2.2.2013
(HoH)

Starší dorostenci porazili Letňany a přiblížili se play off

PARDUBICE — Hodně rychle zapomněli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na páteční porážku s Litvínovem. Mladí Východočeši zvládli souboj s Letňany 3:1 a upevnili si tak postavení pro postup do vyřazovacích bojů.

Extraliga staršího dorostu, 36. kolo, sobota 2.2.2013, ČEZ Arena Pardubice

Letci Letňany

3:1
2:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 2:53 Divecký (Chvojka), 16:17 Kalous (Chvojka, Hlaváček), 32:07 Chvojka (Hlaváček) – 29:50 Neuman (Šťovíček, Brejcha). Rozhodčí: Barek – Macháč, Pechánek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Kalous, Kracík, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Rohlík, Velínský.
Letci Letňany: Švihálek – Hes, Janda, Kučera, Rulf, Štosek, Vacek, Zeliska – Brejcha, Čapek, Honetschläger, Hroboň, Hylena, Ječný, Kroh, Nebeský, Nestrašil, Neuman, Šťovíček.

Nástup do zápasu se lépe povedl pardubickým mladíkům, Východočechy poslal do vedení už ve 3. minutě Daniel Divecký. Ten dostal ideální pas do jízdy od Radovana Chvojky a svůj samostatný únik proměnil v druhý gól sezony – 1:0.

V další fázi utkání mohly Letňany srovnat ve třech po sobě hraných přesilovkách, Pardubice se ale ubránily a v další početní výhodě zvýšil na 2:0 Miloš Kalous. Pardubický bek se prosadil ostrou ranou od modré čáry.

Letňany se ale nevzdávaly. V úvodu prostřední části hry sice nepotrestaly Barkóciho nedovolené bránění, v následné hře se ale prosadil Michal Neuman střelou z kruhu. Antonín Stibůrek v brance Pardubic na ni nedosáhl – 2:1.

Jednobrankový rozdíl ale trval něco málo přes dvě minuty. Po Hlaváčkově přihrávce se do útočného pásma rozjel Radovan Chvojka a přesnou ranou pod víko vrátil Pardubicích klidnější vedení – 3:1.

Ve třetí třetině se hosté snažili snížit na rozdíl jediné branky, to se jim ale nepovedlo. Nutno dodat, že při nich nestálo štěstí, ve 41. minutě padl puk po střele od Jaroslava Vacka na tyč, totéž provedla černá guma po Jandově pokusu při letňanské přesilovce o jedenáct minut později.

Závěr zápasu ale Pardubice kontrolovaly. Ke klidnému vítězství jim pomohla i dvojice vyloučení na straně hostů, kteří se tak nedostali ani ke hře bez brankáře, která by mohla zdramatizovat utkání.