19.10.2013
Patrik Moučka

Trápení starších dorostenců pokračuje: doma nestačili na Mladou Boleslav

PARDUBICE — Když to nejde, tak to nejde… Starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna prochází útrapným obdobím, ze kterého je nevysvobodil ani zápas s Mladou Boleslaví. Mladí Východočeši s ní prohráli 1:4, jediný gól Pardubic vstřelil Radek Velinský.

Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, sobota 19.10.2013, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

1:4
0:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 35:57 Velinský (Havrda, Vyskočil) – 10:20 Durdil (Mašek), 22:24 Dupljaku (Vaníček, Marček), 43:29 Dupljaku (Prokop), 51:28 Němec (Prokop). Rozhodčí: Kareš – Kubelka, Špulák. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Husár – Budík, Franc, Horyna, Procházka – Benýšek, Havrda, Hlaváček, Jajcay, Krejčík, Kusý, Martinec, Panna, Rohlík, Velinský, David Voženílek, Vyskočil.
Mladá Boleslav: Růžička – Adamík, Marček, Mašek, Mattis, Tůma, Žalud – Černý, Dupljaku, Durdil, Němec, Prokop, Průšek, Pätoprstý, Sedmík, Skořepa, Vaníček, Veselý.

Zpočátku hry se oba týmy pouze oťukávaly bez větších šancí. Pardubice měly ihned od začátku mírně navrh, ale nedokázaly své převahy využít. Po tlaku Pardubic udeřil v 11. minutě Jakub Durdil, když si pohrál s domácím obráncem a pak kličkou do forhandu zasunul puk za Husára – 0:1.

Pardubice měly pár slibných šancí, ale nic co by vedlo ke gólu. Střela Martina Hlaváčka šla o pár centimetrů vedle. Po něm zkoušel své štěstí Martin Vyskočil střelou od modré, nic ale skóre nezměnilo. Vyzdvihnout můžeme Otu Husára, který podržel Pardubice nad vodou a ukázal pár skvělých zákroků. Konec třetiny se dohrával opatrně, ani jeden z týmu neukázal hlad po gólu.

Mladá Boleslav do druhé třetiny doslova vlétla. Tlačila Pardubice a vytvářela si šance. Domácí byli naopak takřka neškodní. A tak už ve 23. minutě zvyšoval skóre hry Liridon Dupljaku, který se dostal ke střele po odrazu od brankáře a lehce doklepl puk do odkryté klece – 0:2.

Styl hry stále pokračoval. Mladá Boleslav puk Pardubicím nepůjčovala a byla stále nastěhovaná v obranném pásmu domácího celku. O to větší překvapení připravil v 36. minutě Radek Velinský, když vyslal svůj projektil nad rameno Růžičky a rozvlnil tak boleslavskou síť – 1:2.

Po gólu Pardubic se vše vrátilo do starých kolejí. Mladá Boleslav si nadále vyvíjela tlak a Pardubice k ničemu nepouštěla. V tomto duchu se dohrála i druhá třetina.

Nástup Mladé Boleslavi byl stejný jakým skončila druhou třetinu. Od začátku opět tlačila svého soupeře a nedala mu šanci k žádnému protiútoku. Zasloužená práce hostí přinesla výsledek ve 24. minutě kdy na rozdíl dvou branek navýšil Liridon Dupljaku – 1:3.

Ani čtvrtá přesilová hra nepřinesla snížení stavu ze strany Pardubic. Poslední hřebíček do rakvičky zatloukl v 52. minutě Vojtěch Němec – 1:4. Po tomto momentu už nenašel domácí celek síly na odpověď a prohrál šestý zápas v řadě. Naopak Středočeši vyhráli čtvrté z pěti posledních utkání.