12.2.2013
Tomáš Schmiedt, Jan Hrabal

Starší dorostenci jdou po vítězné stezce, zdolali i Olomouc

OLOMOUC — Výborné výkony předvádějí starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši dokázali vyhrát 5:4 v Olomouci. Dvěma brankami se blýskl útočník Jiří Kysela. Z jedenácti posledních utkání získaly pardubické naděje šestadvacet bodů!

Extraliga staršího dorostu, 37. kolo, úterý 12.2.2013, Zimní stadion Olomouc

Olomouc

4:5
0:3, 3:2, 1:0
Branky a nahrávky: 23:39 Beták, 28:07 Štefka z trestného střílení, 35:50 Konečný (Beták, Markl) – 1:19 Kysela, 4:29 Špaček, 19:00 Procházka (Špaček, Budík), 24:55 Kysela, 35:09 Chvojka (Bohuněk). Rozhodčí: Klimecký – Matěj, Trunečka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 79. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.
Olomouc: Urbisch (4:29 Motálek) – Gatěk, R. Horák, Hrabica, Klvaňa, Majer, Nesvadba, Škoda – Beták, Čamek, Galeta, Horák, Kočiřík, Konečný, Markl, Minařík, Ministr, Pavlovský, Šoustal, Štefka.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Budík, Divecký, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Bohuněk, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Rohlík, Špaček, Velínský.

Pardubice měly vynikající nástup do utkání, již po minutě hry otevřel skóre Jiří Kysela – 0:1. O pár minut později vedlo východočeské mužstvo o dvě branky, když v oslabení Michael Špaček ze samostatného úniku poslal kotouč do levé šibenice. Po těchto gólech opustil své stanoviště v domácí kleci Jakub Urbisch, jehož místo zaujal Tomáš Motálek.

V úvodní třetině se olomouckým hokejistům příliš nevedlo, to ti hostující mohli několikrát navýšit svůj gólový náskok. Povedlo se jim to těsně před první pauzou, z pravého kruhu propálil Motálka střelou k tyči Jakub Procházka – 0:3.

Do prostřední části vjeli Kohouti s mnohem větším nasazením, díky kterému v početní výhodě vsítili snižující branku. Od modré překonal Vejmelku tvrdou ranou Šimon Beták – 1:3. Za pár desítek sekund přišla odpověď Pardubic, Jiří Kysela v brejkové situaci překonal olomouckého gólmana pokusem mezi betony – 1:4.

Chvíli před polovinou duelu unikl hostům Jan Štefka, jenž byl ale při svém nájezdu nedovoleně atakován. Hlavní rozhodčí tak odpískal trestné střílení, při kterém sám faulovaný pěkně zamotal hlavu východočeskému brankáři, a pak ho prostřelil mezi nohama – 2:4.

I tentokrát však domácí nenavázali na svou trefu dalším gólem, místo toho sami inkasovali. Radovan Chvojka obdržel u brankoviště Hanáků přihrávku z rohu kluziště, a následně z otočky zametl puk za Motálka – 2:5. Reakce Mory přišla během necelé minuty, když její třetí branku vstřelil Martin Konečný – 3:5.

V závěrečné třetině se Kohouti snažili smazat dvougólovou ztrátu, ale povedlo se jim pouze korigovat výsledek zásluhou Martina Konečného, pro něhož to byla druhá trefa v zápase. Olomouci nepomohla ani přesilová hra těsně před koncem utkání, při hře bez brankáře Mora také nebyla úspěšná. Pardubice tak zvítězily 5:4.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): „Jednoznačně jsme si zápas prohráli první třetinou, kterou jsme ztratili 0:3. Od ní se poté odvíjel zbytek zápasu. Od druhé třetiny jsme sice zlepšili pohyb, byli jsme daleko důraznější, ale nic to nezměnilo na tom, že nás první třetina stála celé utkání. U druhého inkasovaného gólu, který padl v naší přesilové hře, bek nesmyslně zatáhl puk po modré čáře, místo aby ho zatáhl dolů. To by se stávat nemělo, ale bohužel se to stalo. Soupeř nás v první třetině potrestal za náš laxní přístup.“

Vladimír Martinec (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „V první třetině, kdy jsme si připravili spoustu šancí, jsme měli vstřelit více než tři branky. Soupeř totiž od druhé třetiny zlepšil výkon. Vždy se říká, že nejhorší je v půlce zápasu vedení o tři góly. My jsme nejprve vedli 3:0, pak 4:1, a nakonec 5:2. Třikrát jsme tedy měli náskok tří gólů, což je to nejzrádnější, co může být. Jediné pozitivum, co na zápase můžeme najít, je to, že jsme nakonec zápas nepokazili úplně. Když se totiž vede o tři góly, hráči se uspokojí, a těžko se poté udržuje koncentrace mužstva.“