4.10.2014
Robert Novotný

Junioři doma nestačili na Třinec

PARDUBICE — Nepovedené utkání sehráli s Třincem junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši se proti Třinci neprosadili, s Oceláři prohráli 0:5.

DHL extraliga juniorů, 15. kolo, sobota 4.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

0:5
0:2, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 13:30 Kovařčík (Pěnčík), 17:57 Svoboda (Doudera), 32:44 Petrák (Pěnčík, Stránský), 42:12 Christov (Kovařčík), 43:31 Kovařčík. Rozhodčí: Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:5, navíc Vácha (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 23:53. Průběh utkání: 0:5.
Dynamo Pardubice: Vejmelka (32:44 Husár) – Adam, Bažant, Franc, Nedbal, Petira, Vácha – Hlaváček, Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Panna, Pipek, M. Procházka, Velinský.
Oceláři Třinec: Dudáček – Bednárik, Chroboček, Doudera, Heider, Pisarik, Stránský – Bednář, Ciencala, Franek, Christov, Jaroš, Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík, Pala, Pěnčík, Petrák, Severa.

První třetina utkání nám moc atraktivní hokej nepřinesla. Hosté byli od úvodní minuty střelecky aktivnější a Vejmelka musel být stále ve střehu. Třinečtí hráli pouze jednou v početní výhodě a tuto možnost ihned zužitkovali, když se v čase 13:30 prosadil střelou od modré čáry Michal Kovařčík – 0:1.

Asi největší šanci Pardubic měl v sedmnácté minutě Denis Kusý, jenž po rychlé přihrávce středem hřiště pálil od kruhu pro vhazování, ale brankář Třince Milan Dudáček se stihl rychle přesunout a předvedl pohledný zákrok.

Ve druhé třetině už bylo k vidění více nebezpečných akcí a také dva góly, které padly do sítě Pardubic. Ten první vstřelil v čase 22:03 přesnou trefou do pravého horního růžku Tadeáš Jaroš – 0:2.

Po necelých jedenácti minutách hry už se hosté radovali ze vstřelené branky znovu. Pěnčík vyslal přihrávkou na útočnou modrou Ludvíka Petráka, jenž střílel z pravého kruhu pro vhazování, Vejmelkovi smolně propadl kotouč mezi betony a doklouzal za brankovou čáru – 0:3. Po této brance se Pardubice rozhodly vystřídat brankáře a do brány se postavil Otakar Husár.

Ani ve třetí třetině se nepodařilo Východočechům vstřelit branku. Naopak Třinec přidal další dvě. V čase 42:12 zvýšil na 0:4 po skrumáži před Pardubickou bránou pohotovou střelou nejlepší třinecký střelec Vít Christov – 0:4.

Zanedlouho poté už na světelné tabuli svítila pátá branka na straně Třince. Ondřej Kovařčík operoval s pukem v koncovém pásmu Pardubic a jeho střelu si nešťastně srazil do vlastní brány jeden z obránců Pardubic – 0:5.

Ve zbytku zápasu již nepadla branka ani na jedné straně a Třinečtí odjížděli z Pardubic se tříbodovým ziskem.