17.1.2009
(HoH)

Junioři nadělili Spartě půltucet

PARDUBICE — Šest gólů nastříleli extraligoví junioři HC Pardubice pražské Spartě. Dvěma góly se proti rivalovi prosadil kapitán Marek Drtina.

Extraliga juniorů, 37. kolo, sobota 17.1.2009, ČEZ Arena Pardubice

6:1
1:0, 2:0, 3:1
Branky a nahrávky: 13:15 Drtina (Dobiáš), 25:43 Pilař (Stoklasa), 33:10 Drtina (Stoklasa), 49:22 Dobiáš (Kaut, Bendík), 55:33 Nosek (Pilař), 59:58 Buchtele (Radil). Rozhodčí: Homola – Guth, Křivský. Vyloučení: 3:3, navíc Husák (Sparta Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 49:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Dynamo Pardubice: Landsman – Zdráhal, Drtina, Krejnus, Vondráček, Havlík, Rozlivka, Poskočil – Radil, Stoklasa, Půhoný, Kaut, Hemský, Buchtele, Dobiáš, Nosek, Čapek, Pilař, Bendík, Kapec.
Sparta Praha: Kocián – Kořínek, Veselý, Warneke, Hanzl, Drzota, Husák – Feferle, Tůma, Kňazev, Kafka, Slaba, Luňák, Morkes, Chára, Forman, Kutlák, Sovík, Antončík.

Úvod utkání byl spíše opatrný, pak se začali více prosazovat Pardubičtí. Domácí hráli proti Spartě s chutí, velkým nasazením, což se poprvé projevilo ve 14. minutě. Kapitán Pardubic Marek Drtina nahodil puk od modré čáry a přes klubko těl zapadl touš přesně k levé tyči sparťanské branky – 1:0.

I v další fázi zápasu měli domácí více ze hry, častěji se dostávali do akcí, které zaváněly gólovými momenty. Jeden z nich využil Lukáš Pilař v 25. minutě. Šikovný forvard si chytře najel na Stoklasovu přihrávku zpoza branky a poslal ji přesně pod víko – 2:0.

Východočechy lichotivý stav nakopnul k další aktivitě. Domácí byli opticky hokejovější, naopak hosté vsázeli na rychlé brejky, které řešil spolehlivý gólman Landsman. Ve 34. minutě zvýšil svým druhým gólem v utkání obránce Drtina na 3:1. Ten si najel hezky mezi kruhy, dostal kotouč přímo na čepel a poslal jej do sítě.

Na začátku třetí dvacetiminutovky sice sparťané snížili využitou přesilovkou po střele Davida Tůmy – 3:1, domácí však koncentrovanou hrou nepřipustili žádné drama. Zvláště když v 50. minutě po rychlé souhře zakončil pěknou akci Ugo Dobiáš – 4:1.

Závěr zápasu se dohrával v poklidu, Pardubičtí přidali ještě další dvě branky. Tomáš Nosek v 56. minutě využil rychlého přečíslení, dostal se až před sparťanskou branku a dobyl ji popáté – 5:1.

Povedené představení pardubických juniorů zakončil dvě sekundy před koncem nejlepší pardubický střelec Jan Buchtele. Ten si objel branku a pak švihem zavěsil – 6:1.