15.1.2007
Tomáš Kubánek

Dorostenci prohráli na Spartě

Pardubičtí dorostenci sice svého sparťanského soka výrazně přestříleli, avšak z jeho kluziště si neodvážejí ani bod. Východočeši se prosadili pouze dvakrát na konci prostřední části Stoklasou a Ježkem, čímž však jen dotáhli dvoubrankovou ztrátu. Pražané si však v dalším průběhu vybudovali opět stejný náskok, na který už Pardubičtí gólově neodpověděli.

Extraliga dorostu, 34. kolo, sobota 13.1.2007, T-Mobile Arena

4:2
1:0, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 17. Kudláček (Chára, Osladil), 29. Kolář (Bříza, Husák), 44. Chára (Osladil, Kudláček), 59. Kudláček (Drahorád) - 39. Stoklasa (Fousek), 40. Ježek (Stoklasa, Fousek). Rozhodčí: Svoboda - Charvát, Sekula. Vyloučení: 8:5, navíc Drahorád (SPA) a A. Havlík (PCE) 10 min OT. Využití: 2:0. Diváci: 84. Střely na branku: 28:43.Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2
Sparta Praha: Kocián - Drahorád, Drvota, Grin, Husák, Koranda, Niko, Veselý - Bříza, Chára, Černý, Forman, Hanták, Hybner, Kolář, Kubů, Kudláček, Osladil, Tůma.
Dynamo Pardubice: Landsman - Blažek, L. Havlík, Krejnus, Lenoch, Popler, Vágner, Zdráhal - A. Havlík, Radil, Pilař - Fousek, Ježek, Kapec - Stoklasa, Buchtele, Hemský - Světlík.

Jiří Fibiger (HC Moeller Pardubice): „ Utkání se Spartou rozhodla první třetina, ve které jsme měli velký tlak, ale bohužel jsme ho nedokázali přetavit v branku. Navíc soupeř gól v jejím závěru vstřelil. Téměř celá druhá třetina neproběhla podle našich představ, protože k ní hráči nepřistoupili dobře, ale v závěru jsme vstřelili dvě branky. Soupeř ale šel v úvodu třetí opět do vedení. Snažili jsme se o vyrovnání v power play, ale ještě jednou jsme inkasovali a prohráli tak 2:4.“