6.3.2009
(HoH)

Neskutečný obrat! Dorost prohrával 0:4, přesto nad Vítkovicemi vyhrál!

PARDUBICE — Čtvrtfinále play off extraligy dorostu nabídl ohromný zážitek v pardubické ČEZ Areně. Východočeši prohrávali s vítězem základní části z Vítkovic 0:4, přesto dokázali pěti brankami otočit stav a vybojovat tak rozhodující zápas v Ostravě.

Extraliga dorostu, ČF2, pátek 6.3.2009, ČEZ Arena Pardubice

5:4
0:2, 1:2, 4:0
Branky a nahrávky: 39:53 Havlík (Zrůst, Březina), 43:45 Půhoný, 47:30 Chmelař (Jetmar, Vlček), 54:29 Nosek (Beneš, Moučka), 58:54 Vlček (Havlík) – 7:52 Stránský (Kovář), 18:44 Stránský (Hudeček), 24:34 Matuštík (Řehák), 35:22 Řehák (Stránský, Matuštík). Rozhodčí: Hrubý. Vyloučení: 8:7, navíc Lenoch (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Langhammer – Škvor, Havlík, Lenoch, Rychlík, Starý, Chaloupka, Beneš, Voženílek – Kindl, Chmelař, Březina, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Jetmar, Wasserbauer, Vlček, Hemský, Půhoný, Moučka.
Vítkovice: Hlavina – Kovář, Hudeček, Klimíček, Pastor, Pavelka, Hanulík, Žvátora – Řehák, Starmann, Gonda, Němec, Grubr, Šebesta, Matuštík, Celner, Stránský, Walker, Kameníček, Holý, Mareček.

Oba týmy musely v úvodu utkání přečkat přesilovku soupeře. Domácí nezužitkovali již po deseti vteřinách hry vyloučení Adama Řeháka, hosté zase neuspěli v početní výhodě po faulu Ladislava Havlíka.

Skóre se poprvé měnilo v 8. minutě. Matěj Stránský se dostal do rychlé akce a střelou k pravé tyči překonal pardubického brankáře Langhammera – 0:1.

Domácí pak vrhli síly do útoku, při přesilovce po vyloučení Petra Marečka byl velice blízko vstřelení gólu Tomáš Nosek, ale jeho obratná teč trefila pouze břevno vítkovické branky.

A tak se prosadili Ostravané. V předposlední minuté úvodní části utkání se na Hudečkovu nahrávku natáhl Matěj Stránský a pod vyjetým gólmanem Východočechů dostal puk podruhé do sítě – 0:2.

Do prostředního dějství lépe vstoupili hosté, po čtyřech minutách zvýšil na 0:3 z pohledu Pardubic Martin Matuštík. Vítkovice byly nadále aktivnějším celkem, ve 31. minutě zazněla branková konstrukce po Šebestově střele v oslabení.

Do čtyřgólového trháku se Ostravané dostali ve 36. minutě, hosté se totiž prosadili v přesilovce pět na tři. Vítkovice dokonale rozebraly domácí obranu, kapitán Řehák střílel z mezikruží do prázdné branky – 0:4.

Domácí se však nevzdali, jiskřičku naděje vykřesal dálkovým pokusem Ladislav Havlík, jenž prostřelil hostujícího gólmana – 1:4.

Východočeši sehráli třetí třetinu famózně. Od první sekundy se nastěhovali do obrany soupeře, kde tropili velké zmatky. Ve 44. minutě zavelel Jiří Půhoný – 2:4!

Nápor Východočechů pokračoval, o tři minuty později se prosadil u pravé tyčky Adam Chmelař – 3:4.

Diváci začali tleskat, atmosféra byla vynikající. V 53. minutě byl sám před bránou Ostravanů Jan Jetmar, prováhal však velkou šanci. Chvilku na to se domácí radovali z gólu na 4:4, ale ten nebyl uznán, protože byl kopnut nohou.

Touhu hráčů v bílých dresech to však neotupilo. Pět a půl minuty před koncem se radovala domácí střídačka jako jeden muž počtvrté, Tomáš Nosek totiž výbornou střelou švihem srovnal – 4:4!

Vítkovice tou dobou působily velmi nejistě, jen vyhazovaly kotouče. Převaha Pardubic byla více než zřejmá. Zdálo se, že zápas dospěje do prodloužení, jenže minutu před koncem poslal Ladislav Havlík na zteč Petra Vlčka a ten střelou mezi betony dokonal nevídaný obrat – 5:4.

Dorostenci HC Pardubice tak statečně vzdorují favoritovi série, rozhodující zápas čtvrtfinále se hraje v neděli 8. března 2009 od 17.00 hodin v Ostravě.