18.2.2007

Taktický výkon přinesl Moelleru tři body ze Znojma

Výborná práce! Pardubičtí hokejisté zabojovali ve Znojmě a po vítězství 3:1 mohou pomýšlet na stříbrné umístění po základní části! V 18. minutě se při přesilovce prosadil nejlepší pardubický střelec Petr Sýkora, ale Znojmo odpovědělo ve 26. minutě zásluhou Martina Růžičky. Pardubičtí ale udeřili, když se utkání lámalo do druhé poloviny. Nejprve v oslabení poslal hosty do vedení střelou pod břevno Petr Sýkora, aby podobně navázal o chvíli později Zdeněk Ondřej. Východočeši poté zodpovědným, soustředěným a taktickým výkonem dovedli utkání do vítězného konce.

O2 extraliga, 51. kolo, neděle 18.2.2007, Hostan arena

Znojmo

1:3
0:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 25:26 Růžička (Jareš) – 17:30 Sýkora (Blažek), 28:03 Sýkora (Pucher), 29:49 Ondřej (Koukal). Rozhodčí: Husička, Minář – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7 navíc Svoboda (Znojmo) 10 minut osobní trest a 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4262. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Znojmo: Trvaj – Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal, Švrček – Selingr, Dopita, M. Růžička – Tvrdík, J. Svoboda, Meidl – A. Padělek, Haman, Plášek – Beroun, Vaškovič, Nedorost – od 21. navíc V. Říha, od 43. Beroun. Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Čech, Linhart, Šeda – P. Sýkora, Blažek, Rolinek – Hlinka, Pucher, Andrašovský – Mrázek, Koukal, Ondřej. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Petr Sýkora zužitkoval přesilovku

Hostující mužstvo působilo v prvním dějství lehce aktivnějším dojmem, snadněji se dostávalo do pásma soupeře. Pardubickým pomohla přesilovka hned v úvodu, ve 3. minutě byl za hákování vyloučen Jiří Dopita. Velkou šanci měl volný Zdeněk Ondřej, kterého parádně našel Petr Koukal, ale Jiří Trvaj vykryl střelecký úhel a tedy i střelecký prostor.

Když už se hrálo v plném počtu hráčů na obou stranách, pykal nedovolené bránění Dušan Andrašovský. Defenzíva Moelleru ale odolala náporu soupeře. Větší šanci měl akorát domácí bek Bičánek, ale jeho střelu Ján Lašák viděl a chytil.

Solidně zaplněné tribuny sledovaly v Hostan aréně pohledné hokejové představení. V 11. minutě si domácí fanoušci povzdechli při šanci Martina Růžičky, o tři minutky později zalitoval hlouček hostujících fanoušků poté, co Petr Sýkora vystihl rozehrávka soupeře. Gólman domácích ale Znojmo podržel.

Před Jánem Lašákem to hodně vřelo při znojemské přesilovce, když v 15. minutě byl za nedovolené bránění vykázán Petr Koukal. Nejvíce se brankář HC Moeller Pardubice oháněl při šancích obránce Hamana a útočníka Meidla. Ale v obou situacích letěl puk „jen“ vedle branky.

Východočechům k vedení pomohla přesilová hra po vyloučení Radka Hamana. Hosté ji rychle využili – Jan Snopek nastřelil kotouč před gólmana Trvaje, k puku se dostal Tomáš Blažek, ten přiťuknul Petru Sýkorovi, jenž ihned poslal černou gumu do branky – 1:1.

Petr Sýkora udeřil v oslabení, pak se prosadila bomba Zdeňka Ondřeje

Hned ve 23. minutě byl za držení vyloučen Petr Koukal, ale Pardubičtí se oslabení ubránili. Poradil si se střelou Ondřeje Kříže od modré čáry a Martina Růžičky mezi kruhy.

Druhý jmenovaný se prosadil až při plném počtu hráčů na obou stranách. Ve 26. minutě nastřelil na branku HC Moeller kotouč obránce Jareš, puk tečoval Martin Růžička – 1:1.

Pardubická odpověď nebyla okamžitá, ale rychlá. A navíc v oslabení! Peter Pucher se vydal za vyhozeným kotoučem Tomášem Blažkem, za brankou Jiřího Trvaje jej získal, ihned se otočil, spatřil uvolněného Petra Sýkoru, který se z voleje trefil přesně pod víko – 1:2.

Neuběhly ani dvě minuty a další pecka pod horní tyčku. Nabíječem byl Petr Koukal a dělostřelcem Zdeněk Ondřej. To vše při signalizovaném trestu pro domácí tým – 1:3.

Po tomto nabytém vedení se Moeller trošku stáhl, aby kontroloval obranu. Snažil se ale ujíždět do rychlých brejků. Nehezký moment přinesla 38. minuta. Jaroslav Svoboda za souboj s Tomášem Linhart obdržel pět minut a do konce utkání. Pardubický zadák si pak na střídačce ledoval zátylek.

Taktická hra přinesla plný bodový zisk

V úvodu třetího dějství dohrávali hosté přesilovku, tu ale nevyužili, byť se dostali do zajímavých příležitostí. Střely Petra Sýkory a Aleše Píši.

Za vyrovnaného stavu hráčů na ledě se Znojmo častěji dostávalo do pásma soupeře. V čase 46:00 byl navíc za držení vyloučen František Mrázek, což domácí využili k velkému náporu. Při velkém závaru v pardubickém brankovišti dotlačili Znojemští kotouč do brány, ale předtím bylo správně pískáno.

Hosté se v následujících minutách při hře pět na pět nehnali do útoku, snažili se hlavně držet hru co nejdále od Jána Lašáka. HC Moeller poté využil zkrácenou přesilovku po vyloučení Radima Bičánka za nedovolené bránění k aktivitě v útočné třetině, ale neúspěšně.

V 57: minutě byl za nechtěnou vysokou hůl vykázán za katr Martin Čech, Znojmo hrálo přesilovku. Tu ale nevyužilo. Domácí se neprosadili ani v následné power play.

Miloslav Hořava (HC Znojemští Orli): „Musím pochválit naše mužstvo, protože hráli výborně, kromě jedné minuty, ve které jsme dostali dva góly. Nakupily se tam chyby. Jinak kluci odvedli maximum, dali do toho úplně všechno a musím uznat, že Pardubice byly v tomto zápase trochu lepší, proto vyhrály.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Pro nás to je obrovský úspěch, protože jsme odehráli jedno z nejlepších utkání venku. Hráli jsme organizovaně, disciplinovaně a přes obrovskou snahu a bojovnost domácích jsme je udrželi ve středním pásmu a nepouštěli do typicky nátlakové hry, hlavně v předbrankovém prostoru. Výborně zachytal Janko Lašák a musím pochválit jednoznačně celé mužstvo od prvního až po posledního hráče.“