14.8.2009

Sýkorovy góly nestačily, Moeller bude hrát na Hockeyades o bronz

LE SENTIER — Po včerejším vítězství nad týmem Ambrì-Piotta nestačili hokejisté HC Moeller Pardubice na Fribourg–Gottéron, kterému podlehli 2:6. Oba góly Východočechů vsítil Petr Sýkora. Zítra si tak zahrají o třetí místo na turnaji Hockeyades se Servete Ženeva.

turnaj, pátek 14.8.2009, Le Sentier

Fribourg-Gottéron

6:2
3:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 4:25 Leblanc (Knoepfli), 13:40 Casutt, 17:55 Leblanc (Casutt, Jeannin), 27:51 Heins (Leuneberger), 43:04 Knoepfli (Mowers, Aubin), 50:26 Mowers (Knoepfli) – 8:25 Sýkora, 23:26 Sýkora (Cetkovský). Rozhodčí: Eichmann – Dumoulin, Huguet (všichni Švýc.). Vyloučení: 9:8, navíc Wirz 10 minut osobní trest – Klejna (Pardubice) 5 minut a do osobní trest konce utkání, Rákos a Havíř 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1378. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.
Fribourg-Gottéron: Caron – Birbaum, Abplanalp, Collenberg, Gerber, Heins, Leuenberger – Casutt, Hasani, Botter, Knoepfli, Jeannin, Lauper, Leblanc, Aubin, Plüss, Wirz, Loeffel, Mottem, Mowers, Voisard.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Mocek, Havíř, Šeda, Kolář II, Zukal – Sýkora, Špirko, Pivko – Bláha, Koukal, Rákos – Klejna, Zohorna, Somík – Cetkovský, Radil, Semorád.

Pardubičtí hokejisté nevstoupili do zápasu nejlépe. Gólman Martin Růžička, který dle plánu nahradil Dominika Haška, musel hned na začátku úspěšně řešit samostatný únik soupeře. V 5. minutě už ale nestačil na rychlou střelou z voleje z mezikruží v podání Robina Leblanca – 1:0.

Východočeši se pak postupně dostali do tempa a do akcí, ale ve 14. minutě je srazil další inkasovaný gól. Trefil se Cossin Casutt a Moeller prohrával o dva góly – 0:2.

Poté se Pardubičtí museli bránit dvojnásobné přesilovce soupeře. Švýcaři nabídnutou šancí nepohrdli. Svůj druhý gól v zápase vsítil Robin Leblanc – 3:0.

Východočechy vrátil zpět do zápasy kanonýr Petr Sýkora. V dohrávaném oslabení čtyři na pět obral jednoho z hráčů Fribourgu o puk, od mantinelu se rozjel na branku soupeře a gólmana překonal povedeným blafákem do bekhendu – 3:1.

Oba týmy si v úvodu druhé třetiny vyzkoušely hru v přesilovce. Zatímco hokejisté švýcarského celku dostali dvouminutové tresty, za vysokou hůl, po které hráč Fribourgu neměl krvavé zranění, obdržel Michal Klejna trest na pět minut a do konce utkání.

Ve hře čtyři na čtyři se ukázala největší síla Petra Sýkory. Ten dostal rychlý puk od Jiřího Cetkovského, všem ujel a akci zakončil gólovou střelou – 3:2.

O chvíli později bravurně zastavil Martin Růžička akci dvou na jednoho, pak ale nestačil na únik Marca Heinse. Ten naskočil z trestné lavici, dostal puk a překonal pardubického brankáře – 4:2.

V polovině zápasu dostal desetiminutový trest Daniel Rákos, v závěru druhé třetiny měli Pardubičtí šance, ale nedokázali je využít. Několik nebezpečných puků vyslal dělostřelec Sýkora, ale neujal se žádný.

V poslední třetině se Pardubice snažily dostat zpět do zápasu, ale definitivní direkt jim zasadil Marc Knoepfli ve 44. minutě – 5:2. Pak se ještě trefil Mark Mowers – 6:2.

Porážka se semifinalistou švýcarské ligy znamená, že si Pardubice zahrají na turnaji Hockeyades o bronz s týmem Servete Ženeva. Utkání začíná v 17.00 hodin.

Jan Votruba (HC Moeller Pardubice: „Utkání jsme odehráli špatně, soupeř byl lepší v přebrankovém prostoru, to rozhodlo. Byl důrazný, nekompromisní, jen těžko jsme se prosazovali. Měli jsme jen střely z dálky, které si pohlídali. Byli efektivní v koncovce.“