1.11.2013

Tři body do Pardubic! Východočeši otočili zápas v Kladně

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si mohli opět vítězně zakřičet! Východočeši dokázali otočit zápas na ledě Kladna díky jeho parádní druhé polovině. Na kladenské vedení nejprve odpověděl Lukáš Radil, vítězný gól pak vstřelil Tomáš Nosek. Cennou výhru podepsal dvěma přesnými zásahy ostrostřelec Petr Sýkora.

Tipsport extraliga, 17. kolo, pátek 1.11.2013, ČEZ stadion

Rytíři Kladno

1:4
1:0, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 14:32 Tenkrát (Hlaváč, Patera; 5/5) – 33:41 Radil (Kousal, Nosek; 5/5), 38:49 Nosek (Gregorc; 5/5), 45:31 Sýkora (Zohorna, Semorád; 5/5), 55:39 Sýkora (Ďaloga; 5/5). Rozhodčí: Pavlovič, Hrubý – Flegl, Štofa. Vyloučení: 5:9 (2:4, 2:2, 1:3). Bez využití. Diváci: 3451. Střely na branku: 29:29 (11:8, 13:10, 5:11). Srážky: 8:4 (3:3, 3:1, 2:1). Vhazování: 36:32 (11:9, 13:14, 12:9). Blokované střely: 6:3 (2:3, 3:0, 1:0). Průběh utkání: 1:0, 1:4. Nejlepší hráči: Petr Tenkrát – Tomáš Nosek.
Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, D. Růžička, Doudera, Procházka, Jankovič, P. Hořava, Černošek – Hlaváč, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Machač, Kuchler, Eberle – Havlíček, Lukáč, Strnad. Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček a Jiří Kopecký.
Dynamo Pardubice: Salfický – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Nosek, Kousal, Radil – Starý, Marha, Tybor – Semorád, Číp, Půhoný. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se povedlo vyhrát na ledě Rytířů Kladno 4:1. Domácí sice vedli, Východočeši však koncentrovaným výkonem a využíváním šancí ve druhé polovině utkání dokázali otočit vývoj zápasu.

Kladno se v duelu ujalo vedení

Vstup do utkání, co se týče předváděné hry, se lépe povedl hostujícím hráčům, ti v úvodu duelu zatlačili svého protivníka do obrany. Velkou neplechu zde udělal Kousalův útok, o pár minut později nebezpečně střílel Marek Ďaloga.

V 7. minutě mělo první větší šanci Kladno, mladík Strnad však bekhendem minul odkrytou branku Dušana Salfického. Krátce na to se hrálo čtyři na čtyři po slepených faulech beků Vašíčka a Kaberleho. Tato pasáž výraznější střeleckou příležitost nenabídla.

Domácí kapitán Patera měl velikánskou šanci při Gregorcově vyloučení za držení. Nejproduktivnější Rytíř dostal puk před bránu zpoza ní, trefil však dobře připraveného strážce Salfického.

Pardubický gólman chvíli poté v 15. minutě kapituloval. Petr Tenkrát si sebral puk za brankou, vykroužil s ním do střeleckého prostoru a švihem trefil růžek nad jeho ramenem – 1:0.

V závěru první třetiny se Pardubice bránily dvěma přesilovkám Kladna. Semorádovo a Radilovo podražení však domácí nepotrestali, a tak Východočeši drželi jednobrankové manko, které dokázali v prostředním dějství zvrátit.

Po „poločase“ úřadovaly Pardubice

Ve 25. minutě mohl srovnat krok Václav Benák. Nejproduktivnější extraligový bek dostal ideální pas od Petra Sýkory, ale neproměnil jej v gólový. Poté se Pardubice úspěšně bránily po nedovoleném bránění Blaže Gregorce.

V polovině utkání měl obrovskou šanci Tomáš Kaberle k navýšení vedení Rytířů. Jeho blafák byl ale přetažený, takže domácí bek obkroužil branku a nabízel puk před ní, tam vznikla mela, po níž se domácí ubránili.

Ve 33. minutě fauloval domácí reprezentant Doudera pardubického Petra Sýkory a hostující forvard měl výhodu trestného střílení. Vypálil ve snaze trefit se mezi Cháberovy betony, kladenský gólman je sklapnul včas.

O padesát sekund později se hosté dočkali vyrovnání po povedené kombinaci. Robert Kousal vyslal do akce Tomáše Noska, ten perfektně nabil Lukáši Radilovi, který z první vypálil přesně – 1:1.

Na to se Východočeši ubránili oslabení po špatném střídání a druhá formace udeřila podruhé! Tomáš Nosek dostal nádherný pas zpoza branky a Jana Cháberu překonal nádherným blafákem – 1:2.

Petr Sýkora dvěma góly podtrhl vítězství

Nabyté vedení si hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice pohlídali. Ve 46. minutě se jim náramně povedl brejk: Tomáš Zohorna přihrál přes Kaberleho na Petra Sýkoru, jenž z první trefil přesně – 1:3. Tento moment zcela uklidnil pardubické hokejisty, ti si nenechali cennou výhru vzít.

Pardubice pak zcela kontrolovaly závěrečnou pasáž utkání, zvláště když v 56. minutě vyslal Marek Ďaloga do sóla hráče s číslem 37 a ten svým druhým gólem v utkání dokonal povedený večer Východočechů – 1:4.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali poctivým výkonem přerušit nepříjemnou sérii proher a po více než třech letech vyhrát v Kladně za tři body.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): „Jsem hodně naštvaný, utkání jsme si prohráli sami, protože jsme neproměňovali příležitosti. Chtěli jsme dávat branky až z brankoviště, což v žádném případě v extralize nejde. Přitom jsme zapracovali na obraně, která se proti předchozím utkáním zlepšila, ale totálně propadáme v útoku. Vždyť za poslední čtyři zápasy jsme vstřelili pouhých pět gólů.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Po výsledkové, ale nikoli herní krizi, jsme si před utkáním s Kladnem řekli, že se musíme zaměřit především na obranu. V určitých fázích se nám to bohužel nedařilo a na druhé straně nás skvěle podržel gólman Salfický. Jsme rádi, že jsme vítězství doslova vybojovali a snad nám to pomůže do dalších zápasů.“