19.9.2006
(PeN)

Junioři Litvínov přestříleli, přesto nebodovali.

Celkem čtyřicet šest střel vyslali junioři Moelleru Pardubice na litvínovskou branku. Přesto z toho byl pouze jeden gól. Soupeři stačilo na vsítění tří gólů patnáct střel a na domácím ledě tak uhájil vítězství.

Extraliga juniorů, 5. kolo, pondělí 18.9.2006, Zimní stadion Ivana Hlinky

3:1
2:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 14:28 Schön Michal (Vrtek Vladislav), 16:26 Nekvinda Jan (Schön Michal, Zíma David), 28:42 Majer Miroslav (Češka Jaroslav, Matouš Michal) - 43:02 Škumát Miroslav (Jindřich Ladislav, Janecký Otakar). Rozhodčí: Petr Štěpánek – Kebrle, Roman Hynčica. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:0. Diváci: 128 . Střely na branku: 28:46. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Litvínov:
Dynamo Pardubice: Růžička – J. Nakládal, Šnejdr, Rejzek, Poskočil, Drtina, D. Salava, Šindler – Jindřich, Kaut, Janecký – J. Svoboda, Semorád, Dobiáš – Nykl, Salava J., Paučin - Verner, Žídek, Škumát.

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „V utkání s Litvínovem jsme naprosto vyhořeli v koncovce. Vždyť jsme soupeře přestříleli 45:23! Měli jsme spoustu vyložených šancí, několikrát jsme netrefili prázdnou branku. Pokud takové šance nebudeme proměňovat, tak nemůžeme vyhrávat. Je také pravda, že dvě branky, které jsme dostali, gólman mohl chytit. Do desáté minuty první třetiny jsme měli tři stoprocentní gólové šance, kdy se hráči objevili naprosto sami před brankářem, ale byli z toho asi tak překvapený, že šance nevyužili. Když se něco takového stane, tak to na hráče psychicky dolehne. První branku jsme dostali v patnácté minutě. Byl to zcela zbytečný gól od modré čáry, když se hrálo čtyři na čtyři. Druhou branku jsme dostali v přesilovce, kterou soupeř velice dobře sehrál. Vystřelili jsme sice pětačtyřicetkrát, ale brankář hostí nebyl tak vynikající. Řadu šancí jsme zkrátka lajdáckým způsobem zahodili. Hrajeme teď při takovémto počtu zápasů v řadě většinu času na čtyři řady. Pouze ve třetí části jsme to stáhli na tři. Na 1:3 jsme stáhli ve 44. minutě. Čas na zkorigování byl – v poslední třetině jsme soupeře přestříleli 15:3 – ale opět jsme řadu šancí nedali.“