepovedlo a nasměřoval ho pouze k Jakubu Jedličkovi, jenž svou střelou nad lapačku využil početní výhodu Liberce – 4:4.

V šestatřicáté minutě vyrazil Petirovu dělovku od modré čáry Skřebský pouze před sebe, u pravé tyčky stál připravený věkově starší dorostenec Ondřej Vála, jenž pohotově dorazil puk za brankovou čáru, čímž završil svůj hattrick – 5:4. To ovšem nebylo všechno!

Ve třetí třetině viděli diváci v pardubické ČEZ Areně poměrně vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, hra se přelévala ze strany na stranu. Pardubičtí nedokázali využít dvě přesilové hry ke vstřelení branky, kterou mohli utvrdit své vítězství.

Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby si hosté vzali oddechový čas a následně odvolali brankáře a hráli v šesti hráčích v poli. To jim pomohlo ke vstřelní vyrovnávacího gólu dvě minuty před koncem třetí třetiny, Liberci se sice nejprve nedařilo dostat poskakující kotouč v předbrankovém prostoru za brankovou čáru, ale nakonec se to přece jen povedlo Jakubu Jedličkovi, který poslal zápas do prodloužení – 5:5.

V 63. minutě těsně před vypršením trestu hostujícího Bernánka nejprve vypálil Kusý, s jehož pokusem si hostující brankář poradil a vyrazil ho před sebe, ale na následnou dorážku Ondřeje Vály už nestačil, ten tak svou čtvrtou trefou v utkání rozhodl o vítězství Pardubic v prodloužení – 6:5.