6.9.2014
(HoH)

Víkend za šest bodů! Starší dorost porazil i Mladou Boleslav

PARDUBICE — Výborná práce! Starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhráli i druhé extraligové utkání, ve velké hale ČEZ Areny zdolali Mladou Boleslav 3:2. O cenném vítězství rozhodli domácí mladíci ve druhé třetině, kdy během třech minut vstřelili tři branky, trefili se Miroslav Rohlík, Lukáš Kučera a Denis Kusý.

RAKO extraliga staršího dorostu, 2. kolo, sobota 6.9.2014, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

3:2
0:1, 3:1, 0:0
Branky a nahrávky: 25:30 Rohlík (Ružička, Boček), 26:35 Kučera (Jajcay, Faltys), 28:52 Kusý (Ružička, Kučera) – 6:41 Dančišin (Vaníček), 39:40 Rypar z trestného střílení. Rozhodčí: Veinfurter – Barvíř, Lučan. Vyloučení: 5:5, navíc Mattis (Mladá Boleslav) trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Faltys, Rudy, Horyna, Kučera, Šklíba, Mikulčák, Boček – Bureš, Krejčík, Cach, Kusý, Hoskovec, Roubal, Rohlík, Zadina, Kubišta, Voženílek, Jajcay, Ružička, Martinec.
Mladá Boleslav: Krofta – Řečinský, Ďurkáč, Tichý, Vodseďálek, Marčák, Mašek, Mlčoch, Mattis – Prokop, Kroni, Vajsejtl, Bohanos, Vaníček, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Uřidil, Dančišin.

Pardubice vstoupily do prvního domácího utkání v nové sezoně aktivněji, hrály dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužily. To Mladá Boleslav zužitkovala hned první výraznější příležitost: v 7. minutě se po rychlé Vaníčkově nahrávce prosadil Milan Dančišin.

Východočeši pak v další fázi naráželi na častá vylučování. Postupně šli za katr Dominik Cach, David Voženílek a Miroslav Rohlík, Mladá Boleslav ale žádnou z nabídnutých početních převah nevyužila.

V 25. minutě se karta otočila: mladoboleslavský David Marček nejprve odešel na trestnou lavici za nedovolené bránění, poté udeřil hlavou protivníka kapitán Mattis. Mladoboleslavský bek obdržel trest ve hře a Pardubicím naservíroval obrovskou výhodu.

Neuběhla ani minuta z přesilovky pět na tři a po rychlé akci vyrovnal na 1:1 Miroslav Rohlík. Pardubického šikulu poslal do jízdy Adam Růžička, kapitán domácích zakončil akci přesnou střelou.

Východočeši pokračovali v náporu, ten korunovala gólová střela Lukáše Kučery. Domácí zadák poslal svižný kotouč na branku protivníka, černá guma zapadla přímo do pravého víka – 2:1.

Pardubice pokračovaly v nápaditých akcích i ve hře čtyři na čtyři po Zadinově vyloučení. Ve 29. minutě zazvonil na mladoboleslavskou konstrukci Denis Kusý, aby o chvíli později se trefil přesněji k tyči, kterou předtím trefil – 3:1. Povedenou pasáž domácích zakončila opět střela s označkováním horní části konstrukce, tentokrát z hole Josefa Horyny.

Mladá Boleslav se ale nevzdávala, v závěru druhé části hry se do rychlé akce prodral Patrik Rypar a protože byl v nájezdu na Milana Kloučka faulován, dostal možnost opakování. Trestné střílení proměnil přesnou střelou nad vyrážečku pardubického brankáře – 3:2.

V úvodu třetí třetiny se Pardubice bránily mladoboleslavské přesilovce, podražení Matouše Bočka ale hosté nepotrestali. V dalších minutách se Středočeši snažili vyrovnat, naráželi ale na konsolidovanou defenzívu domácího celku.

V 52. minutě měly Pardubice výhodu přesilové hry, kromě Kusého nebezpečné střely ji ale nevyužily. V závěru utkání hrála Mladá Boleslav power play, brankáře odvolala v čase 58:50, domácí ale těsnou výhru uhájili.