7.9.2006
(HoH, PeN)

Junioři vstoupili do sezony porážkou

Porážkou 1:5 na ledě pražské Sparty vstoupili pardubičtí junioři do nové sezony. Jedinou gólu v T-Mobile Areně vstřelil Ladislav Jindřich.

Extraliga juniorů, 1. kolo, čtvrtek 7.9.2006, T-Mobile Arena

Sparta Praha

5:1
1:0, 1:0, 5:1
Branky a nahrávky: 14:13 Kafka (Rybecký, Regner), 22:20 Rybecký (Ton), 51:19 Ton (Kafka, Hanzl), 53:47 Slaba (Čížek, Cunik), 55:24 Slaba (Hertl, Krätzer) – 54:13 Jindřich (Paučin). Rozhodčí: Fraňo – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:18. Využití: 2:1. Diváci: 123. Střely na branku: 46:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Sparta Praha:
Dynamo Pardubice: Růžička – Šnejdr, Kučera, J. Nakládal, Rejzek, Poskočil, D. Salava, Drtina – Jindřich, Semorád, Svoboda – Škumát, Kaut, Janecký – Paučin, J. Salava, Nykl – Verner, Dobiáš.

Pardubice byly v první třetině aktivnějším týmem, ale nedokázaly svou převahu využít. Východočeši doplatili hlavně na nečistou hru, když byli celkem osmnáctkrát vyloučeni.

Jiří Šejba (Pardubice): „V první třetině jsme byli místy lepším týmem, bohužel jsme ale nedokázali využít naše šance. Utkání jsme si ale hlavně prohráli vlastní nedisciplinovaností – během zápasu jsme udělali šestnáct faulů, navíc byly některé z nich do třech. Sparta nás tak v těchto fázích zápasu výrazně přehrávala. Před poslední třetinou jsme prohrávali 0:2 a hráči, kteří odehráli většinu oslabení už v závěrečné třetině toho měli plné zuby. Zbytečné fauly mohou být známkou nervozity z prvního zápasu a možná kluci některé situace podcenili – přejížděli hráče, nedohrávali souboje do konce a z toho potom pramenily naše fauly.“