6.11.2010
(HoH)

Starší dorostenci zvládli derby s Hradcem Králové a jdou do čela!

PARDUBICE — Bojovný výkon a obrovská vůle dovedla starší dorostence HC Eaton Pardubice k výhře ve 23. kole své extraligy. Rivala z Hradce Králové porazili 2:1. Díky této výhře se mladí Východočeši posunuli na první místo tabulky skupiny střed.

Extraliga staršího dorostu, 23. kolo, sobota 6.11.2010, ČEZ Arena Pardubice

Mountfield HK

2:1
1:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 4:37 Škvor (Pištora), 26:29 Březina (Škvor) – 35:24 Červený (Konečný). Rozhodčí: Hrubý – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Bernart – Škvor, Fridrich, Poulíček, Mládek, Chmelař, Pištora, Moučka, Březina, Moravec, Vachutka, Zelinger, Bureš, Pilný, Zahaluk, Schneider, Petira, Řezníček, Mejtský, Voženílek.
Mountfield HK: Pavelka – Ropický, Procházka, Kopsa, Půlpán, Kováč, Dostálek, Pilař, Ouzký, Havlena, Pravda, Konečný, Frk, Kastner, Bartoň, Novotný, Červený, Souček, Nedvídek, Šimonič.

Vstup do utkání se lépe povedl domácím hokejistům. Do vedení je poslala poměrně šťastná situace. Jan Škvor nastřelil ze středního pásma puk na hradeckou branku a k překvapení všech propadl kotouč do Pavelkovy klece – 1:0.

V následujících minut sledovala velká hala ČEZ Areny zajímavý zápas, ve kterém měli mírně navrch pardubičtí mladíci. Ti se často dostávali do slibných příležitostí, naopak hosté hrozili z rychlých brejků, které zastavovala obrana Eatonu.

V 16. minutě se málem královéhradečtí hráči spolu se svými fanoušky radovali z vyrovnání. Melu v obraně během krátkého hradeckého obléhání ale zachránil tygřím skokem brankář Bernart.

Na začátku druhé třetiny musely Pardubice řešit oslabení po vyloučení Lukáše Bureše, aby krátce na to odskočily na dvoubrankový rozdíl. Jan Škvor nastřelil puk na bránu, zde si jej sklepl na zem David Březina a ten se rychle obtočil a skóroval – 2:0.

V polovině utkání měli velkou šanci hráči Hradce Králové. Jan Havlena vletěl do pásma, vypálil a puk se přes lapačku brankáře Bernarda posunul mimo tři tyče.

Zatímco v prvních dvou třetinách dominoval domácí celek, v té třetí zvýšil Hradec Králové aktivitu a bylo to vidět. Ještě předtím dokázal v závěru prostředního dějství snížit v přesilovce pět na tři Marek Červený bombou od modré čáry – 2:1.

Závěrečná část hry byla hodně rozkouskována přerušeními a vyloučeními, hosté se snažili vyrovnat, ale precizní defenzíva Eatonu v čele s Bernartem jim mnoho nedovolila. Hradec Králové se neprosadil ani při závěrečné power play, kterou otupil zbytečným faulem Marek Červený.

Starší dorostenci HC Eaton Pardubice tak dokázali porazit Hradec Králové potřetí v této sezoně.