26.10.2012
Ondřej Honig, Jan Hrabal

Starší dorostenci promarnili dvougólový náskok s Pískem

PARDUBICE — Nepovedená třetí třetina rozhodla o porážce starších dorostenců HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v souboji s Pískem. Východočeši vedli 3:1, ale Písek čtyřmi góly v řadě zcela otočil zápas.

Extraliga staršího dorostu, 15. kolo, pátek 26.10.2012, ČEZ Arena Pardubice

Písek

3:5
0:0, 2:1, 1:4
Branky a nahrávky: 23:45 Hlaváček (Chvojka, Kalous), 36:44 Budík (Chvojka, Hlaváček), 46:10 Panna (Špaček) – 30:00 Hřebíček (Hanus, Dudák), 47:17 Vlk (Březina), 47:45 Dudák (Hanus), 51:47 Točík (Vlk), 59:06 Šuhaj (Schwamberger, Hanus). Rozhodčí: Stolín – Pechánek, Vepřovský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 35. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Franc, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Drobný, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Panna, Polák, Špaček, Velínský.
Písek: Mazuch – Červinský, Hájek, Hanus, Hřebíček, Kajtman, Koutenský – Březina, Duchoň, Dudák, Marcilis, Schwamberger, Suchan, Šuhaj, Točík, Vlk.

První třetina nenabídla v malé hale pardubické ČEZ Areny hokej bez výraznějších šancí, až začátek druhé třetiny poznamenalo potrestání hostující hráčské lavice, za pozdní nástup do druhé třetiny. Z tlaku vytvořeného při přesilové hře pramenil i první gól. Po jejím skončení přesnou ranou prostřelil píseckého brankáře Martin Hlaváček – 0:1.

Autor první branky ovšem usedl na trestnou lavici a nabídnutou šanci písečtí využili. V čase rovných 30:00 se totiž prosadil Milan Řebíček – 1:1.

Skóre se však měnilo ještě jednou. Třígólovou druhou třetinu zakončil Vojtěch Budík, jenž potrestal vyloučení Jana Suchana a v čase 36:44 strhl vedení na stranu Pardubic – 2:1.

Třetí třetina byla gólově nejbohatší částí zápasu. Nejprve se Ondřej Panna prosadil krásným samostatným únikem a nedal Mazuchovi šanci – 3:1.

Hosté se s tímto výsledkem nechtěli smířit a v 48. minutě skórovali hned dvakrát. Nejprve Josef Vlk a hned po něm Petr Dudák – 3:3. Domácí trenér Vladimír Martinec si vyžádal oddechový čas.

Další rána ovšem přišla v čase 51:47, David Koutenský dokonale otočil stav přesnou střelou, kterou našel skulinku ve Stibůrkově výstroji 3:4. Vladimír Martinec v závěru zkusil hru bez brankaře, ale hosté ji bleskurychle využili a Jakub Šuhaj dovršil obrat na konečných 3:5.