18.3.2018

Užijme si to! Dynamo srovnalo sérii na 2:2

PARDUBICE — Povedlo se! Hokejisté Pardubic zvládli i čtvrtý zápas série s Třincem a do Slezska odcestují za stavu 2:2 na zápasy!

Tipsport extraliga, ČF4, neděle 18.3.2018, Tipsport arena

3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 32:08 Treille (Marosz, Trončinský; 5/4), 49:58 Treille (Trončinský; Tomášek; 5/5), 51:50 Tomášek (5/5). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:10 (5:6, 3:3, 1:1), navíc Holland – Musil, oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 9632. Střely na branku: 38:16 (14:10, 13:5, 11:1). Srážky: 5:7. Vhazování: 40:31. Blokované střely: 9:8. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči: Vladimír Roth – Sacha Treille. Stav série: 2:2.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.
Oceláři Třinec: Hrubec (52:32 Hamerlík) – Doudera, Krajíček, Roth, Musil, Kovář, Linhart – Martin Růžička II, Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Mikulík – Martynek, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, Rákos – Kvasnica.

Po vydřené sobotní výhře chtělo Dynamo udělat v souboji s Třincem další krok, a sice za vyrovnáním série na 2:2. Oceláři před čtvrtým čtvrtfinále udělali několik změn v sestavě, Pardubice nastoupily v totožném složení.

Třaskavý boj branku nepřinesl

Podobně jako sobotní zápas bylo i čtvrté čtvrtfinále od počátku hráno v maximálním nasazení, hráči si vůbec nic nedarovali. Tentokrát se ale na první gól muselo čekat mnohem déle. Jako první zahrozili Oceláři, když Marcinko zakončoval přečíslení dvou proti jednomu na d branku. Na druhé straně Hrubec zlikvidoval únik Duška.

Rozhodčí nechávali hře volný spád, a tak nebyla nouze o drobné i větší šarvátky. Jako třeba poté, co se Cardwell s Beranem tlačili do brankoviště za odraženým pukem. Hrubec svoji branku uhájil, ale kolem brankoviště vznikla pořádná mela. Třinec nevyužil k otevření skóre přesilovku a chvíli po jejím skončení zahodil stoprocentní možnost Rákos.

I ve vypjatém zápase se našel prostor pro sportovní gesto, když Marosz s Beranem odvolali signalizovaný třinecký faul. Ke změně skóre nevedla ani vyloučení po několika šarvátkách. Nejvážněji vypadal souboj mezi Musilem a Hollandem, avšak po brzkém pádu obou hráčů na led rozhodčí bitku ukončili.

Gólový účet znovu otevřel Treille

Samotný start druhé části byl pořádně rušný. Nejprve pláchl Rolinek a Hrubec musel předvést jistý zákrok, za chvíli kotouč svištěl kolem pardubické branky po střele Vlacha. Zběsilé tempo z první třetiny pomalu opadalo, a přestože Pardubice měly střeleckou převahu, k větším šancím se stejně jako soupeř nedostávaly.

Změna nastala, když se duel lámal do své druhé poloviny. Přečíslení dvou proti jednomu ještě Poulíček vyřešil střelou, kterou Hrubec bez potíží lapil, ale v čase 32:08 ani třinecký gólman nedosáhl. Při vyloučení Rákose hosté propadli a před Sachou Treillem se otevřelo moře prostoru, které po přihrávce Marosze využil k přesné ráně do horního rohu branky – 1:0.

Bylo zřejmě, že přesilovky mohou být klíčovým fragmentem v honbě za výhrou a také Třinec v početní výhodě sahal po gólu. Krásnou individuální akci předvedl Vladimí Roth, který se protáhl středem hřiště a ztroskotal až na Kacetlovi. Při hře v pěti oba týmy bránily zadní vrátka velmi pozorně, třetí třetina tak slibovala ještě pořádnou bitvu.

Tentokrát žádné drama. Je vyrovnáno!

Dynamo začalo třetí část aktivně a na Hrubce pálilo ze všech stran. Hlavně dokázalo držet daleko od své branky a nepouštělo Třinec do očekávaného tlaku. Slušný pokus vyslal Perret, který bekhendovou střelou sice rozvlnil síť, ale jen ze strany.

Třinec se k náznaku náporu dostal až po osmi minutách, ale kombinoval jen po rozích a do nebezpečných prostor se nedostával. Dynamo se navíc nezdráhalo zaútočit a během dvou minut získalo luxusní náskok. V čase 49:58 si Trončinský počkal na ideální chvíli a poté krásně našel Sachu Treilleho, který opět neomylně vymetl šibenici – 2:0.

Přesně za 118 vteřin uklouzl při rozehrávce Krajíček, čehož využil David Tomášek a parádním blafákem překonal Hrubce potřetí – 3:0. Definitivní zásah mohl vzápětí přidat Ján Sýkora, který byl v úniku faulován. Na trestné střílení si vypůjčil hůl od Petra Čáslavy a trefil tyčku!

Ani tak ale Pardubice nepřipustily žádné drama a druhou výhru v sérii uhájily. Závěr zápasu si takřka deset tisíc fanoušků vychutnalo potleskem ve stoje. Je jisté, že se série vrátí do Pardubic k šestému utkání.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Na hráčích bylo vidět, že nás ta včerejší výhra fyzicky i psychicky posílila. Zápas byl vesměs o jednom gólu. I když šance byly v první třetině na obou stranách, tak jsme byli rádi za bezbrankový stav, protože jsme chtěli hrát poctivou obranu na hraně svých možností, což jsme ve druhé třetině přetavili ve vedoucí branku. Hráli jsme velice dobře, pak už jsme byli i lepším týmem, podařilo se nám skórovat v přesilovce a dýchalo se nám lépe. Poděkování si zaslouží celý tým a velmi nás zdobí ubráněné přesilovky. Vůbec nic to ale pro nás neznamená, teď jedeme do Třince.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „V první třetině jsme hráli velmi dobře, začali jsme se prezentovat hokejem, jaký si od našeho týmu v play off představujeme. Ve druhé třetině jsme nešťastným vyloučením a z přemíry snahy vyrobili hrubku, po které dali domácí gól. Do konce druhé části jsme měli šance s tím něco udělat, hlavně Rothova možnost volala po gólu, ale Pardubice to přestály a až na dvě nebo tři naše dobrá střídání ve třetí třetině si výsledek pohlídaly. Navíc jsme udělali další individuální chybu, po které domácí odskočili na vyšší rozdíl ve skóre. Jedeme domů za stavu 2:2, což není scénář, který jsme si představovali, ale věřím, že ten pátý zápas zvládneme.“