24.11.2012
Petr Eliáš, Jan Hrabal

Starší dorostenci stáhli dvougólové manko, přesto Písku podlehli

PÍSEK — Po vydřeném vítězství v Havlíčkově Brodě cestovali starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice do Písku. Zde dokázali po důrazném nástupu domácích vyrovnat po brankách Vojtěcha Budíka a Radovana Chvojky, na další branku Jihočechů ale nenašli odpověď.

Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, sobota 24.11.2012, Komterm aréna

Písek

3:2
2:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 1:51 Suchan (Hanus, Kajtman), 14:00 Marcilis (Duchoň, Suchan), 43:30 Volf (Šuhaj, Hanus) – 21:33 Budík (Procházka, Špaček), 36:16 Chvojka (Bohuněk). Rozhodčí: Čech, Valenta – Kotyza, Malý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 70. Střely na branku: 51:23. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Písek: Pechek – Červinský, Hájek, Hanus, Holub, Hřebíček, Kajtman, Koutenský – Duchoň, Marcilis, Schwamberger, Suchan, Šuhaj, Točík, Vlk, Volf.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Drobný, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.

Od úvodních minut byl k vidění zápas ve vysokém tempu. Lépe vstoupili do utkání mladí hokejisté Písku. Už ve druhé minutě totiž ukázal své rychlé nohy Jakub Suchan, který dokázal svým skvělým pohybem přebruslit dva obránce Pardubic a s přehledem dostal kotouč za záda gólmana hostů – 1:0.

Hosté mohli rychle srovnat už na konci páté minuty, když z nenápadné akce orazítkoval Filip Kuťák jen pravou tyč Pechkovy branky. A tak se dostali ke slovu opět Písečtí. Šest minut před první sirénou využil závaru před Vejmelkovou klecí Jan Marcilis, ten se pohotovou dorážkou z hranice brankoviště nemýlil – 2:0.

Jestliže první perioda patřila domácím, dějství druhé ovládli hosté z Pardubic. Nedá se sice říct, že by v jednotlivých částech hry některý z týmů vyčníval, ale spíše si oba celky uštědřili lekci z produktivity. V polovině dvacáté druhé minuty nejprve Pardubičtí snížili na 2:1, když přesilovou hru využil Vojtěch Budík.

Vyrovnání přišlo z hole Radovana Chvojky. Ten nejprve ve dvacáté šesté minutě trefil jen tyč, ale zhruba o deset minut později už jeho střela slavila úspěch, když z pravého kruhu pěkně trefil malé místečko u bližší tyče – 2:2.

I ve třetí třetině padl gól hned v úvodu. Po třech minutách dostal Lukáš Volf krásnou přihrávku na modrou čáru a jel sám na branku, tento jeho pokus však ještě Vejmelka zlikvidoval. Zhruba za dvacet sekund už se však skóre měnilo, když ten samý hráč obdržel perfektní křižnou přihrávku od Šuhaje a pohotovým zakončením bez přípravy vstřelil vítěznou branku – 3:2.

V závěru se hosté tlačili přes píseckou branku a domácím zle zatápěli. V obrovské šanci se zjevil hostující Špaček, ale skvělý Pechek stačil včas zasáhnout. Vyrovnání nepřišlo ani v power play v podání hostů.

Roman Heindl (IHC Písek): „Po včerejším zápase v Jihlavě jsme byli dost unaveni, hráli jsme jen na dva centry, jelikož nás trápí marodka. Trochu jsem se obával, jak to bude vypadat. Kluci do utkání vstoupili s chutí a vervou. Dobře jsme bruslili a dali jsme dva góly. Před druhou třetinou, kterou míváme doma většinou slabší, jsme hráče upozornili na to, abychom nesklouzli k nějakým lehkovážnostem. Soupeř dal hned z přesilovky gól a dostal se do hry. Pardubice začali hrát agresivněji a to na nás platilo. Klukům musím poděkovat za třetí třetinu, kdy se semkli, bojovali a dohráli jsme to do šťastného konce. Zaplaťpánbůh za body! Myslím si, že tímto krokem jsme se dostali do postupové skupiny, která zajišťuje play-off. Budeme tedy moci hrát v klidu a připravit se na vyřazovací část.“

Vladimír Martinec (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Určitě jsme viděli dobrý vyrovnaný zápas. Více by mu asi slušel nerozhodný výsledek a následné prodloužení. Domácí byli šťastnější, když nám v závěru dali branku po našich hrubých chybách. My jsme nebyli ani schopni proměnit velké šance v závěru, které se nám naskytly v posledních třech minutách.“