12.10.2012
Štěpán Duda, Jan Hrabal

Starší dorostenci zvládli lépe přestřelku v Jihlavě

JIHLAVA — Dvanáct gól napadalo do obou branek v dalším pardubickém utkání extraligy staršího dorostu. Východočeši zápas v Jihlavě zvládli lépe, i díky dvěma gólům Michaela Špačka vyhráli 7:5.

Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, pátek 12.10.2012, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

5:7
2:3, 2:1, 1:3
Branky a nahrávky: 10:52 Anděl (Mandát, Čermák), 19:28 Jícha (Půža), 21:04 Severa (Beran), 39:55 Mandát (Anděl), 50:19 Mandát – 1:13 Panna (Špaček), 11:12 Kuťák (Chvojka), 18:04 Špaček (Divecký, Budík), 38:34 Havrda (Chvojka), 46:45 Špaček, 47:45 Kysela, 58:21 Chvojka (Budík, Havrda). Rozhodčí: Paulík – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 89. Střely na branku: 32:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:7.
Dukla Jihlava: Vacek – Brussmann, Čermák, Košař, M. Mandát, Port, Půža, Žuček – Anděl, Bambula, Beran, Dvořák, Hotař, Jícha, Mahút, J. Mandát, Severa, Vykouk.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Faltýnek, Kracík, O. Petric, Procházka – Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.

Úvod se Dukle moc nepovedl, už ve druhé minutě svěřenci Františka Zemana inkasovali z hole pardubického útočníka Ondřeje Panny, který skóroval po individuální akci – 0:1.

V dalších minutách se Dukla zabydlela v útočném pásmu, ale vyrovnávací gól z toho nebyl. V čase 10:52 se prosadil v přesilové hře Lukáš Anděl, který dorazil střelu Jana Mandáta – 1:1

Hned po rozehrání však Pardubice šly znovu do vedení, když Filip Kuťák střelou od tyče překonal Davida Vacka – 1:2.

V 15. minutě mohli jít Pardubice do vedení 3:1, ale krásným zákrokem se blýskl David Vacek. Gólman Pardubic se taky převedl v dobrém světle, když vleže chytil dorážku Lukáše Jíchy. Pardubice skórovaly z rychlého protiútoku – 1:3. Dukla v závěru první třetiny snížila zásluhou důrazného Lukáše Jíchy – 2:3.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila Dukla aktivně a po vyhraném buly se puk odrazil k Jiřímu Severovi, ten trefil levé víko a gólman Pardubic byl bez šance – 3:3.

Dukla pokračovala v tlaku. Vytvořila si slibné šance v přesilové hře, ale i ty zůstaly nevyužity. Domácí hráči velice dobře bruslili a to dělalo hostům velké potíže s rozehrávkou. Dukla měla i další šance, avšak Stibůrek v brance hostí držel nerozhodný stav. Nakonec se do vedení dostali hosté po střele Filipa Havrdy. Jeho projektil vyslaný z levého kruhu skončil pod víkem Vackovy svatyně – 3:4.

Pět vteřin před koncem druhé třetiny se dočkali i domácí, střelu Lukáše Anděla tečoval Jan Mandát mezi betony Stibůrka – 4:4.

Třetí dějství začalo ve stejném duchu jako to druhé velkým tlakem domácích. Hráči ve žlutých dresech nepouštěli Pardubické k žádné útočné akci, přesto se ze střeleného gólu radovali hosté. Michael Špaček střelou k levé tyči vrátil vedení na pardubickou stranu – 4:5.

Po obdrženém gólu se domácí začali ještě víc tlačit do útoku. Nedokázali však překonat hostujícího muže v masce. A udeřilo na druhé straně. Po hrubé chybě domácího obránce se k puku dostal Jiří Kysela, který bekhendem trefil mezeru mezi Vackovým betonem a tyčí – 4:6.

Dukla nesložila zbraně. Po závaru na brankovišti se k puku na hranici kruhů dostal Michal Mandát. Střelou trefil poodkrytou klec – 5:6.

Dukla stále zvyšovala obrátky. Domácí hráči drželi víc kotouč na svých hokejkách, ale žádné velké šance se nedočkali. V posledních dvou minutách to zkoušela Zemanova družina bez gólmana. Neúspěšně. Konečnou podobu skóre stanovil do prázdné branky Radovan Chvojka – 5:7.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Utkání se hodnotí velice špatně, protože jsme prohráli. V první třetině na nás bylo vidět to, že jsme minulý týden nehráli. V dalších třetinách jsme předváděli výborný hokej, ale bohužel hokej se hraje na góly. Chtěli jsme vyhrát, bohužel se to nepovedlo. Musíme soupeři pogratulovat. My musíme pracovat, tak jak jsme pracovali doteď.“

Martin Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Měli jsme velké štěstí. Domácí tým byl lepší, aktivnější, ale nám to tam padalo. Dneska padaly šťastné góly, ale my bereme tři body. A proto jsme do Jihlavy jeli.“