30.7.2009
(HoH)

Vítězný vstup Moelleru do přípravy, Pardubice otočily zápas s Kladnem

PARDUBICE — Hokejisté HC Moeller Pardubice vyhráli v prvním přípravném utkání na novou sezonu doma s Kladnem 4:2. Východočeši sice dvakrát prohrávali, ale i tak dokázali vývoj střetnutí obrátit.

přát., čtvrtek 30.7.2009, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

4:2
1:1, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 14:49 Semorád (Richter, Nakládal), 25:02 Klejna (Richter, Nakládal), 32:52 Zohorna (Klejna), 46:19 Kolář I (Koukal) – 3:22 Bílek (Růžička), 21:50 Kalla (Kameš). Rozhodčí: Hribik – Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kolář II, Nakládal, Richter, Zukal, Šeda – Cetkovský, Semorád, Somík – Kolář I, Koukal, Starý – Klejna, Zohorna, Pivko – Bláha, Rákos.
Rytíři Kladno: Kopřiva (29:40 Cikánek) – Mudroch, Šmach, Kameš, Dlouhý, Trončinský, Růžička, Pour – Bílek, Čurilla, Diviš – Horna, Kalla, Frolík – Tomajko, Stieler, Kuchler – Eberle, Valský, Bláha – Metelka.

Pardubice nastoupily do zápasu s brankářem Martinem Růžičkou, z tradičních opor chyběli obránce David Havíř nebo útočníci Petr Sýkora a Tomáš Divíšek. Mimo hru zůstala i nová akvizice do obrany – Václav Kočí.

Začátek ze strany domácích nebyl nejsvěžejší, bylo patrné, že se jedná o první duel v přípravě na sezonu, Kladno už předevčírem hrálo proti Ústí nad Labem 6:6 a možná proto bylo zpočátku aktivnější, což dokázalo i vedoucím gólem. Vítězslav Bílek si ve 4. minutě najel z pravé strany do svižného zakončení a střelou podél tyče překonal pardubického gólmana – 0:1.

Vyrovnání se domácí dočkali v 15. minutě, kdy Jakub Nakládal v přesilovce nabil Martinu Richterovi, jenž se v sestavě Moelleru objevil po téměř dvouleté pauze, jeho ránu obratně tečoval Jan Semorád a srovnal na 1:1.

Na začátku prostřední třetiny se Kladno dostalo zpět do vedení. Po minutě a půl potrestal Starého hrubost Jaroslav Kalla – 2:1.

Od této chvíle se ale do aktivity dostával domácí celek, který podpořila hojně zaplněná malá hala ČEZ Areny. Ve 26. minutě srovnal v přesilovce po Richterově střele Jakub Nakládal – 2:2.

Pardubice byly bruslařsky viditelnější, Kladno naopak hrozilo z rychlých brejků. Nutno přiznat, že Středočeši neměli moc štěstí v koncovce, kterému naopak svým výkonem šel naproti brankář Růžička.

Moeller otočil stav ve 33. minutě. Rychlou akci Michala Klejny zakončil gólem Tomáš Zohorna – 3:2. Východočeši poprvé v utkání vedli a jejich hra nabyla na přesnosti.

Vítězství domácích pojistil ve vlastním oslabení Petr Koukal, jenž střelou do prázdné brány (!) zakončil rychlý únik spolu s útočníkem Kolářem – 4:2.

V závěru mohl vítězství navýšit Martin Richter, ale jeho střela v předposlední minutě trefila pouze tyč Cikánkovy branky.

Oba týmy si po předchozí domluvě vyzkoušely samostatné nájezdy, které skončily remízou poté, co se za Kladno ve druhé sérii trefil Marek Čurilla a za Pardubice vzápětí vyrovnal Jan Starý.

Václav Sýkora (HC Moeller Pardubice): „Zápas splnil naše očekávání, proto jsme jej také hráli. Bylo to první utkání v sezoně, takové potřebné zpestření dvou týdnů, kdy se jen intenzivně trénuje. I když se jednalo o přípravné utkání, byla to pro hráče příjemná změna. Můžeme pozitivně hodnotit nasazení hráčů v zápase, které neslo znaky prvního duelu v přípravě na novou sezonu.“