13.3.2016

Víkend za pět bodů. Dynamo vyhrálo ve Vítkovicích!

OSTRAVA — Výborná práce! Hokejisté Pardubic zvítězili ve třetím utkání play out 2:1 po samostatných nájezdech na ledě Vítkovic. Ostravané sice vedli, ale v polovině základní hrací doby vyrovnal Patrik Poulíček, druhý bod zajistil Martin Štajnoch ve třetí sérii nájezdů, které skvěle vychytal Miroslav Kopřiva.

Tipsport extraliga, UDR3, neděle 13.3.2016, Ostravar aréna

Vítkovice

1:2sn
1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 6:41 Kucsera (Kolouch; 5/5) – 30:26 Poulíček (Cetkovský, Kaut; 5/5), rozhodující samostatný nájezd Štajnoch. Rozhodčí: Hejduk, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:2 (1:1, 0:1, 1:0), navíc Štajnoch (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 4672. Střely na branku: 23:33. Srážky: 12:15. Vhazování: 29:23. Blokované střely: 6:13. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Vítkovice: Bartošák – Čerešňák, Kovář, Sloboda, Klok, Štencel, Philipp – Olesz, M. Hlinka, Kafka – Strapáč, Kolouch, Kucsera – P. Zdráhal, Balán, Hovorka – Szturc, Maliník, Němec. Trenéři: Ladislav Svozil a Jakub Petr.
Dynamo Pardubice: Kopřiva – Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Čáslava, Bokroš, Havlík, J. Zdráhal – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Moňa, Nahodil, Orsava – Rapáč, Tomášek, Beran – Cetkovský, Kaut, Poulíček – Moučka. Trenéři: Peter Draisaitl a Andrej Potajčuk.

Hokejisté Pardubic dorazili do Ostravy s jednodenním předstihem, v Ostravar aréně absolvovali ráno rozbruslení. Do zápasu poslal Peter Draisaitl totožnou sestavu jako v Karlových Varech, přednost v brance dostal Miroslav Kopřiva.

Velepřesná střely poslala domácí do vedení

Od začátku utkání se hrálo spíše opatrně, první vážnější šanci utkání měl domácí celek v 5. minutě, kdy neproměnilo akci dvou na jednoho. V čase 6:41 se Severomoravané dostali do vedení po bleskové souhře po vyhraném buly o dvě vteřiny dříve: vhazování vyhrál Petr Kolouch na Lukáše Kucseru a ten se z první trefil přesně nad Kopřivovu lapačku – 0:1.

O chvíli později zahrozil Patrik Zdráhal, jenž do gólové šance posunul Romana Maliníka, ale jeho střelu chytil pardubický brankář. V polovině první třetině byl vyloučen kapitán Štajnoch, domácí ale přesilovku neproměnili.

Pardubice měly k dispozici početní výhodu na sklonku úvodní dvacetiminutovky, v ní stříleli Petr Čáslava a Blaž Gregorc, oba pokusy ale Patrik Bartošák v brance domácích vykryl.

Patrik Poulíček vyrovnal na 1:1

První zajímavější momenty před jednou z branek nabídlo druhé dějství až ve 28. minutě, kdy za držení putoval za katr Petr Strapáč. Dynamo si v ní vytvořilo několik šancí, ale žádná nebyla stoprocentní.

Až v následní hře pět na pět se Východočeši radovali z vyrovnání. Jiří Cetkovský si nenechal za bránou utéci puk a přesně jej naservíroval na Patrika Poulíčka, pardubický mladík se ze střelecké pozici nemýlil a srovnal na 1:1. Krátce po něm se do veliké šance procpal Branislav Rapáč, ale neuspěl.

Vítkovice měly obrovskou šanci ve své přesilovce po Redenbachově vyloučení za podražení. Početní výhodu ale nevyužily.

Týmy se rozešly po pětašedesáti minutách smírně

Téměř pět tisíc diváků v Ostravar aréně vidělo poměrně klidnou třetí třetinu. V ní zaujala 45. minuta, kdy se před branku Vítkovic procpal Branislav Rapáč, proti Patriku Bartošákovi ale neuspěl.

Dvě minuty vzrušení před vítkovickou kasou nabídla přesilovka po vysoké holi Lukáše Kloka. Dynamo sice svíralo protivníka u jeho brány, ale žádnou z šancí nezužitkovalo.

Zápas nerozhodlo ani prodloužení. V něm sice Pardubice soupeře přestřílely 5:1, ale vítěznou trefu nepřidaly.

Utkání musely rozseknout samostatné nájezdy, první dvě série branku nepřinesly, ve třetí rozhodl po parádním zakončení Martin Štajnoch, Dynamo tak získalo nesmírně důležitý druhý bod.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): „Bylo to diametrálně odlišné utkání oproti předešlým dvěma domácím s Pardubicemi a já přiznávám, že k zápasům od 52. kola v Litvínově jsme přistoupili jinak než k předešlým. Účel světí prostředky. Ustoupili jsme od aktivní hry, snažili jsme se zkonsolidovat v defenzivě, včetně hry v obranném pásmu. Je pravda, že ve třetí třetině jsme hráli hodně defenzivně. Od Litvínova jsme v 60 minutách inkasovali jen tři góly. Když jsme se prali o play off, tak byl náš projev diametrálně odlišný. Teď ale nešlo hrát na krásu. Chtěli jsme se rychle zachránit a to se nám povedlo. Věřím, že atraktivnější hokej přijde hned v další sezoně.“

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Gratuluji Vítkovicím k záchraně. Za stavu 1:1 ve třetí třetině mi to přišlo, že domácí chtějí za každou cenu ubránit bod. Nám ale chyběla šťáva, abychom se prosadili a získali tři body. Získaný extra bod nám samozřejmě pomůže více než domácím, takže jsme rádi, že ho máme. Samozřejmě nás ale čeká ještě nějaká cesta, abychom dosáhli to, co dnes Vítkovice.“